מערכת ERP: הדור הבא של ניהול משאבים לחברות וארגונים

מערכת ERP: הדור הבא של ניהול משאבים לחברות וארגונים

למערכות ERP הייתה אבולוציה היסטורית, אשר שיפרה אותן בהתמדה ואף הביאה אותן בשנים האחרונות לרמות חדשות של יעילות. במקביל, לעסקים רבים ישנה "אבולוציה" פנימית של יישום המחשוב, בה הם מתקדמים בהדרגה עם המערכות שלרשותם. לבסוף, רבים מהם מגיעים ליישם גם מערכת ERP. הדבר מתרחש פעמים רבות בהמשך הדרך, מאחר שמדובר במערכות מתקדמות וגדולות יחסית. עם זאת, עסק שפועל באופן מחושב וחכם, עשוי בהחלט ליישם זאת כבר בשלבים מוקדמים למדי. מה עוד כדאי לדעת על ERP?

האבולוציה של מערכות הניהול

עם השנים, השימוש במחשוב לשם ניהול עסקים התרחב בהדרגה. המחשבים הוסיפו עוצמה, מחיריהם הוזלו, נפחיהם הפיזיים (המוגזמים למדי בהתחלה) הצטמצמו והדבר הפך להיות משתלם יותר. עם הזמן התגבשו סוגי תוכנות מיוחדים, עבור ניהול היבטים שונים של העסק: CRM (Customer Relationship Management), הנהלת חשבונות, ניהול המידע הגולמי (בסיסי נתונים), ניתוחו (Business Intelligence) וכן הלאה. זו הייתה התפתחות חשובה כמובן, אבל היא גם יצרה סיבוכים לא מעטים. המערכות היו שונות, נפרדות ולא תמיד יכלו "לדבר זו עם זו" בקלות, אם בכלל. מערכות שמאפשרות לנהל הכול במרוכז, היו זמינות בהתחלה בעיקר עבור עסקים גדולים. אצלם הצורך בכך היה גדול במיוחד וגם היה להם את התקציב הדרוש להקמת מערכת "כבדה" כזו. הן כונו בשם תוכנות Enterprise Resource Planning (או ERP). בשנים האחרונות, הצגת מערכות ERP גם כזמינה לאחסון בענן או להתקנה על שרת הלקוח הפכה אותן למערכות שנמצאות ממש בהישג יד עבור כולם, לדוגמה המערכת של תפנית, עליה תוכלו למצוא באתר https://www.tafniterp.co.il/ מידע נוסף. גם אם לא מנהלים את כל פעילות העסק דרך מערכת ERP, שימוש במערכת כזו מהווה צעד גדול קדימה לכל עסק.

יתרונות ה-ERP לעסקים

ERP מספק לעסקים מגוון תועלות, אשר מתבטאות לרוחב הפעילות העסקית. הניהול, הבקרה והשליטה משתפרים, המידע אחיד ועדכני, ללא כפילויות וכן היכולת לראות את התמונה הכללית משתפרת. ניתוחי מידע מתקדמים, נעשים יותר בקלות ולעומק. אוטומציה של המערכות המשולבות מעניקה יתרונות נוספים: הוזלת עלויות משמעותית, פינוי משאבים למטרות אחרות, גמישות רבה אף יותר ביישום, שיפור היכולת לעבוד מרחוק ועוד.

המערכת של תפנית – ייחודית ומיוחדת

Tafnit היא מערכת ERP וותיקה ובולטת, אשר מפתחת חטיבת מערכות עסקיות בחברת מטריקס (בית התוכנה הגדול בישראל). המערכת זמינה להתקנה על גבי שרת הלקוח או לשימוש באמצעות אחסון בענן. למערכת התאמות שונות עבור מגזרי שוק ועסקים מסוימים, בהם: יבואני רכב, יבואני מוצרי צריכה, רשתות, קמעונאים, גופים פיננסיים, חברות מימון, ליסינג והשכרה, עסקים בתחום הנדל”ן, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים, נותני שירותים למוצרי צריכה ומוסדות רפואיים, מוצרי גמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה) וכן בתי דיור מוגן. תפנית יכולה לשמש עבור מגוון רחב של משימות עסקיות. למשל, היא יכולה לשמש כמערכת לניהול לוגיסטי, ניהול שרשרת אספקה, ניהול קשרי לקוחות ועוד, וזאת לצד התאמה לתהליכים העסקיים הספציפיים של המגזרים הספציפיים שבהם היא מתמחה. זה הוא פתרון מקיף ומודולארי, עם אפשרויות נרחבות של אוטומציה. הרכיבים הרבים של החבילה יכולים גם לפעול עצמאית וגם לפעול יחד, באופן מאוד אינטגרטיבי. כמו כן, בכל הרכיבים ניתן לעשות שימוש בכמה כלי מערכת שימושיים, כמו ארכיון מסמכים ומנגנון חתימה דיגיטאלית. המערכת אף מאפשרת לייצר סקרים ושאלונים, פורטלים ודפי נחיתה. למעשה, היכולות הן רבות ביותר ומומלץ להתרשם מהן באתר תפנית.

לסיכום

ניתן לסכם, שהדור הבא של ניהול המשאבים העסקי כבר כאן. כדאי לנצל זאת!