בעלי עסקים: 5 דרכים לשפר את העולם באמצעות הכסף שלכם

העסק מצליח, הפרנסה בשיאה והרווחים גדלים מיום ליום. אין ספק שמדובר במצב בו רוב האנשים בעולם רוצים להיות, אבל לצערנו ישנם אנשים שגורלם לא שפר עליהם והם זקוקים לסיוע כלכלי מהרשויות. כיום קיימים ארגונים רבים שמסייעים לכל אלה הזקוקים לתרומות וסיוע כלכלי בכדי שיוכלו להתקיים או לחיות בכבוד. אם אתם רוצים לעשות משהו טוב עם הכסף שלכם, תשקלו בחיוב לתרום ולסייע לאוכלוסייה המוחלשת, בין אם תרצו לעשות זאת כקידום אג'נדה מסוימת כמו דאגה לבעלי החיים או לחלופין אם תרצו לסייע למשפחות מעוטות יכולת. הנקודה היא שהכסף שלכם יכול לעזור להרבה אנשים והוא יכול להפוך את העולם שלנו למקום טוב יותר.

מוסדות גמ"ח

ברחבי הארץ קיימים מוסדות גמ"ח שונים המסייעים לנזקקים ולאנשים שאין באפשרותם לשלם את הסכומים הנדרשים עבור השירותים בהם הם מעוניינים. למוסדות הגמ"ח תחומים רבים כך שתוכלו למצוא מוסד גמ"ח המסייע לזוגות לקראת חתונתם באמצעות השאלת שמלת כלה בחינם, איפור ותסרוקת ליום הגדול ואף שירותי צילום ומוסיקה לאירוע. כמו כן, קיימים מוסדות גמ"ח המסייעים לאימהות צעירות עם ציוד לתינוקות ואף מוסדות לחלוקת ציוד רפואי. בחרו את מוסד הגמ"ח אליו אתם מתחברים במיוחד והשקיעו את כספיכם בכדי לסייע לאותו מוסד לרכוש מוצרים עמם יוכל לסייע לאנשים הזקוקים להם.

תרומה לעמותות וקרנות פילנתרופיות

קרנות פילנתרופיות יכולות לסייע לשפר את חייהם של אנשים רבים בכך שהן תורמות למימון ארגונים במגזר השלישי (עמותות וארגונים ללא מטרת רווח). התחומים בהם פועלים הארגונים והעמותות במגזר השלישי הם רבים וכוללים את תחומי החינוך, התרבות, הרפואה, הרווחה ותחומים נוספים. גיוס התרומות יכול להיעשות בארץ ובחו"ל אך בכדי לעשות זאת יש צורך בגוף מסוים שיוכל להתנהל מול הקרנות הללו, כדוגמת חברת "אטלס", המחזיקה במאגר פילנתרופי גדול ומסייעת לארגונים במגזר השלישי. מעבר לזה, ניתן לתרום לעמותות באופן ישיר ובכך לסייע לאנשים רבים.

שיפוץ בתי קשישים

לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים בהם קשישים חיים בבתים בלתי ראויים למגורים, מוזנחים ומלוכלכים. ברוב המקרים אין להם קרובי משפחה שיכולים לסייע להם וקצבת הזקנה או הפנסיה נמוכה מידי ולא מאפשרת להם לחיות בכבוד. לפיכך קיימים ארגונים שמתגייסים לעזרתם, משפצים ומנקים את ביתם ומעניקים להם סביבת מגורים ראויה. ניתן לתרום לארגונים מסוג זה סכום כספי שיסייע להם לרכוש חומרי שיפוץ וניקיון, כך תוכלו לתרום לשיפור איכות חייהם.

צער בעלי חיים

עמותת צער בעלי חיים היא מוסד ללא מטרות רווח וכל מפעיליה הם מתנדבים. בשל כך הם זקוקים באופן תמידי לתרומות, בכדי שיוכלו לסייע לבעלי החיים, להעניק להם מקלט ולדאוג להם. אם אתם אוהבים את כל בעלי החיים ומעוניינים לעשות משהו טוב עם הכסף שלכם, תוכלו לתרום אותו לעמותה שוודאי תמצא את הדרך להשתמש בו לטובת איכות חייהם של בעלי החיים הנטושים ואלה הזקוקים לעזרתם.

תרומות לחיילים

מצבה הביטחוני של המדינה נמצא בטלטלה רוב הזמן ומי שנמצא בקו האש, ער בלילות ומקדיש את זמנו להגנת המדינה הם חיילי צה"ל. כיום קיימים ארגונים רבים שמסייעים לחיילים ומידי שבוע מחלקים להם מאכלים, תווי שי ומוצרים שונים שיסייעו לשפר את השגרה היומיומית ולהנעים את השירות עד כמה שאפשר. כמו כן, הארגונים הללו מסייעים גם לחיילים בודדים ומשפחות חיילים הזקוקים לסיוע כלכלי. תרומה לארגונים מסוג זה מסייעת לכם לקחת חלק בנתינה לחיילי צה"ל ואף לאפשר לארגונים כאלה להמשיך ולהתקיים. מלבד ארגונים המסייעים לחיילים, ניתן לתרום גם לאגודה למען החייל.

 

ברחבי הארץ קיימים ארגונים ועמותות התומכים באוכלוסייה הזקוקה לעזרתם, בין אם מדובר בקבוצה מוחלשת, בחיילים או בבעלי החיים. אם מצבכם הכלכלי מאפשר זאת ואתם רוצים לעזור ולשפר את העולם, אתם יכולים לעשות משהו טוב עם הכסף שברשותכם. יחד נוכל לשנות את העולם ולהפוך אותו למקום טוב יותר עבור כולם.

שאלות בנושא בעלי עסקים: 5 דרכים לשפר את העולם באמצעות הכסף שלכם

לשפר את העולם באמצעות כסף
נגישות
גלילה לראש העמוד