בעלי כלבים, שימו לב: טיפים לטיול מוצלח עם הכלב

לא פעם הטיול עם הכלב עלול להפוך לחוויה מתישה ומעצבנת למדי. בכדי למנוע את זה ולהפוך את הטיול לחוויה מהנה הן בשבילכם והן בעבור ההולך על ארבע, מומלץ לשים לב לטיפים הבאים – כך שתוכלו לספק לכלב טיול רגוע ונעים.

טיול כיפי עם הכלב: תרגול נכון מהווה את שם המשחק

כבעלי כלבים, אתם בוודאי לא פעם נתקלים בקשיים במהלך הטיול שלכם עם הכלב. חשוב להבין כי תקשורת מהווה את הדבר החשוב ביותר בתהליך של חיבור לכלב ובהתאם לכך גם יצירת טיול רגוע ונעים, ולכן הקפדה על שימוש בציוד נכון מהווה את הצעד הראשון בדרך לטיול מוצלח. כאשר הטיול מתבצע באמצעות רצועה אותה ניתן לרכוש באתר unimal. תוכלו לקבל שליטה טובה יותר על הכלב, כמו גם לעבוד על ההליכה איתו. הכלב צריך להבין כי אתם המנהיגים ולכן הקפידו לצ'פר אותו באמצעות חטיפים כאשר הוא הולך לצדכם ואינו מושך לכיוון שהוא רוצה. מדובר בתרגול, ועל כן מומלץ לעבוד על הליכה עם הכלב בפארק או במקום פתוח בו נוח לעבוד על התקשורת, בייחוד בגילאים צעירים של הכלב. טיול נכון מתבצע כאשר הרצויה רפויה ואינה מתוחה, ועל כן מומלץ להתנסות במספר רצועות עד שתבינו איזו רצועה מתאימה לכלב שלכם. לא פעם כלבים נחנקים בעקבות משיכות חזקות מדי של הרצועה, ועל כן אפשר בהחלט לבדוק אפשרות של רתמה במקום קולר.

בעלי כלבים, שימו לב טיפים לטיול מוצלח עם הכלב

תגמול מראש

כאמור, באמצעות ממתקים ניתן לתגמל את הכלב על התנהגות טובה בזמן הטיול. הקפידו להעניק את הצ'ופר רק כאשר הוא מבצע פעולה חיובית כמו מתן צרכים או כאשר הוא מקשיב לפקודות כמו לעצור לפני מעבר חצייה. אם הכלב מתיישב לבד, תגמלו אותו על הפעולה הזו כך שהוא יבין כי אתם סומכים עליו. במידה ואתם בוחרים לקחת את החלק לגינת כלבים, אל תשכחו לקחת איתכם ציוד כמו בקבוק מים ומעט אוכל, בשל העובדה כי הכלב מוציא המון אנרגיות ולא פעם מתעייף, ובשל כך החזרה הביתה מתארכת. כדאי כמובן לשמור על כללי הבטיחות וללמד את הכלב לעקוב אחריהם, כמו חציית כביש עם הכלב.

טיול נכון – גם בעבורכם כבעלים

הטיול עם הכלב יכול להיות מועיל לבעלים לא פחות מלכלב. הטיול מעודד פעילות גופנית על בסיס קבוע, פעולה שמומלצת מאוד לשמירה על הבריאות ומניעת עלייה במשקל. נוסף לכך, מאחר וטיול ממוצע עם כלב אורך כחצי שעה עד ארבעים דקות, הקפידו לנעול נעלי ספורט סגורות שיעניקו לכם תמיכה. לפני כל טיול בדקו היטב כי יש לכם שקיות לצורך פינוי הגללים של הכלב כמו גם צ'ופרים בכיס, כל זאת בכדי להפוך את הטיול שלכם לטיול כיפי, רגוע ואפילו מחבר. זכרו – תרגול קבוע הכולל שימוש בציוד איכותי הוא המפתח ליצירה של טיול מוצלח.

שאלות בנושא בעלי כלבים, שימו לב: טיפים לטיול מוצלח עם הכלב

נגישות
גלילה לראש העמוד