לקראת חגי תשרי: איפה יש נקודות לבדיקת קורונה ברחבי הארץ?

נקודות לבדיקת קורונה

מגפת הקורונה הגיע באופן מפתיע ולמרות שרבים כבר ציפו שהיא תעלם, היא עדיין איתנו. לאור זאת, יש להסתגל למצב, למלא אחר הוראות הבטיחות השונות של משרד הבריאות ופשוט לנקוט משנה זהירות. אחד הנדבכים העיקריים למיקור ההתפרצויות של המגפה הזאת הן הבדיקות. בדיקות כאלו יכולות לאתר מוקדם את מי שחולה ולאפשר לו להיכנס לבידוד בו הוא יחלים ולא ידביק אחרים. במאמר הזה אנחנו נסקור את פועלה של חברה אשר מספקת בדיקות קורונה. כמו כן נבין בדיוק היכן ניתן לבצע את אותן בדיקות בכדי לשמור על הבריאות שלנו, של היקרים לנו ושל כל עם ישראל.

חברה עם ניסיון עשיר בבדיקות רפואיות

נספר לכם שחברת AID Genomics קמה כבר בשנת 2017 במטרה לספק בדיקות ואבחונים רפואיים אשר יכולים להוות חלק חשוב מהתחום הרחב של רפואה מונעת. החברה פיתחה שלל בדיקות מסוגים שונים כולל בדיקות גנטיות למחלות שונות. החברה פועלת ופעלה בעבר ביותר מעשרים מדינות והיא סיפקה והטמיעה עשרות מיליוני בדיקות ברחבי העולם. בתחום בדיקות הפי סי אר לקורונה, החברה כבר סיפקה למעלה משני מיליון בדיקות בארץ בנקודות לבדיקת קורונה בפריסה ארצית ועוד היד נטויה. לחברה יש יכולת טכנית לביצוע למעלה משבעים אלף בדיקות קורונה ביממה אחת. היא משתמשת בטכנולוגיות הכי חדשניות אשר קיימות כיום לבדיקות ואבחונים ומהווה את חוד החנית באבחון קורונה. בין הטכנולוגיות הראויות לציון נמצאות:

ריצוף גנטי

זוהי טכנולוגיה המאפשרת לחברה לבדוק וריאנטים שונים של מחלת הקורונה. המחלה מפתחת וריאנטים עם הזמן וזו הדרך לגלות אותם מבעוד מועד.

בינה מלאכותית

זוהי טכנולוגיה אשר נכנסת יותר ויותר לשימוש בכל תחומי החיים, החל משירותי בנקאות, ניתוח תמונות ועוד. הבינה המלאכותית עוזרת בניתוח נתוני הבדיקות השונים ויכולה להתריע על מצבים של התפשטות הנגיף.

בדיקות בכל הארץ

בחגי תשרי, מפעילה החברה שלל נקודות לבדיקת קורונה בפריסה ארצית עם מטרה ברורה – לאפשר נגישות הן מבחינת המיקום הגיאוגרפי של אותן נקודות, והן מבחינת שעות הפעילות שלהן. כך למשל, ניתן לערוך בדיקות בתחנות דלק נבחרות של חברת סונול. זה מאפשר קיום בדיקות במקום נגיש אשר כל אחד יכול להגיע אליו בקלות והוא פתוח מסביב לשעון.

עוד מפעילה חברה בדיקות קורונה במרפאות ביקור רופא המוכרות לחיילים אשר נזקקים לטיפול רפואי בזמן חופשה או כאשר הם יוצאים הביתה מבסיסים פתוחים. מרפאות אלו ערוכות לקבלה מאסיבית של קהל רב וגם הן יהיו פתוחות לבדיקות קורונה בזמנים אשר יתאימו לכולם. כך למשל המרפאה בחיפה ברחוב בן גוריון 17 תהיה פתוחה בימים מסוימים אפילו עד שעה 01:00 בלילה! כמובן שיש לבדוק את הזמנים המדויקים לפני ההגעה.

פריסת המרפאות משרתת לא רק את תושבי הערים הגדולות אלא גם את הפריפריה של מדינת ישראל. מרפאות ביקור רופא רבות נמצאות בישובים מרוחקים כמו כרמיאל או ירוחם. למעשה, כמעט בכל עיר או ישוב תהיה אפשרות לבדיקת קורונה ומספיק אם ניתח את המרפאה באשקלון לדוגמא אשר מציעה אפשרות להגיע בימים מסוימים עד שעות הערב ממש, אפילו אחרי 2100.

בשביל לבצע את הבדיקה, יש להזמין תור באתר הנגיש והמהיר. בעת ההזמנה יש אפשרות לבחור תור מתוך שלל מיקומים וזמנים. המערכת תשלח אליכם חזרה לכתובת הדואר האלקטרוני שתמסרו אישור על ההפניה ואיתו עליכם יהיה להגיע לבדיקה עצמה.

חגים ומועדים לשמחה, שתהיה שנה טובה, חתימה טובה ובריאות לכל עם ישראל.

שאלות בנושא לקראת חגי תשרי: איפה יש נקודות לבדיקת קורונה ברחבי הארץ?

נקודות לבדיקת קורונה
נגישות
גלילה לראש העמוד