קניית צפיות במדיה החברתית: איך זה עובד?

אחד מאמצעי השיווק הטובים והחדשניים שיש היום הן כמובן הרשתות החברתיות למיניהן. הרשתות מאפשרות לאנשים ליצור אינטראקציות אחד עם השני במגוון צורות: על ידי דיונים בפורומים ובפוסטים, פרסום תמונות, פרסום סרטונים ועוד. לכל מדיה חברתית יש את המדדים שלה מבחינת צפיות, תגובות ושיתופים שונים. ככל שהתוכן במדיה החברתית קיבל יותר תגובות, או שיתופים או כל אינטראקציה שהיא, אנחנו נניח, ובצדק, שזהו תוכן יותר פופולרי.

קניית צפיות במדיה החברתית

במאמר הבא אנחנו נצלול לעולם הרשתות החברתיות וננסה להבין:

 • כיצד הן פועלות ?
 • כיצד ניתן לפעול במסגרתן לקידום מקצועי?
 • מי יכול לפרסם ולהיעזר במדיה החברתית לשיווק?

רשתות חברתיות

המונח 'רשתות חברתיות' שגור כיום בכל פה, ישנן אפילו חברות שמתמחות בפרסום וקידום ברשתות הללו כגון youhoo. כמו כן, חשוב לזכור שמדובר בתופעה חדשה יחסית של העשור האחרון. אם כי זה לא שהרשתות הללו לא היו קיימות, אבל ההשפעה שלהן החלה בעשר השנים האחרונות.

הרשתות החברתיות השונות מציעות צורה שונה של אינטראקציה בין המשתמשים. בואו נעבור על כמה מהן:

 • פייסבוק – זוהי הרשת הגדולה ביותר. היא מאפשרת לכל משתמש ליצור תכנים משלל סוגים כגון תמונות, סרטונים וטקסטים. הרשת מציעה צורות שונות של מפגש בין חברים: דפים, קבוצות, ותגובות. יתרה מזאת, עסקים, ארגונים ואישים (אומנים או פוליטיקאים למשל) יכולים להקים דף עסקי, כשאפשרויות השיווק של הדפים הללו הן מגוונות במיוחד.
 • אינסטגרם – זוהי רשת מבוססת תמונות בה המשתמשים מעלים תמונות או סרטונים קצרים ומשתמשים אחרים מגיבים עליהם. אינסטגרם נמצאת בבעלות של פייסבוק ובין הפלטפורמות קיים קשר הדוק כאשר ניתן למשל לפרסם בשתיהן את אותן התמונות במקביל.
 • יוטיוב – זהו שירות העלאה של סרטונים שונים (קליפים, פרסומות ועוד). הרשת היא בבעלות גוגל ומהווה את פלטפורמת הסרטונים הגדולה והמשפיעה ביותר בעולם. הסרטונים מלווים בתגובות של גולשים, סימוני לייקים ואף ניתן לדעת מהי כמות הצפיות בסרטון.
 • טוויטר – בטוויטר יכולים משתמשים לפרסם ציוצים (טוויטס) שמוגבלים במספר תווים. ההגבלה הזו עמדה עד לא מזמן על 140 תווים כאשר לאחרונה היא הועלתה ל280 תווים. טוויטר הוא כלי להעברת מסרים קצרים באופן מידי להמון אנשים וככזה הוא משמש מפורסמים רבים – מפוליטיקאים ועד שחקנים – וזאת בכדי להתבטא ולשמור על קשרים עם העוקבים.

פרסום וקניית צפיות ברשתות השונות

לכל רשת יש את המדדים שלה לפופולריות של פרסום. בטוויטר מדובר למשל על ריטוויטס (ציוצים חוזרים), בפייסבוק יש את הלייק או השיתוף, ביוטיוב חשובות מספר הצפיות ובאינסטגרם מספר העוקבים שמשפיע על צפיות.

ברוב הרשתות החברתיות ניתן לרכוש פרסום בצורה זו או אחרת וזהו למעשה המודל הכלכלי שלהן. קניית פרסום לא תמיד תספק את המפרסם. למשל במקרה של אמנים – לעיתים קרובות הם נמדדים על פי מספר הצפיות לשיר שלהם ביוטיוב. לכן, הופעותיהם בפרסומות אינן מעידות על הפופולריות שלהם כמו מספר צפיות גבוה ברשת החברתית. אותו הדבר גם לגבי פרסומים שונים כמו בפייסבוק או באינסטגרם. לכן זה בהחלט לא מפתיע שרבים פונים לפתרון האידיאלי ביותר בעבורם: קניית צפיות ברשתות החברתיות השונות.

ובכן, יש כמה דברים שצריך לדעת בנושא:

 • קניית הצפיות הכי איכותית שיש, היא בעצם קניית פרסום (ביוטיוב או פייסבוק למשל) שגורר אחריו התעניינות ובהמשך עוד צפיות. כך למשל פרסומת ביוטיוב לשיר חדש תוכל להוביל לצפיות נוספות של אותו השיר.
 • ניתן לקנות צפיות ש'מיוצרות' באופנים שונים. לעיתים על ידי אנשים, בשר ודם, ולעיתים באופן מניפולטיבי על ידי מה שנקרא 'בוט'.
 • קניית צפיות מניפולטיבית עלולה לגרום לפסילת צפיות על ידי הרשתות השונות שמנסות לאתר אותן. אם משתמשים בשירות כזה, חשוב שיהיה מוכח ככזה שלא גורם ל'ענישה' על ידי הפלטפורמות השונות.
 • צורה נוספת של קניית צפיות במחיר משתלם היא קניית פרסומות במדינות כמו הודו או סין. שם מחיר הפרסומת זול יותר. אמנם הפרסום לא ממוקד לקהל היעד שאליו התכוונו, אבל אם אתם מעוניינים להעלות את כמות הצפיות שלכם, הרי שהאפשרות הזו נתפסת כאידיאלית.
 • במקרים רבים של קניית צפיות, יש לתת את הדעת לרכישה של שירותים נלווים, שבלעדיהם רכישת הצפיות נראית מלאכותית. הכוונה היא למשל לתגובות לסרטון. סרטון יוטיוב עם מיליוני צפיות ומעט מאד תגובות נראה לא אמיתי, ולמעשה, מסגיר את הקנייה המלאכותית.

 

לסיכום, בשביל לבלוט כיום במדיה החברתית צריך לקחת בחשבון שנצטרך להוציא סכומים גם על קניית צפיות, לפחות בשלב ההתחלתי של הפריצה לתודעה של אותו מוצר/ אומן או מסר. כאשר שוקלים לבצע רכישה של צפיות יש לשים לב לסיכונים השונים. ההמלצה היא לא להתפתות למחירים הכי נמוכים אלא לעבוד עם חברה מנוסה בתחום שתוכל לייעץ ולתת לנו יעדים ברי השגה.