מהם סוגי הביטוח שכל אחד צריך לעשות?

ביטוח סיעודי

ישנה תופעה ידועה אצל אנשים מכל הסוגים והיא חוסר היכולת לחזות את הטווח הארוך. מי מאתנו לא מודע להרגלי בריאות נכונים או לפעילות ספורטיבית? מי מאתנו לא יודע מהם הכללים הבסיסיים של התנהלות חסכונית? רוב האנשים נסחפים אחרי הרגע או מתעצלים ולא מקפידים על כל הוראות התזונה, הבריאות והחיסכון שהם מכירים כנכונים. זהו טבע האדם ועלינו לקבל אותו עד מידה מסוימת. אותה תכונה אנושית היא גם זו שגורמת לנו לדחוק מטלות שקשורות לאירועים רחוקים בעתיד. הדחיינות הזו מביאה אותנו לעיתים למצבים שאנו ניצבים בפני שוקת שבורה ומצטערים שלא פעלנו בזמן, שהרי הפעולה הייתה מאד פשוטה. כך הוא הדבר בדיוק בכל הנוגע לביטוחים שונים. רובנו לא מודעים לכלל הסיכונים ושלל הביטוחים שיועילו לנו בשעת צרה. מדובר במעט תשומת לב שעלינו לתת לנושא שתועיל לנו במועד מאוחר יותר. במאמר הזה נזכיר כמה מהביטוחים החשובים ביותר שעלינו לדאוג שיש לנו. הרעיון הוא פשוט להיכנס לנושא פעם אחת, לסגור אותו ויותר לא נצטרך לדאוג. שימו לב שכל סוג ביטוח כזה הוא עולם ומלואו מבחינת רגולציה, תנאים וכדאיות למבוטח. אנחנו נזכיר כאן את הביטוחים ונסביר עליהם מעט. אתם מצדכם, טוב תעשו אם תבצעו סקר שוק נרחב בטרם תרכשו את הפוליסה המתאימה בדיוק אליכם.

סוגי ביטוחים נחוצים

ישנם הרבה ביטוחים שניתן לעשות. רבים מהם אינם נחוצים כלל אבל כמה מהם בהחלט מומלצים לכל אדם. הנה הביטוחים שאנחנו חושבים וממליצים לעשות:

ביטוח למצבים סיעודיים

אחד המצבים שאנשים צעירים מתקשים לדמיין הוא מצב בו הם נהיים סיעודיים מסיבה זו או אחרת. ביטוח סיעודי הוא אחד הביטוחים הנחוצים ביותר. ככל שנרשם אליו בגיל צעיר יותר, כך נשלם פחות פרמיה חודשית ולכן דווקא חשוב להצטרף מוקדם. הביטוח יגן עלינו במצב מאד קשה בו נאבד את היכולת לדאוג לעצמנו בעקבות מחלה או תאונה. זהו מצב מאד מאתגר כאשר העזרה מביטוח לאומי איננה מספיקה ומהווה רק כיסוי על חלק קטן מההוצאות לקיום בכבוד.

ביטוח סיעודי

ביטוחי בריאות

ביטוח בריאות הוא ביטוח חובה במדינת ישראל. כל אזרח משלם דמי ביטוח בריאות ומקבל בתמורה שירותי חירום בבתי החולים כמו גם שירותי רפואה שגרתית הניתנים בקופות החולים ובבתי החולים. קיימת אפשרות מומלצת להרחבת השירותים הבריאותיים הניתנים לנו אפשרות זאת נקראת שירותי בריאות נוספים. בזמן שגרה כאשר אנחנו בריאים, אנחנו נוטים שלא לחשוב על הצרכים שיהיו לנו בעת פציעה או מחלה חס וחלילה. שירותי הבריאות הנוספים מאפשרים לנו לקבל טיפול רפואי משופר וזה מתבטא בכמה היבטים:

  • השירות כולל שירותי רפואה משלימה כגון דיקורים סיניים. לא לכל אדם מתאימים טיפולים אלו ומהימנותם מוטלת בספק גדול, ברם לחלק מהמטופלים מדובר בהקלה בזמן קשיים בריאותיים. בכל מקרה, עצם המגע והקרבה האנושית עם מטפל/ת יכולים להיות בעלי השפעה חיובית.
  • בחירת רופאים מומחים – שירותי הבריאות הנוספים מאפשרים לנו לבחור את הרופא המומחה מתוך רשימה של מומחים העומדת לרשותנו. זהו יתרון גדול מכיוון שלא כל הרופאים הם בעלי אותם כישורים. יש ביניהם טובים יותר וטובים פחות, ממש כמו בכל תחום. לנו ניתנת האפשרות לגשת לטובים יותר.
  • עוד יתרון שקיים בשירות הזה הוא היכולת לבחור לבצע ניתוח פרטי במקרים מסוימים. זהו יתרון גדול שיכול לבדו להצדיק את כל הביטוח.

ביטוח אובדן כושר עבודה

זהו ביטוח מאד מומלץ לכל עובד בין אם הוא עצמאי או שכיר. במקרה בו נפצענו או חלינו ולאחר מכן נשארנו עם נכות לכל החיים, ביטוח זה יהווה הצלה אמיתית. אחד הסיכונים הגדולים במקרה כזה, מעבר להוצאות המידיות וימי המחלה, הוא איבוד היכולת להשתכר שתשפיע עלינו לכל חיינו. כאשר מקרה כזה קורה בגיל צעיר, זו מכה קשה אפילו יותר מכיוון שלאדם צעיר אין עדיין חסכונות מספקים למחייה. ביטוח אובדן כושר עבודה יהווה את מקור הפרנסה במקרה כזה כאשר אליו יצטרף סכום נוסף וקטן מהביטוח הלאומי.

 

סיכום

ענף הביטוח יודע לייצר הרבה פוליסות וביטוחים שאין לנו כל צורך בהן. חשוב אבל להבין שלביטוח יש תפקיד חשוב והוא להגן עלינו מפני סיכונים שהתרחשותם תיצור אצלנו הוצאה שלא נוכל לעמוד בה.