אהבה שאינה תלויה במגע: האם שמירת נגיעה יכולה לתרום לזוגיות?

שמירת נגיעה יכולה להיות מאתגרת במיוחד, ולעיתים נחשבת לבלתי אפשרית, שכן האישה שומרת נידה שבועיים שלמים. מנגד, קיום מצווה זו עשוי לחזק את הקשר הזוגי ולטפח את הזוגיות. איך בדיוק? התשובה במאמר שלפניכם.

היתרונות של שמירת נגיעה

שמירת נגיעה הינה מנהג נפוץ בקרב דתיים וחרדים. תוכלו לקרוא מידע על שמירת נגיעה ועל המקור של מנהג זה באתר כיפה. שמירת נגיעה עשויה לשפר את היחסים בין בני הזוג ובין האדם לעצמו במספר דרכים:

  • שיפור התקשורת – כאשר בני זוג מנטרלים את המימד הפיזי, נותר להם לתקשר רק באופן מילולי, אשר מעמיק את הקשר ומאפשר להגיע לרבדים נוספים. תקשורת מילולית מביאה לקשר טוב, בריא וארוך שנים. בשבועיים בהם האישה שומרת נידה צריך לדבר כדי לתקשר, ללא אף מגע, דבר העשוי לשפר את התקשורת המילולית ואת היחסים הבין-אישיים של בני הזוג. דרך נוספת לתקשורת היא הבאת מתנות, ונהוג כי הגבר מביא לאישה מתנה שמראה כמה הוא מעריך ואוהב אותה, בלי קשר למגע.
  • חיזוק הקשר הזוגי – כאשר עובר חודש בו שבועיים לא התקיימו יחסים או מגע מכל סוג, בני הזוג יכולים להבין את מהות האיסור ולנתב את המחשבה שלהם לאדם אחד בלבד – האדם בו אסור לגעת. שמירת נגיעה מחזקת את הידיעה שבן או בת הזוג הם האנשים היחידים בהם מותר לגעת, אך גם היחידים שבהם כרגע אסור לגעת. לאחר שבועיים של נידה אפשר ליהנות יותר מהמגע ומהתשוקה, ולחזק את הכמיהה אחד לשני. זוגות שלא שומרים נגיעה לרוב יאבדו את הכמיהה הזו עם השנים, אך בעזרת שמירת נגיעה הקשר מתחזק שוב ושוב ובכל חודש מחדש.
  • כמיהה למגע פיזי – הטבע האנושי גורם לנו לרצות יותר דברים שאסור לנו. כשאנחנו מגיעים למשהו שחיכינו לו הרבה זמן, ההתרגשות גדולה יותר וגם אנחנו לומדים להעריך אותו. כשבני זוג שומרים נגיעה, לאחר שבועיים של המתנה מתפתחים געגוע וכמיהה חזקה, העשויים לשפר את הקשר ולחזק את התקשורת המילולית והפיזית. כשבני זוג נוגעים אחד בשני, זו לעולם אינה אותה תחושה כפי שהייתה שבועיים לפני. הגעגוע למגע פיזי מגביר את החשיבות והכבוד של כל אחד מבני הזוג כלפי השני.

 

 

טיפים לשמירת נגיעה

שמירת נגיעה עלולה להיות מצווה קשה לביצוע, אך ישנם מספר טיפים שעשויים להקל על קיום מצווה זו:

  • שמירה על האמונה – האמונה הדתית מביאה את האדם לחשוב אחרת, לקרוא אודות האיסורים והעבירות השונים ולקבל על עצמו קיום מצוות תוך אימון אישי. גם אם קשה להגיע למשהו, בעזרת האמונה אתם לרוב תצליחו.
  • תהליך הדרגתי וסלחני – אם אתם רוצים לשמור נגיעה, דעו כי זהו תהליך שראוי להיות איטי ומחושב והוא כולל עליות וירידות. חשוב שתסלחו לעצמכם אם ביצעתם טעויות או מעשה שהוא אסור לפי ההלכה הדתית, כי אתם תמיד יכולים לנסות שוב ולתקן את עצמכם. לכל דבר יש תשובה, ולכל חרטה יש תיקון.

לסיכום

שמירת נגיעה הינה מצווה חשובה, שתורמת רבות לחיזוק הקשר הזוגי. היא משפרת את התקשורת המילולית בין בני הזוג ומפתחת כמיהה לחום ולמגע בכל חודש מחדש, מה ששומר על להבת התשוקה בוערת ולא דועכת עם הזמן. אם החלטתם לשמור נגיעה, חשוב שתהיו סלחנים כלפי עצמכם אם ביצעתם טעויות, שכן זהו תהליך ארוך שעשוי להיות איטי אך מחושב. שמירה על האמונה תעזרו לכם לצלוח את השבועיים בהם אסור לגעת בבן או בת הזוג, ותהפוך את הזוגיות לטהורה ואת המגע ויחסי האישות לקדושים ומיוחדים.

שאלות בנושא אהבה שאינה תלויה במגע: האם שמירת נגיעה יכולה לתרום לזוגיות?

נגישות
גלילה לראש העמוד