השתלות שיניים: יתרונות וחסרונות

השתלת שיניים מהווה שיטה חדשנית ואפקטיבית לצורך שיקום הפה והלסת. אולם, יש לקחת בחשבון כי מדובר בשיטה בעלת יתרונות וחסרונות. מהם? להלן כל הפרטים.

השתלת שיניים: דרך מהירה וחדשנית לצורך שיקום

אין חולק על כך כי החיוך שלנו מהווה את כרטיס הביקור שלנו, ולכן רבים חולמים על חיוך מלא שיניים וישר. אולם, בעקבות דלקות או טראומה מתרחש מצב של אובדן שן אחת או יותר, כאשר ההשלכות של אובדן שיניים עלולות להשפיע באופן משמעותי לא רק על המראה אלא גם על הביטחון והדימוי העצמי. מעבר לכך, מחסור בשיניים מגביל מבחינת היכולת ללעוס ולכן מדובר גם בבעיה רפואית בה נדרש לטפל, לצורך השלמת השן או השיניים החסרות. טכניקה אשר הולכת וצוברת תאוצה היא השתלת שיניים אותה ניתן לבצע אפילו ביום אחד. מדובר בשתלים דנטליים הנראים כשיניים טבעיות לכל דבר, ולכן לא ניתן להבדיל.  בנוסף, מדובר בשתלים יציבים ועמידים לטווח הרחוק, בתנאי כי אכן מקפידים על ניקוי והגעה לביקורת אצל רופא השיניים.  ניתן לבצע הליך השתלות שיניים בירושלים באמצעות רופא שיניים מומחה לתחום, וזאת בכדי להגביר את הביטחון והדימוי העצמי כמו גם לזכות באיכות חיים טובה יותר – כתוצאה מההליך והתוצאות אליהן ניתן להגיע.

השתלות שיניים יתרונות וחסרונות

פתרון קבוע ויציב עם סיכוי ההצלחה גבוהים

לפני שהחלו לפתח את השתלות השיניים הדנטאליות, הפרוצדורה הנהוגה הייתה התקנה של קיבוע זמני אשר גרם ללא מעט אי נוחות כמו גם מבוכה. השתלת שיניים היא פתרון אידיאלי בעבור אובדן שן אחת או יותר, בשל היותה פתרון קבוע המעניק תחושה טבעית, פי כמה מאשר תותבות זמניות. נוסף לכך, שיעור ההצלחה של השתלה דנטאלית עומד על 90% בלסת התחתונה אילו בלסת העליונה 95%, ובשל העובדה כי מדובר בחומר בעל תאימות גבוהה מבחינה ביולוגית ניתן לומר כי מדובר בפתרון קבוע שלא יידחה.

מהם החסרונות של הטכניקה?

ראשית כל, לא כולם יכולים להיות מועמדים להשתלת שיניים, כאשר מבוגרים אשר סובלים ממחלות רקע כמו סכרת או לחץ דם גבוה אינם יכולים  לעבור את ההליך. נוסף לכך, ביחס לתותבות העלות של השתלת שיניים דנטאלית יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים, ולכן לא פעם מדובר בהוצאה כספית לא נמוכה ביחס לתותבות. נוסף לכך, אחת מתופעות הלוואי של השתלת שיניים נוגעת לדחייה של השתל ע"י העצם כמו גם התפתחות של דלקת. ובהתאם לכך נזק לעצב השן, מה שעלול לגרור מקרה של רשלנות רפואית והגשת תביעה בגין הנזקים הזמניים והקבועים לפה ולסת.

השתלת שיניים – רק באמצעות רופא מומחה

לסיכום, יש לקחת בחשבון את היתרונות גם את החסרונות של התהליך. במידה והחלטתם לבחון את האפשרות, חשוב לפנות אך ורק לרופא מומחה בתחום, אשר לו המלצות מוכחות כמו גם ניסיון.