מתי צריכים להיעזר בשירותי נוטריון?

שירותי נוטריון

העולם המשפטי המורכב מקנה סמכויות רבות לעורכי הדין בתחומים השונים, אולם מעל כולם עומדת הסמכות הנוטריונית לאימות מסמכים, שנובעת מתוקף "חוק הנוטריונים". עבודתו של פארק ליד בעל הכשרה כנוטריון היא לא רק בייצוג פומבי בבית המשפט, אלא גם באימות מסמכים ובדיקה מעמיקה של טענות משפטיות של הלקוחות שלו. אבל מה הם התנאים בהם אתם יכולים לפנות לעזרתו של נוטריון, על מנת לשפר את מצבכם המשפטי? תוכלו למצוא את כל התשובות בכתבה הבאה.

חמש דרכים בהן נוטריון יכול לסייע לכם

ישנן 5 סיבות מרכזיות שבגללן אתם רוצים לפנות לעזרתו של נוטריון מיומן ומקצועי:

  1. תרגום מסמכים ע"י נוטריון – במקרים רבים תרגום נוטריוני הוא התרגום היחיד שאתם צריכים להפיק. אם למשל מדובר על מסמכים רפואיים שאתם רוצים להציג למדינה זרה, מסמכים משפטיים כחלק מהליך משפטי אשר מתנהל בבית משפט זר ואפילו כתנאי ללימודים במדינה זרה. נוטריון יכול לבצע תרגום מדויק, מקצועי ואמין של הקבצים ולאפשר לכם לקבל חתימה התקפה במגוון רחב של מדינות ומאשרת את תוקפו של המסמך.
  2. טיפול בירושה – גם עם עורך דין שלכם מחזיק בסמכות מקצועית לטיפול בענייני ירושה, לא תמיד הוא יכול לסייע לכם להתמודד עם אתגרים משפטיים. לעיתים, רק נוטריון יכול לאשר שאדם חי או מת, ולאפשר ליורשים שלו להתחיל בהליך הטיפול הרשמי בירושה.
  3. אימות מסמכים – אם יש לכם מסמכים קיימים, ואתם רוצים להגיש אותם לגוף ממשלתי או לבחינה של בית משפט, אתם חייבים לקבל אישור על אמיתיותם מנוטריון. למשל בתהליך קבלת אזרחות במדינה זרה, חשוב להמציא תעודת יושר מהמשטרה, חתום על ידי נוטריון.
  4. רשימת מלאי – בעלי עסקים אשר רוצים להגיש רשימת מלאי לרשויות המדינה חייבים לעשות זאת בעזרתו של נוטריון. אחרת, המלאי ברשימה לא נחשב מאומת והספירה לא נספרת בעיניהם של מס הכנסה.
  5. אימות מסמכי נישואין – קיומו של הסכם טרום נישואין לא בהכרח פוטר אתכם מפניה לנוטריון עם תחילתו של תהליך הגירושין. כדי לאפשר לתהליך הגירושין להתנהל ולהסכם הממון להיכנס לתוקף, חשוב לפנות לעו"ד שהוא נוטריון אשר יאשר את אמיתות ההסכם.

נוטריון מיומן שמאפשר לכם לאמת את טענתכם

בכל פעם שיש לכם חשד בנוגע לאמיתיותו של מסמך כלשהו, או שאתם נדרשים להביא אישור נוטריוני, אתם חייבים לפנות לנוטריון מורשה. בישראל כיום פועלים נוטריונים רבים אשר נותנים מענה ללקוחות, כשלוחה של בית המשפט, מאמתים את קיומם של מסמכים או של הסכמים שונים ומאפשרים לכם לקדם את העניינים המשפטיים שלכם בקלות, יעילות ובמהירות. כדי להבטיח שאתם בוחרים את האדם המתאים למשימה, חשוב לבחור בעורך דין מוסמך, שקיבל את אישור לשכת עורכי הדין ויש לו אישור מרשויות המשפט בישראל לפעול כנוטריון לכל דבר ועניין.