מה זה פינוי בינוי ואיך זה משפיע על הדירה שלי?

המושג 'פינוי בינוי' הוא כזה שרבים שמים אליו לב בעשורים האחרונים, כאשר תהליך זה נועד לשדרג אזורי מגורים עירוניים, בניינים ישנים, בנייני מגורים מוזנחים כמו גם שכונות ועיירות פיתוח, תוך הפיכתם לחדישים, מתקדמים וזאת כדי לשפר את רמת החיים של הדיירים הגרים בבניין,  תוך שהתהליך מסייע להעלות את ערך הדירות ואת ערכו של אזור המגורים.

בנוסף, תהליך פינוי בינוי נועד לשמור על הסביבה, לאפשר יותר שטחי מחייה ירוקים, להגביר את איכות החיים של התושבים ולאפשר להם איכות חיים טובה גם מחוץ למקום המוגרים. תהליך זה מקנה גם בניינים חדשים יותר לתושבים, כמו גם שהוא מאפשר פתרון בעיות חנייה באמצעות חניות אוטומטיות, הוא מגדיל את שטח הדירה ומאפשר יותר חדשנות בבנייה המחודשת.

פינוי בינוי

אבל מתי החלו לפנות ולבנות?

פינוי בינוי הוא תהליך  המתבצע בהמשך לחוק "פינוי בינוי", שנחקק ב-1965 והוא זה שמקנה למשרד השיכון את היכולת להצהיר אודות בניינים שיש לשפץ שבהם מתגוררת בדרך כלל אוכלוסייה חלשה, תוך שהחוק נועד לתת מענה לתושבים שרוצים להעלות את רמת החיים שלהם, וזאת תוך בנייה של בנייני מגורים חדשים במקום הבניין הישן. פינוי בינוי מאפשר ליותר יזמים וקבלנים עבודה, הוא מקנה העלאת הערך של הדירות, תוך שמירה על איכות חיים ושיפור פני הסביבה.

אבל כיצד מתבצע פינוי בינוי?

תהליך זה מתרחש בראשית על ידי פינוי של הדיירים מהבניינים שבהם מתחיל התהליך אל דיור חלופי וזאת במימון של היזמים הפועלים בפרויקט. בזמן הפינוי, הבניין החדש נהרס ובמקומות נבנה בניין חדש, מעוצב ומודרני בו דירות חדשות ורחבות יותר בתוספת מרפסת וממ"ד.

הדירות שהן חלק מהפרויקט נבנות בבנייה חכמה, בזמן שבבניין מתקינים מעלית, חניות אוטומטיות פרטיות, חדרי אשפה מסודרים, חדרי שירות, מחסנים ועוד.

בנוסף המרחב הציבורי נפתח לרווחה ובו מוסיפים גני משחקים, מרכזי קניות בתי קפה, תוך שיפוץ נראות הרחוב ופני השכונה.

מרכז הנדל"ן, יכול לסייע לכם בתהליכי פינוי בינוי ולהעניק לכם מידע בנושא.

 אבל מדוע פרויקט מסוג זה משתלם?

פינוי בינוי הפך בשנים האחרונות לפעולה משמעותית ולא בכדי: פרויקטים אלה מאפשרים ליותר אנשים לגור ולחיות בסביבה איכותית, כמו גם שהדיירים מקבלים דירה חדשה וגדולה יותר שערך הנכס שלה עולה במידה רבה.

תהליך זה נועד כדי לפתח את השכונות החלשות ולהוסיף אל המקום אוכלוסיות איכותיות וצעירות יותר ובכך לפתח יותר ויותר ערים בארץ.

עוד חשוב לדעת כי תהליך מסוג זה אינו מאלץ את הדיירים להוציא הוצאות פרטיות לשיפוץ הדירה שלכם, תוך שהיזם של הפרויקט והדיירים מגיעים לעמק השווה בכל הנוגע להסדרי המגורים והבנייה שתתרחש בפרויקט וזאת באמצעות תיווך ועורך דין נדלן שמגשר בין הצדדים. תהליך זה אינו כולל הוצאות של מגורים, תוך שהיזם הוא שמספק את הדיור החלופי לדיירים.

פינוי בינוי-  מצב אידיאלי לכולם!

לסיכום, תהליך של פינוי בינוי מאפשר מצב אידיאלי לכולם, שדרוג אורך החיים לדיירים, יתרונות שנלווים בתהליך לרשויות המקומיות, שיפור תשתיות, מגורים אטרקטיביים לאוכלוסייה צעירה ומקור פרנסה נפלא לקבלנים ויזמים. בשל כל אלה רבים ממתינים להחלטות הוועדות של משרד השיכון, על מנת שגם הם יוכלו להיות חלק מתהליך מעולה שכזה!

שאלות בנושא מה זה פינוי בינוי ואיך זה משפיע על הדירה שלי?

פינוי בינוי
נגישות
גלילה לראש העמוד