איך מתאימים רהיטים לסגנון העיצוב של הבית?

על מנת להתאים את הריהוט לסגנון העיצוב נדרש לבצע תכנון מדויק וחשיבה על קו עיצובי מובהק. כיצד תעשו זאת? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

עיצוב באמצעות ריהוט: כך תוכלו ליצור מראה אחיד אך גם בעל משמעות

בשנים האחרונות ניתן להבחין כיצד עולם הריהוט עובד שינויים רבים, לא מעט בשל היכולת של החברות המובילות בארץ ובעולם לייצר רהיטים בהתאמה אישית ועם אפשרות לבחירה של חומר גלם ספציפי. אם בעבר שלטו בעיקר חומרי גלם כמו בטון או עץ, כיום ניתן לראות סגנונות רבים המתערבבים האחד בשני ולמעשה יוצרים לא מעט בלבלול אצל הצרכנים ומעצבי הפנים החובבים. אם אתם מתכננים לשדרג את הבית בקרוב, חשוב להבין כי לריהוט יש תפקיד משמעותי. פריטי הריהוט שלכם צריכים לדבר בשפה אחידה ובשפה העיצובית של הבית, וזאת בכדי ליצור אחידות אך גם משמעות מבחינת הטעם האישי. לכן, כאשר מבצעים רכישה של ריהוט רצוי לבצע רכישה מרוכזת של מספר פריטים דרך חברה מקצועית המתמחה בתחום. בכדי להקל על התהליך, רצוי להסתכל קודם כל באתר האינטרנט של החברה – ולבחון האם חומר הגלם מתאים לסגנון העיצוב של הבית. אם תרצו לרכוש את הריהוט שלכם בחנות אונליין,  בקרו באתר "האוס דיזיין" ובכך תוכלו לא רק לבצע רכישה של פריטי ריהוט בהתאמה אישית אלא גם לתת את האמירה האישית שלכם, באמצעות ריהוט המרכיב את התמונה המלאה של עיצוב הבית שלכם.

איך מתאימים רהיטים לסגנון העיצוב של הבית?

איך להתמקד בסגנון עיצוב דרך ריהוט?

בין אם אתם מתכננים לעצב את הבית מחדש או נכנסים לבית קיים, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לחשוב על הקו העיצובי. אם אתם מתחברים לקו עיצוב בסגנון בוהו שיק, ניתן לבנות "לוח השראה" דרך התרשמות בעמודים של מובילי דעת קהל בתחום עיצוב הבית לצד חברות מובילות כמו "האוס דיזיין" המציעות מגוון רחב של פריטי ריהוט אותם ניתן להתאים באופן אישי לסגנון האישי. שימו לב כי ריהוט כהה עשוי להכביד ולכן אם בחרתם בסגנון בוהו עדיף לבחור דווקא בפריטי ריהוט בצבע בהיר, כאשר את הדגש של הצבע תוכלו לתת באמצעות פריטי טקסטיל. במידה ומדובר בבית קטן, רצוי להתחשב בגודל החלל ולא להעמיס במספר פריטים. ניתן בהחלט לבחור במספר מצומצם של פריטי ריהוט ובהתאם לכך ליצור מראה קוהרנטי הן מבחינת הגודל של החלל והן מבחינת הפריטים הספציפיים אותם בחרתם להציב. יש ריהוט שחייבים לרכוש ולא משנה מהו הקו העיצובי, אך אפשר להתאים את הריהוט אל הקו העיצובי כך שיתאים למראה הכללי.

שילוב בין ישן לחדש – טכניקה נהדרת ליצירת אחידות

דרך מצוינת להתאים את העיצוב של הבית לריהוט היא דרך שילוב של ישן וחדש, וזה אפילו טרנד חזק בתחום עיצוב הפנים. לא צריך בהכרח למהר ולרכוש פריטי ריהוט בעלות אסטרונומית אלא ניתן להשתמש בריהוט הקיים, ולחדש אותו וכך לרהט את הדירה בזול. כך לדוגמה, סגנון כפרי מאופיין בקווים בהירים ועל כן חידוש של כורסה באמצעות ריפוד מחדש יכול לחולל הבדל עצום ולהפוך את הסגנון העיצובי שלכם למקורי ואפילו אקולוגי. מדובר באחד הטרנדים החמים של ענף העיצוב הן בשל היכולת לחסוך והן בשל האפשרות להמציא מחדש ריהוט ישן, ולהפוך אותו לחדש.

לסיכום, התרשמות דרך אתרים כמו "הום דייזין" ובניית לוח חזון מהווים את הדרך הטובה ביותר להתאים את הריהוט לסגנון העיצוב של הבית. אל תמהרו לבצע רכישה אל חשבו היטב לגבי מסגרת התקציב, מהם הצרכים שלכם וכמובן קחו בחשבון כי הסגנון העיצובי שלכם עשוי להשתנות עם הזמן, ועל כן עדיף לבחור בפריטים קלאסיים שבאמצעותם תוכלו לשדרג את הסלון או כל חדר בבית באופן שמשקף את הטעם האישי שלכם. עדיף שלא להיצמד לטרנדים, אלא רק לטעמכם ולאופן שבו הרהיט משקף את טעמכם האישי בלבד.

שאלות בנושא איך מתאימים רהיטים לסגנון העיצוב של הבית?

איך מתאימים רהיטים לסגנון העיצוב של הבית?
נגישות
גלילה לראש העמוד