מעצבים את חדר השינה? על המצעים כבר חשבתם?

מצעים לחדר השינה

חדר השינה שלנו נחשב למרחב החשוב ביותר בבית. בזמן שאנו נחים או ישנים, אנו רוצים לישון שינה עמוקה וטובה שתספק לנו רעננות במהלך היום. בכך הופכים המיטה, המזרון והמצעים שעליהם אנו ישנים: לפריטים שחייבים להיות איכותיים. אם בחרתם מיטה נוחה ומזרון שמותאם לצרכים שלכם וכעת אתם רוצים לעצב את חדר השינה ולהפוך אותו למקום נעים ונוח – חשוב לשים לב למצעים שאתם בוחרים. אבל כיצד מבצעים את הבחירה הנכונה מכול? מספר דגשים שצריך לשים אליהם לב, בהמשך.

בחירת מצעים איכותיים בלבד

זה נכון שבכול סופר מרקט, בכול רשת לריהוט הבית ובחנויות המצעים – ניתן למצוא מצעים במחירים זולים במיוחד. ובכל זאת, בחירה שאינה שמה דגש על איכות הבדים, צפיפות החוטים של הבד ועל המגע הרך והמלטף של המצעים – לא תוביל לשינה נעימה ועמוקה. מצעים זולים הם בדרך כלל כאלה שלא  מספקים מגע נעים של הבד על הגוף. גם הגומי של המצעים יתבלה במהירות וצבעי ההדפסים ידהה בקלות.

לעומת זאת, מצעים מחברת טייק א נאפ – נחשבים מבין האיכותיים ביותר שיש, בעוד שרוב המוצרים של החברה מיוצרים מ 100 אחוז כותנה סרוקה באיכות גבוהה. החברה מציעה  מצעים שעשויים מבד ג'רסי נעים ומלטף וישנם סטים עשויים כותנה סרוקה מסוג ג'רסי טריקו שמציעה שינה איכותית ומגע נעים של הבד על הגוף.

מצעים לחדר השינה

התאמת מצעים לעיצוב חדר השינה

כעת יש לשים לב להתאמת סגנון המצעים, ההדפסים, העיצוב והתאמת החלקים של סט המצעים לעיצוב חדר השינה. חדרי שינה אפשר לעצב לפי הדמיון ולפי קונספט שיוביל את העיצוב. ישנם חדרים מעוצבים בסגנון כפרי המתאפיין במיטת עץ מלא בעלת בסיס גס ומגירות לאחסון עשויות עץ, או מיטה מסיבית שיש בה אלמנטים כפריים. סגנון כפרי מאופיין ביצירת חמימות באמצעות רהיטים כמו שידות עתיקות, ספסל עתיק, כורסאות עם הדפסים של פרחים ועוד.

כאשר אתם מתאימים מציעים לחדר שינה כפרי: שימו לב כי ההדפסים מתכתבים בצורה נכונה עם עיצוב החדר, בעוד שעבור כל סגנון עיצוב יתאימו מצעים בצבעים חלקים.

מי שיש לו חדר שינה בעיצוב מודרני כדאי שיבחר מיטה עשוית מתכת עם פרזולים מעוצבים, או מיטות עץ במראה כהה או בהיר מאד ושאר אלמנטים מודרניים כמו אהילים לבנים, שירות מבריקות ופריטים בעיצוב נקי. עבור חדר שינה מודרני תוכלו לבחור מצעים כהים או בהירים ואפילו מצעים שחורים למראה אלגנטי. בכול מקרה, יש לבצע התאמה של סגנון המצעים לסגנון העיצוב של החדר.

מוצרי טקסטיל לחדר השינה

כאשר אתם מעצבים את חדר השינה, יש לשים דגש על התאמה של וילונות לסגנון שבחרתם כמו גם של כיסויי מיטה וכריות. עיצוב המיטה באמצעות כריות בגדלים שונים הפך לטרנדי במיוחד בעשור האחרון. לכן יש לבחור מצעים שיש להם מספר ציפיות לכריות בגדלים שונים. אם תבחרו סט זוגי כפול: תוכלו לצפות את כל הכריות שלכם בקלות. כיסוי המיטה עליו לאפשר מראה אחיד של המיטה. בחרו כיסוי איכותי בגודל מתאים שיתכתב עם העיצוב. כדי לבחור שמיכות איכותיות למיטה: בחרו שמיכה עשויה כותנה מצרית בעלת 4 שכבות למקסימום איכות ונוחות. באמצעות מתן תשומת לב לכול הפרטים בחדר ובעיקר למוצרי הטקסטיל והמצעים – תוכלו לעצב בצורה מקסימה ונעימה את חדר השינה שלכם.