דרכים טבעיות להקל על תסמיני צרבת

צרבת היא תופעה לא נעימה שמשפיעה באופן משמעותי על איכות החיים, כמו גם מהווה מטרד של ממש. כיצד תוכלו להקל באופן משמעותי על התסמינים? על כך – במדריך המקוצר הבא.

 צרבת – מה כדאי לעשות כדי להקל באופן טבעי?

תופעה בריאותית אשר מוכרת בכמעט כל בית בישראל היא צרבת. אין ספק כי מדובר בתופעה מטרידה, בשל התסמינים הנלווים: תחושת המועקה, כאבים באזור החזה וחוסר יכולת לנשום. כל אלו גורמים לתחושה זוועתית שלא פעם מלווה למשך שעות ואפילו ימים, כאשר לרוב מדובר בתופעה המתרחשת על רקע של עודף חומציות של הקיבה, העמסה של מזון עם ריכוז גבוה של חומצה, עישון וצריכת אלכוהול. נוסף לכך, נשים בהיריון חוות לרוב צרבות בעקבות לחץ המופעל על הוושט בעקבות ההיריון. ברחבי הרשת ניתן למצוא מידע בנושא צרבות, אולם אחד החיפושים המבוקשים ביותר הוא ללא ספק לגבי דרכים טבעיות שבאמצעותן ניתן להקל על תסמיני הצרבת. עשינו בשבילכם את העבודה, ולהלן חמש דרכים מצוינות:

אכילה של תפוח עץ

תפוח עץ מכיל מגוון רחב של נוגדי חמצון הידועים בהיותם מנטרלים רדיקליים חופשיים. נוסף לכך, בתוך תפוח העץ מצוי חומר בשם פקטין – סיב תזונתי המאזן את תפקודי המעי, ולכן הוא מצוין בעבור צרבות. על כן, אם אתם סובלים מצרבת ניתן בהחלט לרסק תפוחי עץ למחית ולאכול ללא תוספות כמו גם להכין שייק תפוחי עץ.

דרכים טבעיות להקל על תסמיני צרבת-

שתייה מרובה של מים

למרות שמדובר בטריק הכי ישן בספר, הוא עובד גם הכי טוב. כדי להקל על תסמיני הצרבת מומלץ להרבות בשתייה של מים קרים ככל האפשר, לפחות 2 ליטר. ככל שתזינו את עצמכם עם נוזלים, כך תוכלו להרגיש טוב יותר. ניתן בהחלט גם לשלב תה מחליטת צמחים טבעית, לצורך יצירת רגיעה של מיצי הקיבה.

דייסת שיבולת שועל

שיבולת שועל עשירה במינרלים כמו גם בסיבים תזונתיים מצוינים, ולכן אם אתם סובלים מצרבת ניתן בהחלט להשתמש בזה כפתרון טבעי להקלה על תסמינים. הקפידו שלא להוסיף הרבה חלב לתערובת (עלול לגרות את רמות החומציות) כמו גם להוסיף שקדים טריים, רצוי קרים.

הליכה

מומלץ שלא להיכנס ישר למיטה ולנסות להירדם, וזאת בשל העובדה כי שכיבה עלולה להגביר את תחושת הצריבה. שיטה טבעית להקלה על התסמינים היא פשוטה מכפי שחשבתם – צאו להליכה! הליכה מסייעת לריקון הקיבה באופן מהיר יותר, כמו גם מסייעת לתנועתיות של פעולת העיכול. גם הליכה של רבע שעה מספיקה, ובתוך זמן קצר תוכלו בהחלט להרגיש בהבדל.

צמחי מרפא

דרך נטורופתית ניתן לקבל צמחי מרפא המכילים חומרים ריירים המרגיעים את מערכת העיכול והוושט, כאשר ניתן ליטול את צמחי המרפא הן דרך הפה או בשילוב של דיפיוזר, לצורך הירגעות והקלה.

שאלות בנושא דרכים טבעיות להקל על תסמיני צרבת

דרכים טבעיות להקל על תסמיני צרבת
נגישות
גלילה לראש העמוד