חברות התרופות: אלה הדברים שלא מספרים לכם!

אם אתם שוקלים להתחיל ליטול תרופות או אם אתם נוטלים תרופות באופן קבוע, בין אם מדובר בתרופות נוגדות חרדה ודיכאון לבין אם מדובר בכאלה אשר נועדו להקל בסימפטומים של מחלות כרוניות – חשוב שתדעו לפני שאתם מתחילים ליטול כדורים קבוע: כמה דברים שלא מספרות לכם חברות התרופות.

בשנים האחרונות נטילת תרופות נגד דיכאון הפכה למגמה פופולארית בעיקר בקרב צעירים אשר נוטלים כדורים כמו אמביאן, פרוזק, Anxiolytics ושאר תרופות נוגדות חרדה ודיכאון. תרופות אלה המוגדרות ככאלה שנועדו לאזן את הכימיקלים בגוף, מיועדות לשאר מצבים כמו דיכאון כרוני, מצבי סטרס וחרדות, למקרים של פוסט טראומה ועוד.

חברות תרופות

לצד תרופות אלה ישנן גם כאלה המיועדות לטיפול בכאבי כרוניים המוגדרות כאופיואידיות שתפקידן לאלחש כאב ולטפל בכאבים כרוניים.

ואכן שימוש בכדורים אשר ניתנים ממרפאות כאב ועל ידי רופאים מומחים יכול להקל על סימפטומים, אך חשוב לדעת כי שימוש לטווח הארוך בנטילת כדורים יכול להסב נזקים בגוף, תוך שתרופות מסוג זה אינן מטפלות בשורש הבעיה והן נועדו רק לשכוך כאבים, כאשר בנטילה ממושכת של תרופות אינו תמיד עוזר.

אז מה צריך לדעת על חברות התרופות?

כיום ישנן מגוון חברות תרופות ביניהן חברות תרופות בפתח תקווה, בירושלים, באזור השפלה ובשאר אזורים בארץ אשר מייצרות בכל יום אלפי כדורים, תוך שהן מפעילות סוכני מכירות וקשרים עם קופות החולים על מנת שהקופות יבחרו בהן כחברות המרכזיות.

חברות התרופות אינן פועלות לשם שמיים ומטרתן העיקרית היא עשיית רווחים על ידי מכירה והפצה של כמה שיותר תרופות, בזמן שישנן אף חברות שנסחרות בבורסה ונחשבות לגדולות בעולם וזאת בעיקר בשל המחקרים שנעשים בשם חברות אלה בכל יום ופיתוחי תרופות נוספים אשר מסייעים לייצר יותר ויותר כדורים לשימוש בארץ ובעולם.

חברות התרופות נגד קנאביס רפואי

אחד הקונפליקטים הגדולים והמחלוקות המשמעותיות בנושאי בריאות הינו נושא הטיפול בקנאביס למען אלחוש כאב וטיפול בחולים במחלות כרוניות. הקנביס הוא צמח אשר כבר שנים משמש כמאלחש כאבים נאסר לשימוש במאות הקודמות תוך שהוא נחשב על ידי משרד הבריאות כסם ממכר.

עם זאת בשנים האחרונות חל מאבק בין פעילי הלגליזציה לשימוש של חולים מכל סוג בקנאביס על מנת להפוך את השימוש בצמח לחוקי, בעוד שמשרד הבריאות אף מאשר במקרים מסוימים שימוש חוקי בקאנביס תוך אספקת מרשמים לקנביס רפואי לחולים סופניים, חולים במחלות כרוניות, חולי פרקינסון, חולי סרטן, לקטועי איברים ושאר אנשים אשר קיבלו אישור לשימוש בקנאביס מוועדה רפואית.

עם זאת הטרפוד לשימוש בצמח כמשכך כאבים מגיע בעיקר מראשי חברות התרופות אשר דואגים שבשל עישון ושימוש בצמח: יפחת הצורך של האנשים ושל קופות החולים בתרופות מרשם ולכן קידום הלגליזציה מטורפד פעמים רבות.

אבל מלבד המלחמה של חברות התרופות בקנביס מה עוד צריך לדעת על תרופות?

כיום משככי כאבים ותרופות מרשם ניתן להשיג בבית המרקחת ובקניה באמצעות מרשם מהרופא כאשר בארץ רוכשים אנשי את המוצר הזה בסכומים של מיליוני שקלים בשנה! עם זאת חשוב לדעת כי שימוש תכוף בתרופות עלול לגרום לכמה תופעות ביניהן:

תופעות לוואי

ישנוניות, עצירות, בחילות, הקאות, סחרחורת, גרד, יובש בפה, הזעה, כאב ראש, פגיעה באיזון החומציות בגוף ועוד כולן תופעות לוואי מוכרות אשר נגרמות בנטילת תרופות על בסיס קבוע, בעיקר כאשר מדובר בנוגדי דיכאון ובתרופות  אופיואידיות. רבים האנשים שסובלים בעת נטילת כדורים באופן קבוע מתופעות לוואי קשות ומצב גופני ונפשי קשה כמו גם אבדן חשק מיני, נדודי שינה, דיכוי מצב הרוח, ואף התקפי אלימות שנוצרים במקרים נדירים.

חברת תרופות

סיכון להתמכרות

בשימוש בתרופות קיים סיכון להתמכרות בעיקר בקרב אנשים אשר משתמשים בתרופות באופן קבוע. שימוש תכוף עלול למכר לתרופה בעיקר אם היא מסייעת למטופל לישון טוב יותר או שאם היא גורמת לו לתופעות כמו רזון, איבוד תיאבון ועוד. כאשר נוטלי את התרופה על בסיס קבוע הופכים תלותיים בכדורים קשה יותר לגמול את הגוף ולנסות להשתמש בנוגדנים ובמשככי כאבים הטבעיים של הגוף להחלמה.

אפקט הפלסבו

רבים לא יודעים זאת אבל ישנן תרופות שעובדות על אפקט הפלסבו ואין בהן כלל חומרי שנועדו לשכך כאבים. נטילת כדורים ללא אפקט לא באמת פותרת את הכאב אלא רק משפיעה על המטופל מבחינה פסיכולוגית: מה שעוזר להעלים את הכאב, אך גורם נזק לכבד.

נזק לכבד

שימוש תכוף בכדורים עלול לגרם נזק לכבד וזאת משום שהחומרים אשר בכדור מפרישים חומצה שפוגעת הכבד ובקיבה. לכן רצוי ליטול את רוב הכדורים לפני הנחיות הרופא ובעיקר עם הארוחה.

תחליפים לתרופות

כיום ישנם שלל תחליפים לכדורים שחברות התרופות לא רוצות שתדעו עליהם. בין התחליפים תוכלו למצוא טיפולים ברפואה המשלימה, שינוי אורח החיים והתזונה, עישון קנביס (עליו דיברנו קודם) ושימוש בצמחי מרפא.

אז אם אתם רוצים ליהנות מגוף בריא יותר ואורח חיים טוב יותר, זה הזמן לנסות להיגמל מהתרופות, להמעיט בנטילת משככי כאבים וליהנות מתרופות טבעיות שניתן למצוא בחברות שונות כמו אצל חברת תרופות בפתח תקווה המייצרת כדורים טבעיים ומרקחות טבעיות.

שאלות בנושא חברות התרופות: אלה הדברים שלא מספרים לכם!

חברות תרופות
נגישות
גלילה לראש העמוד