איך לתכנן תפריט שמתאים לדרישותיכם ולהעדפות האורחים באולם?

 

תפריט נהדר הוא מרכיב מפתח לאירוע מוצלח, בין אם אתם מתכננים חתונה, אירוע משפחתי או אירוע חברה. האורחים שלכם יצפו לתפריט מדהים, ויבקשו מכם לכלול את המנות המועדפות עליהם בתפריט.

אבל היום כמעט בלתי אפשרי לאסוף אפילו קבוצת אורחים קטנה מבלי לדאוג לשיקולי כשרות, אלרגיות, רגישויות והעדפות מזון. אנשים רבים סובלים מאלרגיות לגלוטן ועשויים להיות ממש חולים אם הם אוכלים משהו שאסור להם. אנשים דתיים לא יכולים לאכול מזונות מסוימים, ואחרים לא אוכלים שום דבר שמגיע מבעלי חיים.

אז מה אתם יכולים לעשות כדי למקסם את שביעות הרצון של האורחים שלכם?

כמארגני האירוע, אתם בטח תוהים עד כמה אתם צריכים להתאים לצרכים אלו. כי היום אי אפשר להגיש באירועים קערת בוטנים וסלט קטן.

הנה כמה שיטות מומלצות על ידי אולם אירועים שמאפשרות לכם לתכנן את תפריט האירוע המתאים ביותר.

תפריט נטול גלוטן, טבעוני או צמחוני

גלוטן הוא מונח כללי לתיאור חלבונים שנמצאים בחיטה, שיפון, או שעורה. ניתן למצוא אותו ברוב הלחמים, הפסטות והמאפים. אנשים שאינם יכולים לאכול גלוטן, בדרך כלל מקפידים על תזונה עשירה בחלבונים, כמו עוף וירקות טריים.

כדי להתאים תזונה ללא גלוטן, תצטרכו לכלול כמה אפשרויות, ולבדוק פעמיים שהתפריט שלכם משתמש בחומרים המתאימים להכנת המתכונים.

האולם שיבנה עבורכם תפריט.

בכל אירוע יש כמה משתתפים צמחונים או טבעונים

יש בארץ אולמות אירועים נפלאים שבקיאים בתכנון מנות שמתאימות לטבעוניים, שהיום ניתן למצוא אותם כמעט בכל אירוע. חשוב מאוד שהמטבח של אולם אירועים שבחרתם מסוגל להכין אפשרויות טבעוניות לאורחים, ממוצרים אשר אינם כוללים מרכיבים שמקורם בבעלי חיים, כולל חלב וגבינה.

צמחונים יכולים לאכול מזונות טבעוניים, אבל הם יכולים ליהנות גם מתוספת גבינה לאוכל שלהם, אז זוהי אפשרות מתחשבת של תפריט שמתאים גם לטבעונים וגם לצמחונים.

בקשו מהאולם אפשרויות התאמה להגבלות תזונה

אולם אירועים עם שירות מעולה יבין עם אילו הגבלות תזונה אתם הולכים להתמודד. זה נותן לכם את ההזדמנות לציין בבירור מה האורחים שלכם לא יכולים לאכול, כך שתוכלו לתכנן בהתאם את התפריט עם צוות האולם.

גם אם חשבתם שכבר תכננתם את התפריט בצורה מושלמת, ידיעת מידע זה עשוי לגרום לכם להיות מודעים גם להגבלות תזונה של אורחים שלא ידעתם שיש להם העדפות או צרכי תזונה מיוחדים.

תפריט מגוון יכול להתאים

כשאתם מתכננים אירוע ומנסים להתמודד עם מגוון רחב של הגבלות תזונה, שיטה חכמה אחת להתמודד עם המצב היא לתכנן בופה או בר שבהם האורחים שלכם יכולים להרכיב צלחות משלהם. זה יכול להיות בר סלטים, בר מטוגנים, בר תפוחי אדמה אפויים וכן הלאה, שמאפשרים לאורחים להרכיב מזונות משלהם בהתאם למה שהם רוצים, או יכולים לאכול.

הגשה בסגנון בופה יכול להכיל את כל העדפות התזונה של כולם, אבל כדאי לוודא שיש לכם מספיק מנות לכולם.