שבוע הספר – מבצעים ואטרקציות

בעידן בו ילדים מכירים יותר ויותר סוגים של מסכים, כיף לדעת שעדיין יש מקום של כבוד לספר וכיף לדעת שאין לו באמת תחליף – אין תחליף לאותה כריכה שמאגדת בתוכה דפים שביחד מייצרים אוצר קטן, סיפור שבא להעביר מסר ורעיון, סיפור שבא לייצר תקווה, לשתף, ללמד ולחלוק – סיפור שבא לתקשר עם אנשים חדשים בדרך הכי יפה שיש: באמצעות מילים שמודפסות זו אחר זו, ועל כן אם גם אתם נמנים עם אנשי הספר, בוודאי שגם אתם מתארגנים לקראת החג הקרב ובא: חג "שבוע הספר 2019"!

בין 12 – 22  ליוני

אז מה עומד להיות השנה? ובכן ראשית נציין ששבוע הספר חל השנה בין 12 ל22 ליוני – עשרה ימים משמחים שסובבים סביב ספרים, סופרים, כריכות ומבצעים, כאשר לא רק במרכזי הערים ניתן למצוא לשבוע הספר התייחסות, אלא גם במגוון רשתות וחנויות ספרים. כך למשל שבוע הספר בדברי שיר מציע לקוראים מגוון מבצעים שווים, כגון שני ספרים בשמונים ש"ח, שלושה ספרים ב100 ש"ח ועוד. מכאן שאם חיכיתם זמן רב למבצעים שווים, זה הזמן לבחון, ליהנות, לרכוש ולקרוא. מה עוד חשוב לדעת? ההיצע עשיר ופונה הן למבוגרים והן לילדים.

מעבר למילים

כידוע, בשבוע הספר הירידים השונים מציעים שלל כותרים חדשים, רבי מכר ואף ספרים שכבר אינם נמצאים בחנויות, אך בנוסף לשפע הספרים הגדולים, הקטנים, השמנים, הרזים, הידועים והמפתיעים, טוב לדעת שגם ניתן ליהנות ממפגש אישי עם סופרים ואף ניתן ליהנות ממגוון פעילויות מעשירות עבור כל המשפחה, פעילויות כגון שעת סיפור, הפעלות לילדים, מופעים מוזיקאליים, הצגות שמבוססות על סיפורים ועוד. מכאן שהורה אחד יכול לעיין בספרים בזמן שהורה שני נשאר עם הילדים בפינת ההפעלה, עובדה שמאפשרת לבלות ביחד זמן איכות משפחתי מחוץ לבית ובו זמנית לרכוש ספרים במחירים שווים.

שעות פתיחה

חשוב לדעת שברוב המרכזים היריד נפתח משעה חמש או שש בערב ואף יש מקומות שבהם האירוע נכנס לתוך הלילה, עד שעת חצות. אי לכך מומלץ לברר מראש שעות פתיחה וכיף לדעת שגם אם מדובר ביום חם, עדיין מתאפשר לנצל את שעות הערב הקרירות עבור טבילה צוננת ביריד, יריד של אנשים טובים וספרים מרתקים. עוד טוב לדעת שגם במוקדים שבהם מופעלות הצגות, הכניסה עדיין ללא עלות, כי ספרים מיועדים לכולם – ללא הבדלי מעמדות.

שעת הסיפור הגדולה ביותר בישראל

בהנחה ומתקשים להלהיב את הילד לרכוש ספר חדש, ניתן להלהיב אותו בדרך עקיפה (לומר שהולכים לראות הצגה) ולסמוך על שאר האווירה ביריד שתחבר אותו להנאה שכרוכה ברכישת ספר חדש. כך למשל אם אתם ירושלמים או תל אביבים, כיף לדעת שהשנה תתקיים באותה שעה בדיוק שעת סיפור המונית. במה מדובר? ב12 ביוני תצא לפועל פעילות בירושלים "שעת הסיפור הגדולה ביותר בישראל", אותה ינחה ג'קי לוי. הוא יקריא את הספר "אותיות מתוקות" (אותו כתב) ובמקביל באותה שעה גילה אלמגור תקריא את אותו סיפור בתל אביב.

חג הספר כבר כאן!

בין אם חיכיתם למבצע, מבקשים לחבר את הילד לעולם הספר, חולמים כבר שנים להשיג חתימה של סופר אהוב, או פשוט נעים לכם לראות פעם בשנה אינספור דוכנים שעמוסים בספרים, הרי שטוב לדעת שהחודש זה קורה, חג הספר ממש בפתח! מה נותר לעשות? ניתן להבין מראש איזה ספר מחפשים וניתן להגיע יותר ספונטניים – לאפשר ליד הגורל להנחות אל עבר הספר הבא – חג שמח לכולם!