כיצד להימנע מפציעות וזיהומים אחרי גילוח?

מאחר וגילוח כולל שימוש בסכין, מופיעים לעתים פציעות ואפילו זיהום מיד לאחר מכן. כיצד ניתן להימנע מכך? להלן הפרטים אשר יאפשרו לכם לגלח – ללא נזקים.

פעולת גילוח אפקטיבית:  צעד אחר צעד

פעולת גילוח היא פעולה הכרחית אותה כל אחד מאיתנו מבצע בחיי היום יום. אולם, אחד החסרונות הבולטים של גילוח ביחס לשיטות הסרת שיער אחרות נובע מהעובדה כי לעתים לאחר הגילוח נוצרים פצעים וזיהומים אשר המקור שלהם הוא בפעולת גילוח לא נכונה. חשוב לזכור כי גילוח אפקטיבי ונכון מתחיל בראש ובראשונה דרך בחירת סכין גילוח המתאים לעורך, וזאת בכדי שפעולת הגילוח תתבצע בצורה חלקה ונכונה. בשנים האחרונות החלו החברות המובילות בעולם לפתח סכיני גילוח בהתאמה אישית לגברים ולנשים, בטווח מחירים נוח לכל כיס. את סכין הגילוח יש להחליף אחת לתקופה ולבחון היטב כי הלהבים של הסכין נקיים. מאחר ומדובר במתכת, עם הזמן ולאור החשיפה למים נוצר אבנית אשר הופכת את המגע של הסכין עם העור למסוכנת במיוחד. ככל שהסכין חדה ומשוננת, הסיכוי להיווצרות של פצעים וזיהומים עולה. משום כך, חשוב מאוד לבצע רכישה של סכין גילוח איכותית אשר תשרת אתכם כהלכה, ולבחון את מצבה של הסכין לפחות פעם בשבוע. בנוסף, מומלץ לרכוש סכין גילוח אשר היא בעלת שלושה ראשים לפחות, וזאת בכדי שתוכלו לקצר את פעולת הגילוח ולגלח שטחים נרחבים יותר באופן מהיר אך יסודי.

כיצד להימנע מפציעות וזיהומים -אחרי גילוח

גילוח נגד צמיחת השיער

רבים נוטים לחשוב כי פעולת גילוח היא פעולה פשוטה, אולם בכדי לבצע את פעולת הגילוח באופן יסודי חשוב לבצע את הפעולה כנגד כיוון צמיחת השיער. שימו לב כי אתם מגלחים את העור רק כאשר הוא רטוב ולח, ולכן מומלץ להיעזר בג'ל גילוח אשר גם מרגיע וגם הופך את העור לרך יותר. ככל שהעור יבש, נוצר חיכוך בין הסכין לבין סיב השיער ולכן פעולה הפוכה של גילוח יכולה לגרום לפצעים ואפילו חתכים. בנוסף, הקפידו לבצע את הגילוח בסבלנות ולא למהר. מהירות גילוח נחשבת לאחד הגורמים הבולטים להיווצרות של פצעים וחתכים, ולכן העדיפו לבצע את פעולת הגילוח כאשר אתם מקפידים לעשות זאת בעדינות ועם שימת דגש על פעולה אטית כנגד כיוון צמיחת השיער, עד להשלמת הפעולה במלואה.

שימוש בקרם לאחר גילוח: דרך מצוינת להימנע מפצעים

לאחר גילוח העור מגורה, ולכן מומלץ לייבש היטב את הגוף ולאחר מכן למרוח קרם עשיר בלחות. באמצעות הקרם תוכלו להרגיע את האזור ובכך למנוע היווצרות של זיהום או פצעים אשר נגרמים כתוצאה מהיובש של העור. בתקופת הקיץ ולאחר שיזוף לדוגמה העור מגורה עוד יותר, ולכן שימוש בשמן קוקוס או אלוורה מהווים אלטרנטיבה מצוינת בעבור הרגעת העור לאחר פעולת הגילוח.

שאלות בנושא כיצד להימנע מפציעות וזיהומים אחרי גילוח?

כיצד להימנע מפציעות וזיהומים אחרי גילוח
נגישות
גלילה לראש העמוד