עיצוב אופנה בקיץ הישראלי: המדריך השלם לבדים מומלצים

קיץ זה הכי אופנה ועור חשוף. קיץ זה הכי כפכפים וכובע רחב שוליים. קיץ זה הכי בדים נושמים וכמה שפחות בגדים צמודים. אז לצד גלידה, אבטיח ושמשייה, גם יש לציין שקיץ מציג כללי אופנה ייחודיים, לצד צבעים, גזרות ובדים מאוד מסוימים. אז בעוד שעל טעם וריח עיצובי בהחלט ניתן להתווכח, הרי שבכול הנוגע לבדים, בהחלט יש כמה כללים נוקשים (ובו זמנית כללים נושמים ואווריריים). אז אלו בדים מתאימים לקיץ הישראלי – לקיץ שהוא בעיקר חם ולח? מוזמנים להיעזר במדריך הבא!

המוטו ברור – אוורירי ונושם!

אם רק מפעילים היגיון בריא (ומזגן שמאפשר לשמור על היגיון בריא), מהר מאוד מגיעים למסקנה הבאה: שכשבחוץ יותר מ30 מעלות, אין שום סיבה (או רצון) להתקרב לבגד צמוד, או לחלופין לבד סינטטי. הרעיון הוא לחפש בגדים שעשויים מבדים אווריריים ונושמים. שנרחיב? ראשית יש להוציא מחוץ למשוואה בדי ניילון ובדי פוליאסטר, ובמקביל להכניס למשוואה בדים רכים ודקיקים. מכאן שההמלצה היא ברורה – מוטב להשתמש בבד ויסקוזה, בבד פשתן, בבד כותנה וכדומה, ופה אנו מבקשים להרחיב במעט.

הבדים שתרצו להכיר מקרוב בקיץ הישראלי

בד ויסקוזה

בד ויסקוזה הוא אריג דקיק עשוי מ100% סיבים טבעיים. אין זה אומר שמדובר בחומר שהוא עצמו טבעי, אלא זה אומר שהבד מיוצר מחומרים טבעיים. עוד נציין שהוויסקוזה נחשב זול, ועל כן הוא ללא ספק המרענן הרשמי של הקיץ. עוד נציין שהוויסקוזה בעל מראה רך, הוא אנטיסטטי, סופג היטב לחות ובאופן כללי הוא נחשב בד נושם שאינו ממהר להתקמט.

מודל

סוג מסוים של בד ויסקוזה, רק שפה המרקם יותר מזכיר משי.

בד כותנה

מדובר בבד טבעי ונושם – אחד מהבדים היותר נפוצים. יכול להגיע כאריג וכסריג, כאשר כותנה סרוגה תיפול בטבעיות על הגוף, בעוד שכותנה ארוגה יותר מתאימה לגזרה בעלת מבנה יותר יציב.

עיצוב אופנה בקיץ הישראלי: המדריך השלם לבדים מומלצים

בד פשתן

בד טבעי ואוורירי. ביכולתו לייצר תחושה שמזכירה ימים קרירים. רוב הבדים הארוגים מפשתן דורשים גיהוץ, אלא אם כן מתחברים למראה הטבעי והמעט מקומט. מבין הבדים היחידים שמחזיקים ב"אישור אופנתי" לוותר על גיהוץ. כדאי לדעת איך לגהץ ביעילות כדי לחסוך בזמן.

בדי במבוק

בדים נושמים מאוד מאוד רכים ומלטפים, סופר קלילים וחשוב מכל מנדפים לחות.

תחרה

מדובר באריג רפוי. אחד הבדים היותר יפים ואלגנטיים שמזוהים עם האביב. פה נציין שאם רק רוצים להיות מעט יצירתיים, ניתן לקחת גופיה פשוטה, ובעזרת תוספת של תחרה, להפוך אותה לשיא השיק.

בדים מעורבים

לצד שלל הבדים שציינו, גם יש להכיר בקיומם של סוגים שמשלבים בין כמה סיבים, וכיוון שאנחנו מכוונים לבדים קיציים, נציין שניתן לבחור בין בד שמשלב כותנה עם ויסקוזה לבין בד שמשלב כותנה עם פשתן.

סיפור אהבה קיצי – כשגזרה נכונה פוגשת בבד הנכון

עתה לאחר שברור אלו בדים יש לחפש בעונה החמה, נעבור לציין אלו גזרות מוטב להעדיף, כך שאם רק תשלבו בין השניים, תזכו לחוש בנוח, גם אם בחוץ הלחות משתוללת והטמפרטורה רק שואפת להגיע כמה שיותר גבוה. אז לצד העובדה שברור שיש להיפרד מכל הבגדים הצמודים ומכל שכבה מיותרת, גם יש להבין שזוהי בדיוק העונה לשים חצאית במקום מכנסיים, גופיה במקום חולצה, מכנסי 3/4 עבור בעלי רגליים ארוכות ושלל חולצות שמציגות פתחים גדולים. מה עוד? אם עוטים כובע, מוטב שהוא יהיה קל משקל ולא צמוד וכמובן שזוהי העונה להכניס למשוואה סנדלים כמה שיותר מאווררים. מה בכול הנוגע לאקססוריז? המשוואה די פשוטה. כל עוד הפריט המצורף אינו מכביד או צמוד, תתפרעו!

שאלות בנושא עיצוב אופנה בקיץ הישראלי: המדריך השלם לבדים מומלצים

עיצוב אופנה בקיץ הישראלי: המדריך השלם לבדים מומלצים
נגישות
גלילה לראש העמוד