מיניות בריאה: איך שומרים עליה גם בחיי הנישואים

מיניות בריאה:

לא מעט מספרים איך לפני הנישואים הכול זרם חלק. התקשורת הייתה טובה, היה קל ליצור זמן איכות, היחסים היו יותר אינטימיים, האגו לא היה חלק מהשיח וכדומה. עם זאת, לאחר החתונה, ובמיוחד לאחר שהילדים נוספו למשוואה, פתאום החלו להיערם קשיים, ואף מעבר למחלוקות הידועות שבני זוג חווים, נוספו קשיים בחדר המיטות. פתאום התדירות פוחתת, יש פחות תיאום וזרימה, החשק המיני דועך ובאופן כללי מגוון בעיות של בינו לבינה מתחילות להיערם ולפגוע באחד מהאלמנטים היותר חשובים שמתחזקים מערכת יחסים בריאה.

לא מטאטאים את הקשיים מתחת לסדינים

קוראים את הדברים ומזדהים, גם אתם מבקשים ללמוד כיצד אפשר לשמור על מערכת יחסים בריאה גם לאחר החתונה? ובכן ראשית יש להשקיע בתקשורת. אין לחשוב שאם לא מדברים על הדברים, אז הצד השני אינו מודע, או שהסיטואציה פשוט תחלוף מעצמה. יש לקחת אוויר, למצוא את הזמן הנכון ופשוט לדבר על הדברים. פה נמליץ שלא חייב בצורה רצינית, אלא ניתן ואף מומלץ לייצר אווירה קלילה, ואף רצוי לקחת את הפתיחות הזו לשלב הבא – לשיחת ייעוץ מול סקסולוג מומחה.

דניאל דריי – רופא סקסולוג

מחפשים המלצה אחר סקסולוג מומלץ? ד"ר דניאל דריי הוא סקסולוג מומחה שבקיא בכל מה שנוגע ליחסים שבינו לבינה, בכול מה שנוגע בטיפולי מיניות, ייעוץ זוגי, מיניות אצל גברים, מיניות אצל נשים, מיניות אצל רווקים, מיניות אצל זוגות נשואים וכו'. ד"ר דריי הוא רופא סקסולוג שבמשך כ-25 שנה רכש ניסיון עשיר בארץ ובצרפת. הוא מחזיק בידע חשוב בתחום ויודע לייעץ ולהעניק טיפים וכלי עזר רבים. הוא מתמחה בהבדלי תפיסה בין גבר לאישה, בדימויי גוף וכיוון שהוא גם רופא, ביכולתו להתאים מינונים ולהמליץ על תרופות לצד טיפולים משלימים. בנוסף, ד"ר דריי חקר רבות את נושא המיניות, ומכהן כחבר פעיל במגוון אגודות בתחום, כגון האגודה הישראלית לטיפול מיני.

פרק נוסף בחיים המשותפים

אז כן, אין שאלה שמאוד יעיל לפנות לקבל עזרה, אך יש לקחת בחשבון שהרבה פעמים קיים קושי להחליט לפעול – להחליט לקבל ייעוץ מקצועי. מה עושים? רואים בכך מעין חוויה, עוד פרק בחיים המשותפים. מה עוד ניתן לעשות כדי לשמור על מערכת זוגית שכוללת מיניות בריאה? לנסות למצוא זמן איכות ולשלב בו אלמנטים רומנטיים. כיום זוגות רבים נכנסים לסחרור של ילדים, עבודה ומטלות בית, כך כשהערב כבר מגיע, הם מקסימום מצליחים לשבת לראות ביחד פרק. במקרים שכאלו ההמלצה היא לקבל החלטה מודעת שמדי שבוע מייצרים דייט רומנטי. לא כ"כ ספונטני אבל כן אפקטיבי.

כיוונים נוספים לתחזוקת האינטימיות

מה עוד ניתן לעשות? לשמור על פתיחות כמה שיותר גבוהה, לנסות לגוון (לא צריך ללכת רחוק מדי), לא להזניח את המראה, לנסות משחקי קלפים בנושא, לקפוץ ביחד לחנות סקס ולבחון למה מתחברים וגם אם אין זמן לנהל את כל המופע, יש לתחזק את התשוקה על להבה קטנה. זו יכולה להיות שליחת הודעה שובבה באמצע היום, זו יכולה להיות מחמאה, זה יכול להיות חיבוק קצר, זה יכול להיות מבט עם משמעות ובאופן כללי כל תשומת לב שמזכירה לצד השני שעדיין רואים אותו כמו בימים הראשונים – לפני שנכנסו ילדים לתמונה ולפני שמערכת היחסים נכנסה למוד של שגרה.

אינכם הראשונים!

שנסכם? מיניות בריאה היא ללא ספק חלק מהקסם הזה שנקרא זוגיות. אז אם מרגישים שהמינון בעייתי, שלא מצליחים לייצר זמן זוגי, שהתשוקה אינה מה שהייתה, או שפשוט צרכים עזרה, טוב לדעת שאינכם הראשונים שחשים בכך ושכיום בהחלט נהוג לגשת אל סקסולוג, ביחד או לחוד. בהצלחה!

שאלות בנושא מיניות בריאה: איך שומרים עליה גם בחיי הנישואים

מיניות בריאה:
נגישות
גלילה לראש העמוד