דין הפריפריה כדין המרכז: רפי ואייל אדרעי מעמותת אחינועם פועלים לשוויון הזדמנויות

הנושא של שווין הזדמנויות הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בכל חבר המתוקנת, ובוודאי בחברה הישראלית. למעשה, אמצעי התקשורת עוסקים בהרחבה בנושא של הפערים בחברה הישראלית אשר מגיעים לידי ביטוי לא רק בשוק התעסוקה אלא בעיקר בתחום החינוך. ילדים שמגיעים ממשפחות מעוטות יכולות באזור הפריפריה נאלצים להתמודד עם פערים הולכת וגדלים מילדי המרכז. הפערים הללו יוצרים פערי הכנסה כמו גם מעגל שאינו נשבר לאורך דורות ועל כן חתירה לשווין הזדמנויות בין המרכז לפריפריה נחשב (ובצדק) למשימה לאומית. מאחר וממשלת ישראל עדיין לא הצליחה להפעיל תוכניות אפקטיביות לטובת שווין הזדמנויות, החליטו עמותות להרים את הכפפה וליצור מערך תמיכה בבני נוער וילדים שזקוקים לקבלת תמיכה.

עמותת אחינועם – כל מה שרציתם לדעת אודות פעילות העמותה

עמותת אחינועם הוקמה ע"י שני אחים – איל אדרעי ואחיו רפי אדרעי. העמותה הוקמה לאחר שהאחים הבינו כי ידי הממשלה מוגבלת בכל הקשור לסיוע, כפי שניתן להבחין בתוכניות שכבר נוסו ונכשלו לטובת צמצום הפער בין המרכז לבין ערי הפריפריה. בהתאם לכך החלה העמותה מיום הקמתה לפעול לטובת הקמה של תוכניות חדשות שבמסגרתן תומכים בבני הנוער באמצעות מלגות כמו גם תוכנית סיוע פרטנית המתבצעת החל מגיל התיכון ועד להשתלבות במקום התעסוקה. הרעיון שמנחה את האחים ואת מתנדבי העמותה שמלווים אותה מאז יום הקמתה היא להעניק לכל ילד את הביטחון להבין כי גם אם הוא מגיע מאזור הפריפריה, הוא יכול להצליח ולקבל את אותן הזדמנויות אותן מקבל ילד שגדל במרכז. הפעילות המבורכת של העמותה זכתה עם השנים לשבחים מצד גורמי החינוך והרווחה וזאת בזכות ליווי אישי אותו מקבלים הילדים לכל אורך ימות השנה ומתוך תחושה של שליחות ולא אומללות. היכולת הזו לחזק את הילדים באמצעות תוכניות וסיוע היא זו שהופכת את עמותת אחינועם לאחת העמותות הבולטות בתחום הרווחה כאן בישראל.

דין הפריפריה כדין המרכז: רפי ואייל אדרעי מעמותת אחינועם פועלים לשוויון הזדמנויות

שווין הזדמנויות  – כבר לא סיסמא ריקה מתוכן

היכולת של החברה הישראלית לחבק את ילדי הפריפריה ולספק להם את היכולת ליצור הזדמנות שווה בדיוק כמו ילדי המרכז איננה שמורה רק למקבלי ההחלטות אלא גם למתנדבים שרוצים לתרום מטוב לבם. בהתאם לכך פועלת עמותת אחינועם אשר הקו המנחה שלה הוא ליצור בעבור כל ילד/ה את היכולת לממש את הפוטנציאל הגלום בו, לא משנה היכן הוא מתגורר. לכן, הפעולות אותן מבצעת העמותה כוללות בין היתר את קידום ערי הפריפריה כמו צפת לצד הענקת מלגות לילדים ובני נוער המתגוררים באזורים אלו. באמצעות המלגות לצד תוכניות ליווי אישי המתבצעות לכל אורך השנה, ניתן בהחלט לומר כי שווין הזדמנויות היא כבר לא סיסמא ריקה מתוכן אלא פעילות ענפה המתבצעת מתוך דאגה אמיתית וכנה לעתידם של דור העתיד של ישראל.

לסיכום, הפעילות של עמותת אחינועם והעומד בראש איל אדרעי עמותת אחינועם מצליחה לממש את החזון כי דין המרכז יהיה כדין הפריפריה – החל מרמת החינוך ועד השתלבות במקומות תעסוקה נחשבים. על פעילותה זכתה העמותה בשבחים רבים כמו גם בפרסומים רבים בתקשורת, ועל כן אם גם אתם רוצים להצטרף לפעילות הענפה של המייסדים כמו גם לתרום להמשך הפעילות, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי של עמותת אחינועם. באתר ניתן לקרוא אודות התוכניות הרבות שנמצאות בימים אלו בפעולה. תוכניות נוספות עתידות להתקיים כבר השנה, וזאת כחלק מפעילות ענפה שלא מפסיקה מתוך הבנה כי שווין הזדמנויות בין מרכז ופריפריה מהווה סוגיה שבה נדרש לטפל, כבר מעכשיו.