תחזוקת ריהוט גן לקראת החגים

בעוד שחומרי ריהוט גן של היום בנויים לעמוד בפני השפעות מזג האוויר, תחזוקה שנתית יכולה להשפיע באופן משמעותי ולאפשר לרהיטים להחזיק מעמד שנים רבות נוספות.

בין אם הריהוט נספג במים במסיבת בריכה או שהוא בקושי שרד את החורף האחרון, כל ריהוט גן, מכל חומר, סופו להתבלות. זו הסיבה שטוב להעניק לריהוט הגן שלכם טיפול ותחזוקה מזדמנים.

טיפול בכריות

בדי ריפוד לריהוט גן של היום עמידים ביותר, אך לכלוך ואבק עלולים להקהות אפילו את האריגים הקשים ביותר. התחילו עם ניקוי האבק על פני השטח, ואז השתמשו בספוג או במברשת בעלת זיפים רכים על מנת ליישם תמיסה של רבע כוס חומר ניקוי עדין המדולל בגלון מים.

אם ריפוד הכריות שלכם הוא בד ויש עליו כתמים קשים, סביר להניח שתוכלו להסיר אותו ולכבס במכונת כביסה. אם אין לכם כריות נשלפות, מרחו חומר ניקוי חזק יותר ונקו אותן בעזרת מברשת זיפים רכה. שיטה זו פועלת היטב גם להסרת כתמים קשים כמו לשלשת ציפורים או כתמי קפה.

תחזוקת ריהוט גן

רהיטי קש

אם יש לכם ריהוט גן במצב טוב, כל מה שהוא כנראה יצטרך זה שאיבת אבק מהירה וניגוב עם מטלית טבולה בדילול קל של חומר ניקוי.

שפשפו את הכתמים העיקשים בעזרת מברשת זיפים טבולה באותו חומר, ואז שטפו עם מטלית רוויה במים רגילים.

פרויקטים של תחזוקה מודרנית לגינה

אם שמתם לב שהקצוות של ריהוט גן בגינה שלכם מתייבש ומתפצל, בחרו ביום חם כדי לשטוף אותו עם צינור גינה ותנו לו להתייבש במקום מוצל. הימנעו מלעשות זאת יותר מפעמיים בשנה על מנת למנוע מחומרי הדבק להיחלש.

ריהוט גן מעץ

עפר וזוהמה עלולים לגרום לעץ לטחב, ולכן חיוני לתת לו קרצוף יסודי עם תמיסה של כמויות מתונות של חומר ניקוי עדין ומים בעזרת מברשת זיפים. עשו זאת פעם בשנה והעץ צריך להישאר נטול טחב.

ניקוי ריהוט גן מעץ עם חומר שומני מתאים יכול לעזור לו לשמור על צבעו המקורי ולמנוע סדקים, אך הגדלת תכולת הלחות שלו יכולה גם לגרום לו לסבול מטחב ביתר קלות. שאלו את היצרן לפני שתנקו את הריהוט שלכם עם חומר שומני, וקבלו החלטה על מוצר מתאים אם תחליטו להתקדם.

אהבה לרהיטי מתכת

לרוב המערכות של ריהוט גן מתכתי יש ציפוי מגן הקורם לאטימות בפני פגעי מזג האוויר, אך הגימור הזה בסופו של דבר ייעלם. בדקו את ריהוט המתכת שלכם בזהירות בכל אביב. אם הלכה מבעבעת או שאתם רואים נזק של חלודה, השתמשו בנייר זכוכית להסרת האזור הפגוע, ואז מרחו צבע חדש או לכה.

חומצות חזקות – במיוחד לשלשת ציפורים – יכולות להזיק לגימור המגן של הרהיטים שלכם. אז בדקו את הריהוט באופן קבוע והסירו גללים ברגע שתראו אותם. כדאי גם להקפיד על ניגוב עם מטלית שהוטבעה בתמיסת חומר ניקוי קל כמה פעמים לאורך העונה.

שאלות בנושא תחזוקת ריהוט גן לקראת החגים

ריהוט גן
נגישות
גלילה לראש העמוד