מכונת קפה למשרד – טיפים להתאמת מכונה לעסק שלך

יכול להיות שכבר הבנת את היתרונות המגוונים של הכנסת מכונת קפה לעסק או למשרד שלך. מכונת הקפה היא אחד המפתחות העיקריים לשיפור שגרת העבודה במשרד, מפנקת את אנשיו (ולעיתים גם מבקרים אחרים בו) ומציעה להם את כל הדרוש להפסקות איכותיות באמת.

היתרונות הטבעיים האלו של מכונות קפה למשרד יכולים להפוך להיות מוחשיים אפילו יותר כאשר מבצעים בחירה נכונה של מכונת קפה, שאינה מובנת מאליה על רקע מגוון האפשרויות הרחב הקיים בתחום והעובדה שבעלי המשרד לא תמיד יודעים "מי נגד מי". המאמר הבא ינסה לעשות לכם קצת סדר בנושא.

המטרה: להתאים את המכונה לצרכים

נקודת המוצא שלך בבחירת מכונת קפה למשרד צריכה להיות שגם כאשר מכונה היא מצוינת לכל הדעות, ייתכן שהיא לא תתאים לעסק הנתון (מה שנכון כמובן גם בכיוון השני). הגודל של העסק הוא אחד הפרמטרים העיקריים הנכנסים לתוך המשוואה, כאשר שימו לב שלא מדובר כאן רק במספר העובדים בו אלא באוכלוסייה הכללית יותר של צרכני קפה. יכול להיות שהעסק יהיה בעל מצבת עובדים קטנה יחסית, אבל יארח מדי יום אינספור לקוחות ונותני שירותים שהוא עשוי לרצות לפנק אותם עם כוס קפה.

כלל האצבע הוא שככל שיש יותר צרכני קפה פוטנציאליים במשרד, כך עולות הדרישה מהמכונה. במקרה הזה תרצה בוודאי מכונת קפה בעלת קצב עבודה ותפוקה גבוהים יחסית,  שיאפשרו הכנה של כוסות קפה בקצב ובכך ימנעו תורים ארוכים ומתסכלים בדרך לכוס הקפה הנכספת.

מכונת קפה

הפונקציות העיקריות של המכונה

כאשר מכונת הקפה אמורה לשרת מספר גבוה של אנשים, בחירה מוצלחת יכולה להיות במכונות המציעות תפעול פשוט יחסית, בעיקר מכונות אוטומטיות או סופר אוטומטיות: עד לרמת של הפקת כוס קפה איכותית בלחיצת כפתור. במשרדי בוטיק ובבתי עסק קטנים יכול להיות שההעדפה תהיה למכונות שאמנם מורכבות יותר לתפעול, אבל מנגד מציעות לכל עובד את האפשרות להכין את כוס הקפה המושלמת עבורו, בדיוק כפי שהוא רוצה.

חומרי הגלם המשמשים להכנת הקפה צריכים להשפיע אף הם על הבחירה שלה. האפשרויות המרכזיות הם אבקה, פולי קפה וקפסולות קפה. ההחלטה הזו משפיעה על המחיר הנדרש (קפסולות למשל נחשבות ליקרות יותר), אבל גם על איכות הקפה המופק וצורת התפעול של המכונה.

מחיר מכונת הקפה

קשה למצוא עסק ישראלי שלא עוקב אחר טור ההכנסות וההוצאות בסיכומים התקופתיים שלו בחרדת קודש. עם כל היתרונות של מכונת קפה למשרד, סביר להניח שהשאיפה תהיה למצוא מכונה בעלות סבירה, או לחלופין כזו המספקת תמורה מלאה למחיר שמשולם עליה. כיום יש מגוון רחב של אופציות, מה שיוצר מטבע הדברים טווח רחב מאוד של מחירים. ככל שהמכונה תהיה מתקדמת יותר בממשק הטכנולוגי שלה וככל שהיא תאפשר להפיק משקאות איכותיים יותר, כך סביר שהמחיר שלה יעלה כלפי מעלה. עם זאת גם בתקציבים "שפויים" יחסית אפשר למצוא כיום יופי של מכונות.

שים לב שלא בהכרח חייבים לרכוש את מכונת הקפה. יש עסקים אשר עבורם המודל של השכרת מכונת קפה, שבהחלט פופולרי כיום, הוא המתאים ביותר: חשבו למשל על בתי עסק הנדרשים למכונת קפה בעיקר באירועים מיוחדים דוגמת כנסים, תערוכות וערבי חברה. בנוסף לכך קיימת כיום אופציה להעביר את האחריות על כל מה שנוגע לתחזוקת המכונה (תיקונים, חלקי חילוף וכדומה) לחברה המשכירה את המכונה. מודל שירות זה צפוי להיות יקר יותר, אבל מנגד הוא הופך את החיים של אנשי המשרד לפשוטים פי כמה.

להתאמת מכונת קפה למשרד – פתרונות קפה לעסק