האם אפשר לעבוד בחו"ל ללא ניסיון תעסוקתי קודם?

בשנים האחרונות הפכה האפשרות של עבודה בחו"ל לצעירים ולמעשה לבני גילאים שונים למאוד פופולרית ואטרקטיבית. משוחררים טריים שרוצים לחסוך כסף ועל הדרך לעבור חוויה שונה במדינה אחרת מתעניינים בכך, אנשים שרוצים שינוי מהותי בחיים וחולמים לשנות קצת את הנוף שוקלים את האופציה וכמובן שיש הרבה שעושים זאת על מנת להרוויח יותר טוב בסופו של דבר. אחת השאלות הנפוצות של אלו השוקלים זאת, היא האם ניתן לעשות את זה גם ללא ניסיון תעסוקתי של ממש. האם ישנן חברות ועסקים במקומות שונים בעולם שמוכנים לקבל ישראלים לעבודה גם אם לא עבדו בתחום בעבר ואפילו אם לא עבדו במקומות אחרים (כמו במקרה של הרבה חיילים משוחררים)? ובכן, לא נשאיר אתכם במתח ונגיד כבר עכשיו שבגדול התשובה היא כן ושאם זה משהו שאתם חולמים באמת לעשות, אין שום סיבה שלא תוכלו לעשות זאת בעצמכם. הנה כמה טיפים שיעזרו, כמה תחומים בהם אפשר לעבוד ללא ניסיון קודם בחו"ל וכמה נקודות למחשבה על היתרונות והחסרונות שבמהלך הזה.

קודם כל – פשוט צאו לדרך

מייד נדבר על עבודות שונות שעשויות להתאים לכם בתור מועמדים ללא ניסיון קודם, אבל לפני הכל חשוב לנו להדגיש עד כמה חשוב להתחיל בתהליך מציאת עבודה אם זה אכן משהו שמעניין אתכם. אפשר להתחיל לפנות לחברות ועסקים שונים בעצמכם ולהגיש קורות חיים ודבר מועיל נוסף שתוכלו לעשות הוא להיעזר בחברות השמה מקצועיות המתמחות בשיבוץ מועמדים שונים למשרות בחו"ל כמו אתר פליי ג'וב, שם תוכלו לקבל סיוע משמעותי במציאת העבודה שלכם דרך קישור למאות מעסיקים במדינות שונות וכן תוכלו לקבל סיוע בירוקרטי לא מבוטל. כעת, בואו נדבר על כמה אופציות העומדות בפניכם.

האם אפשר לעבוד בחו"ל ללא ניסיון תעסוקתי קודם?

עגלות

הנה דוגמא נפלאה לעבודה שאין צורך בשום ניסיון קודם בשביל לעבוד בה. את העגלות תמצאו במדינות רבות בעולם כמו ארצות הברית, מדינות אירופה השונות, אוסטרליה ואפילו כמה יעדים באסיה. ההמלצה החמה שלנו בנושא היא לא לעבוד במקום בו אתם לא מורשים לעשות זאת באופן חוקי ולא להסתבך עם רשויות החוק. כמו כן חשוב לדעת שמדובר על מכירה די אגרסיבית ולכן זה לא מקצוע שמתאים לכל אחד. יחד עם זאת מי שטוב בזה יכול בהחלט לעשות משכורות מכובדות.

או-פר

הנה רעיון לעבודה נפלאה למי שאוהב ילדים ואין לו ניסיון בתחום. בקהילות היהודיות ברחבי העולם מחפשים כל הזמן מטפלים לילדים וילדות שכוללים מעבר למשכורת לא רעה בכלל, גם מגורים וכלכלה מלאה. אם יש לכם גישה טובה לילדים יש סיכוי לא רע שתתקבלו לתפקיד ואין צורך בניסיון מוקדם של ממש.

לעבוד בחו"ל – יתרונות וחסרונות

אם אתם עדיין לא בטוחים שזה צעד נכון עבורכם, הנה כמה נקודות למחשבה:

יתרונות:

  • פעמים רבות המשכורת הממוצעת תהיה גבוהה יותר.
  • חוויה מיוחדת במדינה שונה.
  • אפשרות לשלב טיול יחד עם העבודה או לאחריה.

חסרונות:

  • ללא המעטפת התומכת של המשפחה והחברים בארץ.
  • אם לא מסתדרים בעבודה לא תמיד פשוט למצוא עבודה אחרת.
  • מכשול השפה הוא הרבה פעמים מאתגר עבור רבים.

אם אתם שואלים אותנו, הבחירה אם לעשות את זה היא מאד אישית. יש כאלו שזה יתאים להם מאד, בעוד אחרים דווקא פחות יתחברו לחוויה. בכל מקרה חשוב לזכור שתמיד אפשר לעשות סיבוב פרסה ואם זה משהו שקורץ לכם, כדאי לנסות ולו רק כדי להבין שזה משהו שאתם פחות מתחברים אליו. בהצלחה!

שאלות בנושא האם אפשר לעבוד בחו"ל ללא ניסיון תעסוקתי קודם?

האם אפשר לעבוד בחו"ל ללא ניסיון תעסוקתי קודם?
נגישות
גלילה לראש העמוד