סוד הקולגן: כל הסגולות של חלבון הקסם של המאה ה-21

אם אתם ספורטאים שרוצים לתת לגוף שלכם את כל הרכיבים שהוא צריך ושואפים להוציא יותר מכל אימון שלכם, אם אתם מחפשים את הדרך לשמור על מראה עור פנים צעיר וחלק, ואם אתם מעוניינים לשפר את מראה השיער ולחזק את הציפורניים, יכול מאד להיות שגם אתם שמעתם על אחד הרכיבים החשובים לצורך כך הנקרא קולגן. ואכן, מדובר על חלבון חשוב מאד לגוף שאחראי על דברים שונים, והגילוי שלו ושל החשיבות שלו בשנים האחרונות הפך אותו לאחד הדברים החמים ביותר בעולם הקוסמטיקה, הבריאות והספורט. אם הדברים שדיברנו עליהם בהתחלה מעסיקים גם אתכם, אתם בהחלט צריכים להכיר את הרכיב הזה ואת ההשפעות הרבות שלו על הגוף האדם ומייד נסביר יותר בפירוט מהו ומה הוא בדיוק עושה, אבל קודם כל כמה מילים על איך לבחור תוספי קולגן איכותיים ולא לרכוש בטעות מוצרים שמשווקים עצמם כתוספי קולגן איכותיים, למרות שבפועל הם ממש לא כאלו.

איך לבחור קולגן איכותי?

דווקא בגלל שמדובר במוצר כל כך פופולרי עם סגולות מעניינות ורבות, נראה כי צצו להם הרבה מאד תוספים לא איכותיים מצד גורמים שרוצים לעשות כסף קל על חשבונינו הצרכנים. יש הרבה פרמטרים שיעזרו לכם להבין אם תוסף או מוצר מסוים בו אתם נתקלים הוא אכן מומלץ וטוב ולא נוכל לעבור על כולם. המאמר באתר "טבע בריא" יסביר לכם איך להבדיל בין קולגן איכותי לקולגן ברמה נמוכה ומומלץ בהחלט לעיין בו לפני שאתם רצים לרכוש לעצמכם תוספי קולגן.

מה זה קולגן?

אם כך, חשוב להבין בדיוק מה הוא הקולגן על מנת להבין מה הוא מסוגל לעשות. מדובר למעשה בחלבון שקיים בגוף האדם באופן טבעי. עם זאת, החל משנות העשרים לחיים וככל שעובר הזמן, מדלדלים מאגרי הקולגן הטבעיים בגוף ולכן חשוב להחזיר אותם דרך סוגי מזון שונים. עם זאת, המזון שאנו אוכלים בדרך כלל לא מכיל מספיק קולגן איכותי ולכן שווה לשקול את האפשרות הנוחה של תוספי תזונה. בואו ננסה להבין מה הוא עושה.

סוד הקולגן: כל הסגולות של חלבון הקסם של המאה ה-21

קולגן לשמירה על העור, השיער והציפורניים

ראשית חשוב לדעת שקולגן הוא שם כללי לכמה סוגי חלבון ולמעשה יש יותר מסוג אחד של קולגן. כמה מסוגי הקולגן אחראים במידה רבה על עור הפנים ובאופן כללי על מראה העור והגמישות שלו. אותם הסוגים אחראים גם בין היתר על מראה שיער בריא וכן על חיזוק הציפורניים. כאשר מדברים בעצם על החלבון שקשור בבריאות העור, השיער והציפורניים, מדברים למעשה על לא אחר מאשר הקולגן.

קולגן לספורטאים

דיברנו על סוגי הקולגן האחראים על מראה צעיר ובריאות העור, אבל חשוב לדעת שקולגן עושה הרבה יותר מזה. בין היתר ישנם סוגי קולגן שאחראים על חוזק העצמות (ותתפלאו לדעת – יש מזונות שיכולים לפגוע בבריאות העצמות ולא לעזור לכם כל כך במאבק שלכם לחיזוק שלהן באמצעות קולגן), על תקינות המפרקים, על הגידים בגוף ועל מסת השריר. על כן ישנם תוספי קולגן רבים המיועדים לספורטאים ומסייעים עם הדברים האלו. ספורטאים שבחרו להשתמש בתוסף קולגן מעידים כי הוא אפשר להם למקסם את הביצועים שלהם ולהפיק יותר מכל אימון גופני ונראה שגם במובן הזה מדובר על סוג של חלבון שיש לו הרבה מאד מה להציע.

לסיכום, נראה כי מדובר בלי ספק ברכיב חיוני וחשוב לגוף האדם והוא נותן מענה רחב למדי לצרכים שונים. אם גם אתם מחפשים פתרונות בתחום הזה, אנו בהחלט ממליצים לברר לעומק על תוספי קולגן שעשויים להתאים לכם וללמוד את ההבדלים בין קולגן איכותי לקולגן זול.

שאלות בנושא סוד הקולגן: כל הסגולות של חלבון הקסם של המאה ה-21

סוד הקולגן: כל הסגולות של חלבון הקסם של המאה ה-21
נגישות
גלילה לראש העמוד