תכנון אירוע החתונה בצל הקורונה: מדריך למאורסים הטריים

תלבושות לחינה

ראשית מזל טוב! אתם ללא ספק בני מזל – מצאתם האחד את השנייה וזוהי כבר ברכה, גם אם אתם חשים הכי לא ברי מזל בעולם, ולו כי הקורונה שיבשה לכם את תכניות החתונה. אז מה באמת עושים אם אתם מאורסים טריים שעומדים להתחתן בתקופה כה מאתגרת, בה אפילו לא ברור אם ניתן ללכת לים או למסעדה? ובכן בכול כאוס יש סדר וכך גם פה. מוזמנים לגלות מה בכול זאת אפשרי לעשות.

כיוונים יצירתיים

ראשית יש לקבל החלטה האם מחכים להפוגה הבאה, או שאתם הולכים על חתונה סופר אינטימית. אם זה הכיוון, אתם יכולים לעשות ככול העולה על רוחכם וכמובן לגלות יצירתיות. כך למשל אם אתם חובבי חינה, אך לא חושבים להשקיע גם בחינה וגם בחתונה, בהחלט ניתן לשלב בין שני הדברים, למשל להגיע לחופה עם תלבושות לחינה ולאחר מכן ליהנות משלל המתוקים. עוד רעיון הוא להשכיר בריכה פרטית ופשוט לארגן אפטר פארטי שכולל חופה, או להזמין שף פרטי, כמה אנשים קרובים ולערוך אירוע קטן ומרגש.

תוכנית מגירה

לאחר שפתחנו קצת את הראש, נחזור לסידורים והיבטים כספיים. פה נציין שאם קובעים חתונה כמה חודשים קדימה, ראשית יש להיות ערים להנחיות שמשתנות ומראש לארגן תוכנית ב', למשל חופה בבית הכנסת בליווי ההורים והאחים, ולאחר יעבור זעם לארגן מסיבה גדולה שכוללת את כל החברים ובני המשפחה.

תלבושות לחינה

היבטים כלכליים

בכול הנוגע להיבט הכספי, מוטב לשלם מקדמה מינימלית ורצוי לוודא שהחוזה כולל סעיף ביטול – בהנחה שיתחולל גל תחלואה נוסף. כמו כן, מוטב שהחוזה יכלול סעיף ביטול בגין כוח עליון, פרמטר שעשוי ליישר קו עם הנגיף הורס השמחות. מה עוד? מראש רצוי לוודא שניתן לדחות את החתונה למועד כמה שיותר רחוק, כך שלא מאבדים את המקדמה וכן מתאפשר להיות גמישים.

טיפים יעילים

בהנחה ואתם כן מארגנים חתונה, ולו כמה חודשים קדימה, יש לנו מספר טיפים עבורכם. ראשית כיוון שמדובר בתקופה בעייתית, העדיפו לקיים את רוב הפגישות באופן מקוון ותקפידו להגיע לפגישה מוכנים, כולל רשימה מסודרת שכוללת שאלות ודגשים חשובים. כך למשל תוודאו שאם נותן השירות אינו יכול לספק את השירות (ולו כי הוא בבידוד), הוא מחויב להביא מחליף שעומד בציפיות שלכם, ובהנחה והמחליף לא יימצא חן בעיניכם, תדרשו שהמקדמה תוחזר במלואה. מה עוד? מבחינת כמות האורחים, רצוי שהחוזה יהיה גמיש.

הפיקו את המרב

בתקופה זו רבות דובר על הלימון שהפך ללימונדה, ופה נציין שחתונה בהחלט מהווה הזדמנות נהדרת לנצל זאת. שנדגים? לא מעט זמרים ומסעדנים ישמחו לעבודה, ועל כן ניתן להשיג שלל שירותים מדהימים במחירים נמוכים. לכם בעצמכם אין הרבה בתקופה זו? ובכן בורכנו בעם בעל לב טוב, ועל כן אם רק תפרסמו את הסיפור שלכם, אתם עשויים לזכות בעזרה חשובה, למשל למצוא מקום פסטורלי שבו תוכלו לערוך את החתונה ללא עלות, רבנים שמתנדבים לחתן בחינם וכדומה.

שאלות בנושא תכנון אירוע החתונה בצל הקורונה: מדריך למאורסים הטריים

תלבושות לחינה
נגישות
גלילה לראש העמוד