5 טיפים לפני שמתחילים בשיפוץ דירה

תקופת השיפוצים החלה ורבים מתחילים לשפץ את ביתם לקראת החגים הקרבים. רגע לפני שאתם מזמינים את קבלן השיפוצים אליכם לדירה, אספנו לכם כמה טיפים שיסייעו לכם להפוך את השיפוץ ליעיל יותר.

טיפים לשיפוץ דירה

במקום להחליף – נסו לתקן

כשמבצעים שיפוץ בבית, הנטייה הרווחת בקרב הדיירים היא להחליף את כל האלמנטים בחלל שעתיד לעבור את השיפוצים. ובכן, במקום לרכוש רהיטים חדשים שיתאימו לעיצוב החדש, נסו למחזר את הרהיט הקיים באמצעות שיוף וצביעה, כך תוכלו לחסוך כספים רבים. כמו כן, במהלך שיפוץ האמבטיה, ייתכן ולא תצטרכו להחליף את כל הכלים הסניטריים, אלא רק חלק מהם. נסו לחשוב אילו רהיטים וחפצים יכולים לשמש אתכם גם לאחר השיפוץ ובמקום לרכוש ציוד חדש, פשוט תשפצו אותו.

העדיפו שימוש בגבס

עבודות גבס כבר מזמן הפכו פופולאריות בבתים רבים. מדובר בחומר קל, גמיש, זול וזמין המאפשר לבנות אלמנטים תוך זמן קצר. בין אם מדובר בשיפוץ דירה בירושלים או בשיפוץ חלל עבודה – עבודות הגבס עשויות להוזיל עלויות ולהועיל לתהליך השיפוץ הכללי. בררו עם קבלן השיפוצים אילו מבין העבודות הצפויות לדירה יכולות להתבצע באמצעות גבס.

שכרו את שירותיו של מעצב פנים

אמנם לעצב את הבית באופן עצמאי זה אפשרי לחלוטין, אבל מעצב פנים המכיר את התחום באופן יסודי, יוכל לסייע לכם להפוך את העיצוב שבו אתם חושקים, לעיצוב פונקציונלי ומרהיב. בגדול, שירותיו של מעצב הפנים יגרמו לכם להוציא כספים נוספים על השיפוץ, אבל אם תתכננו את התקציב מראש, ותגדירו גבולות, תוכלו לרכוש את כל השירותים שתצטרכו מבלי להוביל את עצמכם להוצאות בלתי צפויות או גבוהות מן המתוכנן. מעבר לזה, כדאי לבקש ממעצב הפנים לנסות ולהשתמש ברהיטים ובאלמנטים העיצוביים שכבר קיימים בבית וזאת בכדי לצמצם עלויות ולמחזר את הריהוט הקיים.

תשתיות האינסטלציה

השקיעו בתכנון תשתיות האינסטלציה ובדקו היטב את המערכת על מנת שתוכלו לוודא את תקינותה. אף אחד מאתנו לא מעוניין להתמודד עם פיצוץ מפתיע בצנרת, לכן חשוב לבדוק את המערכת ובמידה וצריך, החליפו אותה.

חתמו על חוזה עם קבלן השיפוצים

לאחר שאתם מסכמים עם קבלן השיפוצים את היקף העבודה ויישומה, חתמו על חוזה משותף ואל תשכחו לכלול בו סעיף הנוגע לניקיון שיתקיים לאחר השיפוץ, גם אם מדובר בניקוי בסיסי ופינוי פסולת. כמו כן, הגדירו יעדים, מועדי שיפוץ, את אופן התשלום ופריסת התשלומים כמו גם את החומרים בהם השיפוצניקים ישתמשו. חוזה זה יגן עליכם מול הרשויות במידת הצורך.

 

שיפוץ דירה הוא תהליך שאין להקל ראש לגביו. יש לתכנן את אופי השיפוץ מראש ולחשב עלויות על מנת להימנע מהוצאות פתאומיות או חריגות בתקציב. חפשו אחר קבלן שיפוצים באזור מגוריכם, בררו אודותיו וקראו המלצות שונות, כך תוכלו לבחור את האדם הנכון לשיפוץ דירתכם.

שאלות בנושא 5 טיפים לפני שמתחילים בשיפוץ דירה

טיפים לשיפוץ דירה
נגישות
גלילה לראש העמוד