איך אפשר למנוע את נשירת השיער?

נכון לשנת 2020, ישנם טיפולים חדשניים ביותר ופורצי דרך עבור איבוד שיער ונשירה. גם אתם חווים נשירת שיער בכמות שאינה סבירה? רגע לפני שמבררים על השתלת שיער בטורקיה, עוברים על מדף תוספי התזונה הכי איכותיים. אז, אילו תוספי תזונה מועילים בלחימה כנגד נשירה ואיבוד שיער?

כשמדברים על איבוד שיער ונשירה, למעשה גם מדברים על סוגיות נרחבות יותר ועמוקות. מדברים על כך שאנשים חווים פגיעה ממשית בביטחונם העצמי כתוצאה מאיבוד של שיער, מה שכולנו היינו מעדיפים להימנע ממנו. תחושת הביטחון שנפגעת מובילה אנשים לחפש אחר טיפולים פורצי דרך למניעת התקרחות, לעיתים טיפולים יקרים עד כדי עשרות אלפי שקלים ויותר.

השתלות שיער וטיפולים נגד נשירה

אז רגע לפני ששוברים את קופות החיסכון, מומלץ מאוד לברר מה אתם יכולים לשנות באורח חייכם ובמינימום עלויות. אם אתם חווים נשירת שיער, יש סיכוי טוב שהתזונה שלכם לא מאוזנת, או שמא אתם חווים סטרס ולחצים כלשהם.

מה עוד יכול לגרום לאיבוד שיער אצל גברים ונשים? נטייה גנטית. בעוד שרבים בטוחים כי אל מולל הנטייה הגנטית לא ניתן לעשות דבר, אנחנו רוצים להדגיש שגם אם בנטייתכם הגנטית יש את הפוטנציאל לאבד שיער, ישנם דברים שתוכלו לעשות בכדי להילחם בכך.

איך אפשר למנוע את- נשירת השיער

השתלת שיער – הפתרון המוביל בארץ?

אמנם השתלת שיער נחשבת לאחד הפתרונות המובילים בארץ ובעולם, אך כמובן שיש לקחת בחשבון כי תהליכים רפואיים אלו הם לא זולים. נכון, הם הרבה יותר זולים מאשר שנים עברו וגם הרבה יותר אפקטיביים, אבל בהחלט יהיה כדאי לנסות תוספים כמו קולגן לפני השתלת שיער אצל רופא.

אם עדיין לא נתקלתם במושג, קולגן הוא תוסף תזונה אשר עשוי להועיל רבות במלחמה נגד איבוד שיער.

אנשים רבים משתמשים גם במשחות מסוגים שונים, כולל משחות אשר מומלצות לעיתים יותר ולפעמים פחות. חשוב לזכור, כל מיני משחות שאינן מוכרות על ידי משרד הבריאות יכולות להוביל לנזקי עור שונים, לפריחות וגירודים, פצעים וכדומה.

שיקום השיער בצורה נכונה

בשורה התחתונה, בין אם אתם משתמשים בתוספי תזונה, משחות, או אפילו הולכים אל רופא המתמחה בהשתלת שיער עבור ייעוץ, ההמלצה הכי גורפת היא לעשות זאת בליווי מקצועי בלבד. לא פעם, אנשים מנסים לקצר תהליכים ולהוזיל עלויות, רק בכדי למצוא עצמם בסיטואציה בה נגרמים נזקים לעור הגוף ולבריאות הכללית של האדם.

באופן כללי, בהחלט ניתן לתת טיפים לשמירה על השיער, אך חשוב לזכור שהטיפים האלו לא יהיו רלוונטיים עבור כל אחד ואחת. בעוד שאדם מסוים יצטרך לאזן את תזונתו עם חלבון, אדם אחר יצטרך לאזן את תזונתו בעזרת וויטמין כלשהוא. אם כך, אחד הטיפים הכי חשובים הוא לוודא שאין לכם חוסרים, ולו באמצעות בדיקת דם פשוטה. היה וישנם חוסרים, גשו לתזונאית, שתבנה בעבורכם את התפריט השבועי שלכם, כך שהגוף יקבל את מלוא הוויטמינים החיוניים לו. טיפ חשוב נוסף? השתדלו להימנע ממריחת קרמים רבים, ספריי שיער רווי כימיקלים, משחות לשיער ממותגים לא מוכרים וכדומה.

ודבר אחרון, לא משנה כיצד תבחרו לשמר ולהזין את השיער שלכם, עשו זאת באופן מותאם ולא בהקצנה. לכל תהליך שיקומי בגוף יש את הזמן שלו.

שאלות בנושא איך אפשר למנוע את נשירת השיער?

איך אפשר למנוע את נשירת השיער
נגישות
גלילה לראש העמוד