פיזיותרפיסט ספורט לטיפול בכאבים ומניעתם

אם הרופא המליץ על פיזיותרפיה, ברור שיש לכם פציעה או בעיה אחרת שלא הגיבה טוב לטיפולים אחרים. ההחלטה אם ללכת לפיזיותרפיסט ספורט או לא, יכולה לפעמים להיות החלטה מורכבת מסיבות רבות.

אחת הסיבות החשובות היא העובדה שאתם צריכים זמן פנוי, מכיוון שמפגשי הטיפולים אורכים כשעה לכל מפגש, ובדרך כלל מתבצעים במהלך היום. מפגשי פיזיותרפיה לרוב מתקיימים כשלושה ימים בכל שבוע, למשך מספר שבועות. פיזיותרפיסט ספורט יקבע כמה מפגשים מצבכם הספציפי דורש.

פיזיותרפיה עוזרת מאוד, כך שאת לא שאלה של אם לקבל את הטיפול או לא

פיזיותרפיסט ספורט הוא איש מקצוע רפואי שהוכשר במיוחד לטיפול במצבים שונים, ואם הוא מאמין כי פעילות גופנית תעזור, עליכם להקשיב. לא זו בלבד שהוא יכול לאפשר לכם לחזור לרמת התפקוד המקורית שלכם, אלא שהוא יכול להאיץ את תהליך הריפוי. פציעה עשויה להימשך כחודשיים עד חודשיים וחצי להחלמה ללא פיזיותרפיה.

יחד עם זאת, הבחירה לקבל מפגשי טיפול של פעילות גופנית רפואית, מאפשרת לפציעה שלהם להירפא כמה שבועות מוקדם יותר, או אפילו במחצית הזמן. הטיפולים יכולים לאפשר לכם לחדש את רמת התפקוד הרגילה שלכם בקצב הרבה יותר מהיר.

פיזיותרפיה ספורט

מניעת סיבוכים

יתרון נוסף של הקפדה על מפגשי טיפולי פיזיותרפיה הוא שאתם יכולים להפחית את הסיכוי להתפתחות דלקת פרקים באזור הפצוע. לעצמות שנשברו יש נטייה לפתח דלקת פרקים בעתיד, שיכולה להימשך לטווח הארוך.

פעילות גופנית עם פיזיותרפיסט ספורט יכולה לסייע בהגברת הגמישות ושיפור כוח השרירים, מה שעשוי להוביל להפחתה דרמטית בכאבי דלקת מפרקים ואי נוחות. גם אם אתם בגיל מתקדם מאוד, ניידות ומניעת נפילות חשובה מאוד לעצמאות ואיכות חיים משופרת. בשני המקרים האלו תרגילים גופניים יכולים לעזור באופן משמעותי.

האופציה להשלים עם המצב היא לא אופציה

אין צורך להסתפק בשימוש בכיסא גלגלים, שכן פיזיותרפיסט ספורט יכול ללמד אתכם תרגילים אשר ימתחו ויחזקו את השרירים, ויאפשרו לכם להשתפר, אם לא להחזיר את הניידות שלכם באופן מלא. אם אתם נוטים לנפילות, טיפולי פיזיותרפיה יכולים לעזור בהפחתת הסבירות לנפילות בעתיד.

על ידי קבלת החלטה להקפיד על המלצות הפיזיותרפיסט שלכם, אתם יכולים לשפר באופן משמעותי את תפקוד הגוף שלכם ולהבריא את האזור הפגוע. לדוגמא, אם שברתם יד, וקיבלתם טיפול, אתם עדיין עלולים לחוות כאבים ונוקשות שרירים.

זה המקום בו פיזיותרפיה תועיל, מהיוון שאתם לומדים להתאמן בעדינות עם הזרוע, לחזק את השרירים ולשפר באופן דרמטי את הגמישות, תוך הפחתת הכאב.

בשורה התחתונה, קצת מאמץ ואתם בדרך להחלמה

עם מעט מאמץ משני הצדדים, גם המטופל וגם הפיזיותרפיסט יכולים לעבוד יחד כדי להתאים אינדיבידואציה למפגשי הטיפול ולבחור את שיטות הטיפול המתאימות ביותר.

ככלל, פיזיותרפיסט ספורט רוצה לא יותר מאשר לעזור למטופלים שלו לשוב לרמות תפקוד קודמות במהירות וביעילות ככל האפשר.