מחנה קיץ: כל הכיף בחופש הגדול!

חודשי יולי אוגוסט החמים כבר דופקים בדלת, וזה בדיוק הזמן בו הילדים יוצאים לחופשה מבית הספר ושוהים בבית במשך שעות ללא מעש. בעוד שחלק מהילדים נוסעים לקייטנות וחלק מתארחים אצל קרובי משפחה – ישנם ילדים שנוסעים למחנה קיץ בארצות הברית.

מחנה קיץ

מה זה הסאמר סקול?

הסאמר סקול, הקרוי גם מחנה קיץ, הוא חוויה מדליקה במיוחד המתקיימת בארצות הברית. מחנה הקיץ מיועד לבני נוער, שם הם לוקחים חלק באטרקציות ייחודיות ופעילויות מלאות בעשייה. הפעילויות של מחנה הקיץ כוללות בין היתר פעילויות אקסטרים וטיולים בארצות הברית כמו גם השתתפות בחוגים לפי התחומים המעניינים אותם. הילדים שמגיעים לסאמר סקול הם ילדים ישראלים וגם ילדים אמריקאים, כך שישנו חיבור נהדר בין הארצות ובין התרבויות.

אם אתם חוששים שהילדים יבזבזו כספים במהלך שהותם בארצות הברית, אז אתם יכולים להיות רגועים. במחנה הקיץ אין צורך בדמי כיס והכספים שניתנים לילדים מוענקים להם רק בימים בהם הם יוצאים לקניונים, כך שתוכלו לשלוט על סכום הכסף שיש ברשותם.

לומדים אנגלית!

אחד היתרונות הבולטים בשהייה בסאמר סקול היא היכולת ללמוד אנגלית באופן לא פורמלי. הפעילויות מתנהלות ומתקיימות בשפה האנגלית, כך שהילדים רוכשים את השפה באמצעות שמיעה ודיבור, וכך הם גם לומדים אוצר מילים חדש. באמצעות שגרה יומיומית בה השיח בשפה האנגלית, הילדים לומדים את השפה באופן המיטבי. חשוב לציין כי במחנה הקיץ קיימים מדריכים שדוברים את שתי השפות, הם מסייעים לילדים שמתקשים לשוחח באנגלית, לתקשר ולהבין את סביבתם.

ומה עוד צפוי לילדים במחנה?

ובכן, המחנה מעניק לילדים מגוון רחב של יתרונות. בזכות השהות בקרב ילדים נוספים, פעילויות קבוצתיות ולינה משותפת, הילדים זוכים לפתח את היכולות החברתיות שלהם, להכיר אנשים חדשים וליהנות ממערכות יחסים חברתיות חדשות ומרתקות. החלק החברתי הוא בין החלקים החשובים ביותר במחנה, שכן, כל השהות במחנה היא משותפת, לרבות הלינה.

מעבר לזה, בשל העובדה שחלק מהפעילויות נוגעות לתחומי עניין ייחודיים כמו כדורגל, אומנות, מדעים, תכשיטנות ועוד – הילדים יכולים לפתח את התחביבים האהובים עליהם ולצבור ביטחון עצמי בתחומים הללו. אם לא די בכך, במהלך הזמן במחנה, הילדים יוצאים למגוון רחב של טיולים החל מסיור במפלי הניאגרה ועד לפעילויות טבע ואקסטרים ייחודיות.

אגב, הילדים זכאים לכבס את בגדיהם מידי שבוע, כך יוכלו ללבוש בגדים נקיים שכובסו ולהימנע מאריזת יתר של בגדים וחפצים.

 

אין ספק שמחנה קיץ זו אחת האטרקציות הנהדרות עבור בני נוער. החל מפעילויות מעניינות ושיפור מיומנויות בתחומי עניין אישיים ועד לרכישת חברים חדשים הן מהארץ והן מהעולם. סאמר סקול מאפשר לילדים לחוות חוויה מיוחדת שתקנה להם זיכרונות מתקופה קסומה ובלתי נשכחת.

רצוי לשמר את השפה האנגלית בקרב הילדים, וכשישובו מן המחנה, עודדו אותם לשמור על קשר עם החברים שהכירו בארצות הברית ולהתכתב איתם ברשתות החברתיות, כך יוכלו לחזק ולשמר את השפה שרכשו. עוד מומלץ, לאסוף את כל התמונות שהילדים צילמו במהלך שהותם במחנה וליצור עבורם אלבום תמונות לתקופה הנהדרת הזו, שכן, הזיכרונות הללו ילוו אותם לעד.

שאלות בנושא מחנה קיץ: כל הכיף בחופש הגדול!

מחנה קיץ
נגישות
גלילה לראש העמוד