טיפול בדלקת גרון: אפשר לעבור את זה בקלות!

החורף הוא הזמן המושלם לעשות דברים מהנים עם המשפחה והחברים בתוך הבית, להתכרבל מול הטלוויזיה עם משקה חם ולשכוח לכמה רגעים את כל הפיתויים שיש בחוץ. ויחד עם כל הדברים החיוביים והנחמדים בתקופת החורף, כולנו מכירים גם את החסרונות והאתגרים הרבים שבה ובמיוחד את המצבים הרפואיים הלא נעימים שתוקפים אותנו בעיקר בחודשים הקרים. אחד מהדברים הנפוצים ביותר מהם אנו סובלים בחורף היא דלקת הגרון ומדובר בלי שום ספק בתופעה לא נעימה שמקשה על הנשימה ועל איכות החיים ובהחלט יכולה גם לפגוע בשגרת היומיום. למרבה המזל, כיום ישנן כמה וכמה אופציות לטיפול, החל משיטות קונבנציונליות יותר ועד לטיפולים טבעיים שיכולים לסייע. בואו נעבור על כמה מהשיטות הטובות והיעילות יותר.

קודם כל – פנו לייעוץ רפואי

על אף שדלקת הגרון היא מצב רפואי די שגרתי ונפוץ ואפילו שיש דרכים לטפל בו בעצמינו, כשאנחנו מרגישים לא טוב רצוי להיוועץ קודם כל ברופא המשפחה שלנו או רופא מקצועי אחר העוסק בתחום בו אנו סובלים מבעיה כלשהי. הסיבה לכך היא שאף אחד מאיתנו הוא לא רופא או איש מקצוע וגם דברים שנראים שגרתיים או נפוצים יותר יכולים להעיד על סיבוך או בעיה גדולה יותר ואנחנו חייבים לשלול את הדברים הללו אצל הרופא. אם רופא המשפחה לא נותן לכם מענה מספק, שווה בהחלט לקבוע תור לרופא אף אוזן גרון פרטי, אליו תוכלו להגיע הרבה יותר מהר מהרופאים שעובדים עם קופות החולים.

טיפול בדלקת גרון אפשר לעבור את זה בקלות.

חללים מאווררים ושיפור הנשימה

אחד התסמינים של דלקת גרון הוא קושי בנשימה ולכן חשוב בראש ובראשונה לשהות עד כמה שאפשר בחללים מאווררים. כמו כן ניתן ורצוי לעשות צעדים מסוימים שיקלו על הנשימה. כך למשל מכשיר אדים יכול להרחיב את דרכי הנשימה ולהקל על מצבים של ליחה וגודש, שמנים אתריים (במיוחד מנטה) שמטפטפים למים רותחים יעלו אדים שיקלו על הנשימה ובמקרים קיצוניים יותר אפשר בהחלט לשקול את האפשרות של שהייה בחדר מלח.

לתת לדלקת לחלוף מעצמה

במקרים רבים דלקת הגרון זה משהו שיכול לחלוף לבד, אבל זה חשוב שנעזור לגוף שלנו לעשות את זה כשזה קורה. למה הכוונה? ובכן, אם אתם מעשנים בדרך כלל חשוב מאד להימנע מעישון באופן טוטאלי עד להחלמה מלאה של הדלקת וגם להתרחק עד כמה שרק אפשר ממעשנים אחרים. כמו כן חשוב להקפיד על מנוחה ארוכה וזה בהחלט נכון לקחת כמה ימי מחלה או חופשה מהלימודים ולהישאר במיטה. במהלך המנוחה יש להקפיד על שתייה מרובה של מים כדי להחזיר לגוף נוזלים ואם אפשר להימנע עד כמה שרק אפשר מדיבור. שימו לב כי דיבור מאומץ יקשה על הגוף שלכם להתגבר על דלקת גרון. חשוב לציין כי מומלץ להתייעץ עם גורם רפואה בכל מקרה, כדי להימנע ממקרים חריגים ומסיבוכים מיותרים.

תוספי תזונה וטיפולים משלימים

שימו לב כי אפשר בהחלט לסייע לגוף שלנו להתגבר על דלקת גרון בעזרת רכיבים טבעיים מסוגים שונים. המינרל אבץ למשל (שנמצא במאכלים מסוגים שונים וגם בתוספים) מסוגל לשכך ולהרגיע מוקדים דלקתיים ונטילה שלו בהחלט יכולה להקל על הדלקת. כמו כן חשוב מאד לצרוך ויטמין C שגם אותו ניתן למצוא במאכלים מסוגים שונים ועוזר בהקלה על דלקות.

לסיכום

דלקת גרון זה לא מצב נעים, אבל חשוב להבין כי בעזרת טיפול נכון אפשר בהחלט להתגבר עליו. גשו לרופא שלכם או לרופא אף אוזן גרון קודם כל ולאחר מכן בדקו אילו טיפולים משלימים יוכלו להביא להקלה. אם תקפידו על טיפול רציף ונכון תוכלו להתגבר על דלקת גרון בזמן קצר. תרגישו טוב!

שאלות בנושא טיפול בדלקת גרון: אפשר לעבור את זה בקלות!

טיפול בדלקת גרון אפשר לעבור את זה בקלות
נגישות
גלילה לראש העמוד