סופר פוד: סגולותיהם של מזונות העל

סופר פוד

מזונות העל ("סופר פוד") מתחילים לתפוס מקום של בתזונה של ישראלים רבים, ולא בכדי. מה הופך אותם לנפוצים ואיכותיים? ובכן, זה הזמן להכיר את הסגולות של מזונות העל אשר באמצעותם ניתן בהחלט לייצר אורח חיים בריא ומאוזן.

סופר פוד: אנרגיה מהטבע

אם בעבר מזונות העל נחשבו לאגדה אורבנית, כיום יותר ויותר ישראלים מבינים כי למזונות הללו יש חשיבות עצומה מבחינה בריאותית. למעשה, בשנתיים האחרונות ניתן לראות זינוק במספר הרכישות של מזונות על דרך אתרים מתמחים, וכיום גם רשתות המזון החלו ליישר קו ולמכור מגוון רחב של מזונות על לטובת הציבור. חשוב להבין כי המקור של מזונות העל החל זה למעלה מ 5,000 שנה, כחלק בלתי נפרד מתרבות המזרח אשר משתמשת במזונות הללו לצורך שיפור הבריאות. בעבור העולם המערבי אשר רגיל לצרוך מזונות מעובדים, מזונות העל מהווים בשורה של ממש בשל הסגולות הבריאותיות אשר מיוחסות להם. מהן? להלן ארבע מזונות על אותם מומלץ לאמץ לשגרת היום יום שלכם:

ספירולינה

תחילה נציין כי אחד ממזונות העל הטובים ביותר הוא ספירולינה. ספירולינה היא למעשה אצה בצבע כחול-ירוק, והיא נחשבת למזון על בשל הריכוז הגבוה של חלבון. לשם השוואה, כמות החלבון בספיר ולינה היא פי שלוש מאשר בבשר, ולכן היא מהווה מקור חלבון ומינרלים מצוין בעבור מערכת החיסון. מחקרים מצאו כי ספירולינה יכולה לסייע בעבור בעיות קשב וריכוז כמו גם חילוף חומרים, ולכן שילוב של ספירולינה בשייק יכול להעניק לגוף אנרגיה, נוגדי חמצון וכן חלבון אשר הוא חיוני לצורך בניית השריר.

ספירולינה

צ'יה

זרעי צ'יה הפכו בשנה האחרונה ללהיט עצום בקרב ספורטאים, וזאת בשל הריכוז חומצות שומן ואומגה 3 אשר מצויים בזרעים. את הצ'יה מגדלים לרוב באזור דרום אמריקה, וכיום ניתן לרכוש זרעים או מחית מוכנה ממנה ניתן להכין מגוון רחב של שייקים אשר מסייעים לתחושת השובע.

עלים ירוקים

עשירים בנוגדי חמצון, ולכן מצוינים בעבור איזון חומצות הקיבה. כאשר אנו מתייחסים לעלים ירוקים הכוונה היא לתרד, מנגולנד, בוק צ'וי, כוסברה וסלרי. שימוש בעלים ירוקים נעשה הן לצורך יצירת איזון והן לצורך ניקוי רעלים, וזאת בשל ריכוז גבוה של כלורופיל אשר מכיל לא מעט סיבים. על כן, מדובר במזון על אשר אותו ניתן לשלב בתפריט בתצורה של שייק, סלט או אידוי.

מזונות על: יעילות מוכחות

מחקרים אשר נערכו בתחום העלו ממצאים חד משמעיים לגבי היעילות של תוספי התזונה, וזאת כחלק אינטגראלי מאיזון של גוף ונפש אשר הוא הכרחי בעידן שבו רבים מאיתנו חווים לחצים, אוכלים אוכל מעובד וסובלים מתחלואים. שילוב של אותם מזונות על יכול בהחלט לתרום לבריאות איתנה, חיזוק מערכת האיזון וכן תחושה של שובע אשר מקורו הוא מהטבע.