יד ביד בדרך להחלמה ולריפוי: הכירו את פעילותה החשובה של עמותת לתת תקווה

עמותת לתת תקווה פועלת למען ובשביל ילדים חולים ובני משפחותיהם, מתוך הכרה במצב הקשה אליו הם נקלעו ורצון להיטיב עם השגרה החדשה אליה הם צריכים להסתגל. מהן מטרות העמותה? אילו פעילויות העמותה עורכת למען הילדים? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

אודות עמותת לתת תקווה

עמותת "לתת תקווה" – מרכז ארצי לעזרה וסיוע לילד – הוקמה בשנת 2002 כגוף התנדבותי ששם לו למטרה לסייע לילדים חולים במחלות קשות ולתמוך בבני משפחותיהם בהתמודדות עם המחלה. העמותה נמצאת בקשר רציף עם מחלקות הילדים בבתי החולים בארץ, וכן עם רשויות הרווחה בישראל, כדי להגיע לכמה שיותר ילדים מטופלים ולעזור להם לפני ואחרי הטיפולים וגם במהלכם. לאורך כל ימות השנה עמותת לתת תקווה מפעילה פרויקטים שנותנים רצון וכוח לילדים החולים ולבני משפחותיהם להילחם במחלה:

סיוע כלכלי ונפשי למשפחות הילדים

בעמותת לתת תקווה הוקמה מחלקה שתפקידה לעזור למשפחת החולה באמצעות סיוע במזון ובתרופות, מתוך הבנה כי יש לא מעט תרופות יקרות שלא נמצאות בסל הבריאות, וכי ההורים של הילדים החולים נאלצים להפסיד ימי עבודה רבים כדי לשהות לצד ילדם בבית החולים, מה שעלול לפגוע בביטחון הכלכלי שלהם. בתי החולים מחברים בין העמותה לבין המשפחות, והעמותה מזהה את הקשיים ומסייעת למשפחה לפי הצרכים המיוחדים שלה. הסיוע של עמותת לתת תקווה נועד לאפשר להורים להסיר דאגה מליבם, כדי שיוכלו להתמקד בעידוד הילד החולה ולסייע לו בתהליך ההחלמה. העזרה שמעניקה העמותה מגוונת וכוללת:

  • אם אחד ההורים נאלץ לעבוד עקב מחלת הילד, העמותה דואגת לו לעבודה גמישה בשעות מיוחדות הנוחות ומותאמות לו.
  • אם ההורים מושבתים מעבודתם, העמותה דואגת לתמוך במשפחה באופן כספי לאורך כל זמן אשפוז הילד ועד להחלמתו המלאה.
  • בערבי חגים וזמנים נוספים במהלך השנה, יוצאים המתנדבים של העמותה למאות בתים של ילדים חולים ברחבי הארץ, ומשאירים סל מזון ענק שמקל על ההתמודדות הקשה של המשפחה.
  • העמותה מחזיקה במחלקה מייעצת מקצועית הכוללת עו"ס, אנשי חינוך ופסיכולוגים, כדי להקל ככל הניתן על ההתמודדות הנפשית של המשפחה לאור מצבם.

מחנות הבראה ונופש לילדים חולים

עמותת לתת תקווה מפעילה מספר נופשים עבור הילדים החולים ובני משפחותיהם:

מחנות קיץ

אחת לשנה יוצאים הילדים החולים מבתי החולים למחנה קיץ משותף. המחנה מתקיים במתחם נופש ייעודי, והילדים נהנים מפעילויות ומלווים על ידי צוות רפואי. כמו כן, העמותה מפעילה נופש משפחתי של מספר ימים בבית מלון יוקרתי עם המון אטרקציות. המדריכים במחנה הם המתנדבים מבתי החולים שמכירים היטב את הילדים ובני משפחותיהם. מחנות הקיץ נותנים למשפחות הזדמנות ליהנות מהאטרקציות הרבות, וקצת לשכוח את הסבל הרב שהן חוות.

מחנה נופש והבראה לילדים מושתלי כליה

ילדים מושתלי כליה יכולים לנהל שגרה רגילה, אך היא מלווה בשלל אלמנטים רפואיים, כמו הקפדות רפואיות ובדיקות. כדי להעלות את מצב רוחם של הילדים, העמותה מוציאה אותם אחת לשנה למחנה ייעודי לילדים מושתלי כליה. במחנה עושים פעילויות כלליות של העלאת אנרגיה, וגם פעילויות ייעודיות לאתגרים הייחודיים של ילדים מושתלי כליה.

לסיכום

עמותת לתת תקווה הוקמה בשנת 2002 מתוך מטרה לסייע לילדים חולים ולבני משפחותיהם. העמותה עוזרת למשפחות הילדים במימון תרופות שלא בסל הבריאות, מציאת עבודה מותאמת להורים, מענקים כספיים לתקופות של אשפוז וכן סלי מזון. כמו כן, העמותה מפעילה מידי שנה מחנה קיץ לילדים החולים, נופש לכל המשפחה ומחנה נופש והבראה לילדים מושתלי כליה המותאמים אישית לצרכים וליכולות של הילדים.

שאלות בנושא יד ביד בדרך להחלמה ולריפוי: הכירו את פעילותה החשובה של עמותת לתת תקווה

נגישות
גלילה לראש העמוד