איך אפשר לקבל כסף חזרה על הטיול שלכם בחו"ל?

 

נסיעה לחו"ל זה תמיד דבר כיף ומרגש! בין אם יוצאים אל חופשה זוגית, משפחתית, לנסיעת עסקים, או כל נסיעה עבור כנס, טיול, פגישות חשובות או כל מטרה אחרת. אבל האם ידעתם כי ישנם מקרים בהם תוכלו לקבל כסף בחזרה על הטיול שלכם בחו"ל? הנה כמה דוגמאות להחזרים כספיים הקשורים לסיטואציות שונות בעת יציאה לחוץ לארץ:

פיצוי על טיסה שהתעכבה

זה לא נעים להמתין לטיסה כל כך הרבה זמן, להגיע לשדה התעופה ולגלות שיש עיכוב. ובכן, אם הטיסה שלכם התעכבה, והמתנתם בשדה התעופה יותר מ8 שעות ברצף, תוכלו לקבל פיצוי על עיכוב טיסה. את גובה הפיצוי או ההחזר, אפשר לברר בבדיקת זכאות מול חברת התעופה ממנה הזמנתם את כרטיס הטיסה.

נוסף לכך, את הבדיקה יכולים לבצע עבורכם מומחים בחברות הביטוח או בהחזר הוצאות, בעוד שבדיקה זאת אינה עולה כסף. כיום, מרבית חברות התעופה יפצו נוסעים שטיסתם התעכבה יותר מ8 שעות. בעוד שיש לפנות ישירות אל חברת התעופה, או לנסות לברר את גובה ההחזר באמצעות המומחים בביטוחים, או בביצוע בדיקות החזרים כספיים על ידי המומחים.

ביטוח נסיעות

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח שיש לרכוש לפני כל יציאה מן הארץ. הביטוח, מטרתו לאפשר לכם כיסוי בעת תאונה, פציעה, אשפוז, רכישת תרופות, כל מקרה רפואי או מקרי חירום כאלה ואחרים, שהתרחשו בעת שהייה בחו"ל. בכך, במידה ואושפזתם בזמן הטיול, אם שילמתם על תרופות, או הוצאתם כל הוצאה אחרת (ואתם מבוטחים בביטוח נסיעות) – תוכלו לקבל החזר מחברת הביטוח ממנה רכשתם את פוליסת הנסיעות.

החזר מע"מ

האם ידעתם כי מי שמבצע רכישות בחו"ל, יוכל לקבל החזר מע"מ? כאשר מבצעים שופינג או קניות בחו"ל: יש לאסוף את הקבלות מהקנייה ולבקש מהמוכרים טופס החזר מע"מ. כיום, מרבית הרשתות העולמיות הגדולות, מציעות החזרי מע"מ בקנייה מעל סכום מסוים, בעוד שרוב הרשתות הגדלות יציבו שלט שמודיע על האופציה להחזר, בסמוך לקופות. את החזר המע"מ, ניתן לקבל בשדה התעופה של המדינה ממנה ביצעתם את הרכישות, זאת בהצגת הטופס המתאים אותו מילא הקופאי בחנות או ברשת.

החזרת הוצאות ממעסיק או מגוף גדול

אם אתם יוצאים לנסיעת עסקים, השתלמות, פגישה, כנס ועוד, נסו לבדוק עם המעסיק שלכם, מהם החזרי ההוצאות שתוכלו לקבל. כיום, מרבית מהגופים הגדולים יאפשרו החזר הוצאות טיסה, לינה, נסיעות, הלבשה ואוכל: עבור העובדים אותם הם מטיסים למטרות עסקים, השתלמות ועבודה.

החזר מס

אם אתם שכירים ונסעתם לחו"ל בזמן העבודה, או שיצאתם לחופשה ארוכה: תוכלו לבדוק את הזכאות שלכם להחזר מס על הימים בהם שהיתם בחו"ל. לעיתים, המס שתשלמו באופן אוטומטי למס ההכנסה, לא יתאם את זמן השהות שלכם בחו"ל. במקרים כאלה, בהם שילמתם מס הכנסה מלא בזמן ששהייתם בחו"ל ולא במקום העבודה – תוכלו לקבל החזרי מס.

החזר נסיעות לחו"ל לבעלי עסקים

גם בעלי עסקים קטנים וגדולים, זכאים להחזר הוצאות וזאת על ידי קיזוז המע"מ ברכישת אוכל, שתייה, מקום לינה וטיסה. אם אתם עלי עסקים ויצאתם לנסיעת עסקים – תוכלו לפנות אל רשויות המס בישראל (או אל רואה החשבון שלכם) עם כל הקבלות והמסמכים הדרושים, כדי שתוכלו לקבל את ההחזר על המע"מ ששילמתם. ההוצאות יכנסו גם אל הדו"ח השנתי שלכם, מה שיעזור להוזיל את גובה המס שתשלמו בסוף שנת המס הנוכחית.

חשוב לדעת!

כדי לקבל החזרים עבור קניות, מע"מ, ביטול טיסה, עיכוס טיסה, הוצאות רפואיות וכדומה, מומלץ לשמור את כל המסמכים שמעידים על הסיבה להחזר. בכך, יש לשמור כרטיסי טיסה, קבלות על הוצאות, מסמכים רפואיים, הודעה על עיכוב טיסה, וכדומה.

 

 

 

 

 

 

 

שאלות בנושא איך אפשר לקבל כסף חזרה על הטיול שלכם בחו"ל?

נגישות
גלילה לראש העמוד