ידידותי לסביבה: כך תהפכו את הבית שלכם לירוק

השפעות של התחממות גלובלית כמו גם זיהום סביבתי אינן משפיעות רק בהקשר רחב, אלא גם על כל אחד מאיתנו בביתו הפרטי. בשל כך, נדרש מכל אחד מאיתנו לבצע צעדים אשר נועדו לספק סביבה נקייה וירוקה. כיצד תוכלו להפוך את הבית שלכם לאקולוגי במינימום מאמץ? להלן הפרטים.

בית אקולוגי: כל אחד יכול

אם בעבר המושג "בית אקולוגי" היה נחשב למושג די ערטילאי, כיום מדובר באחד התחומים הצומחים והמדוברים ביותר בעולם, ולא בכדי. זיהום האוויר, הפחמים כמו גם ההתחממות הגלובלית שינו את הדרך בה כל אחד מאיתנו מתנהל בחיי היום יום. הסיבה לכך היא שרבים מבינים כי הבית שלנו מהווה כר פורה לייצור בזבזני ומזהם, ולכן ניתן לראות תנועה הולכת וגוברת מצד ישראלים אשר מבצעים שינויים בכדי להתאים את הבית מבחינה אקולוגית. אם גם אתם מעוניינים לעשות זאת ולשמור על הסביבה, להלן הדרכים:

התקנה של מערכת סולרית

ראשית נציין כי שימוש באנרגיה סולארית לייצור חשמל מהווה את אחת הדרכים המרכזיות לצורך הפיכת הבית לירוק. באמצעות התקנה של מערכת סולארית ניתן לייצר חשמל באופן עצמאי, דרך לוחות סולאריים המותקנים על גג הבית. מדובר באנרגיה ירוקה ולא בזבזנית אשר מאפשרת להוריד את התלות בחברת החשמל (אשר ידוע משתמשת בפחמים מזמים לצורך ייצור חשמל) כמו גם לצורך הפחתה משמעותית בחשבון החשמל. באמצעות חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום של מערכות סולאריות תוכלו לחסוך אלפי שקלים, כמו גם לתרום לצורך שימוש באנרגיה סולארית ירוקה וידידותית לסביבה.

ידידותי לסביבה כך תהפכו את הבית שלכם לירוק

מחזור

חלק בלתי נפרד מבית ירוק הוא מחזור. דרך האתר הרשמי של תאגיד המחזור תוכלו ללמוד כיצד לחלק את האשפה שלכם לחומרים מתכלים, ובהתאם לכך לזרוק אותם לפחים ייעודים. מדובר בפעילות מצוינת בייחוד אם ישנם ילדים קטנים בבית, כך שתוכלו להסביר להם את החשיבות של מחזור בהיבט של שמירה על הסביבה והתנהגות אחראית במסגרתה מבצעים מיון ולאחריו מחזור בפחים ייעודים.

החלפה לנורות לד

בכדי ליצור בית אקולוגי, מומלץ להחליף את הנורות בבית לנורות לד. מדובר בנורות אשר אינן מכילות חומרים רעילים, והן גם מחזיקות מעמד למשך זמן רב. נוסף לכך, הן נחשבות לחסכוניות מאוד ועל כן מדובר בפעולה פשוטה וקלה אשר יכולה לתרום באופן משמעותי להפיכת הבית לאקולוגי. את הנורות ניתן להתאים לגופי התאורה בבית ולוודא שההחלפה שלהן לא פוגעת באסתטיקה.

התקנה של חסמי מים

חסם מים הוא מוצר פשוט אשר עולה בין 20-30 ₪ בלבד, והוא מאפשר לכם לחסוך בתצרוכת המים בברזים, ובהתאם לכך להגביל את צריכת המים בבית. מדובר במוצר אותו ניתן להרכיב באופן עצמאי, והוא מקנה לכם אפשרות לחיסכון כספי אך גם אקולוגי.

לסיכום, באמצעות הפעולות הפשוטות הללו תוכלו להפוך את הבית לאקולוגי, בשיתוף בני המשפחה ועם שימת דגש על שימוש במוצרים ושירותים איכותיים וחסכוניים.

 

שאלות בנושא ידידותי לסביבה: כך תהפכו את הבית שלכם לירוק

נגישות
גלילה לראש העמוד