כך תבחרו מצלמות אבטחה לעסק

כל עסק לוקח בחשבון שייתכן שגם אליו יפרצו, ועל כן התקנה של מצלמת אבטחה מהווה צעד חיוני שרבים מבצעים, ולו בכדי לחוש מוגנים, לייצר הרתעה וכמובן שגם בשביל למצוא עדויות (בהנחה והעסק נפרץ). עם זאת ישנו תרחיש נוסף שמוביל עסקים רבים להתקין מצלמת אבטחה, ופה נכנסת לתמונה חברת הביטוח שמחייבת את העסק לפעול ככול הניתן בכדי להגן עליו. מכאן ככול שאמצעי ההגנה יהיו יותר יעילים, כך הפוליסה עתידה להיות יותר זולה, טריגר שמניע רבים לרכוש מצלמת אבטחה איכותית, ועל כן רק נותר להבין איזו עדיפה.

בין איכות להתנהלות

יש להשקיע במצלמה איכותית, כך אומר אבנר הייזלר שניסיונו הרב עם חברות הביטוח הוכיח לו לא פעם עד כמה מדובר בקריטריון משמעותי. מהי היא אם כן מצלמה טובה? ובכן אחת איכותית מאפשרת להקליט את החומר המצולם, עובדה שבין היתר מסייעת להתנהל מול חברת הביטוח, וכאן אבנר הייזלר חוזר ומסביר שקיומן של עדויות חותכות מסייעות רבות בעת הפעלת הפוליסה. כמו כן, יש כאלו שמאפשרות חיבור ושליטה מרחוק, כך שבכול רגע נתון ניתן להתבונן במתרחש בזמן אמת.

איך לבחור מצלמת אבטחה

נקודות להתייחסות

  • ביחרו בסוג הגלויאבנר הייזלר מסביר שכאשר מדובר בעסק חובה שהמצלמה תהיה כמה שיותר גלויה, וזאת בכדי להרתיע פולשים. כמו כן, יש בעלי עסקים שרוכשים אחת מרכזית אמתית ועוד כמה מזויפות, ולו בשביל להגדיל את אפקט ההרתעה.
  • רזולוציה – אם כבר מתקינים מצלמה, רצוי שהיא תעשה את העבודה – תאפשר זיהוי איכותי, ועל כן יש לבחור במצלמה שלכל הפחות מציעה רזולוציה של 640/48 לצד קצב פריימים שעומד על 15fps . נתונים אלו מאפשרים זיהוי איכותי של צבעים, תנועה ופרטים קטנים.
  • עמידות – הרבה עסקים בוחרים להתקין מצלמת אבטחה מחוץ לבית העסק, ולו בכדי להבהיר לגנבים שקל לא הולך להיות להם. אי לכך חשוב שהמצלמה תהיה מותאמת לרטיבות ולוונדליזם.
  • צילום ללא אור – ידוע שרוב הפריצות לעסקים מתרחשות בשעות החשיכה ועל כן אין טעם להתקין מצלמה ללא חיישן אינפרה אדום, כזה שפועל באופן אוטומטי כאשר הוא מזהה תנועה.
  • תוספת אודיו – אם ניתן לקבל תמונה לצד קול, הרי שניתן להרוויח הרבה יותר, ולו כי רוצים לדעת כיצד העובדים מטפלים בלקוחות.
  • חיבור רשת – מה עושים אם בדיוק ברגע הצילום הרצוי נפל מתח החשמל? ובכן לא הרבה, אך מה שכן ניתן לעשות זה לוודא מראש שמצב שכזה לא יקרה, וזאת באמצעות מצלמה שכוללת תמיכה של חיבור אל חוטי, או לחלופין באמצעות מצלמה שכוללת חיבור רשת.
  • מרחק צילום – יש להתאים את גודל בית העסק לטווח הצילום, אך באופן כללי מצלמה שמעניקה טווח צילום של 7-25 מטר עונה על המשימה.

לקראת לרכישה

לבסוף נציין שרצוי לרכוש מצלמת אבטחה שכוללת מגוון תוספות חיוניות, קרי צילום צבע, חיבור IP (מאפשר שליטה מהבית), גישה לנתונים גם לאחר חודש ימים וכדומה. סה"כ העלות אינה גבוהה ואילו האפקט מאוד משמעותי, וכפי שציינו לעיתים גם הכרחי – רכשו בחוכמה.