טיפול זוגי: למה זה חשוב ואיך מוצאים את המטפל הנכון עבורנו?

שמירה על קשר זוגי, בין אם מדובר בקשר נישואין או קשר זוגי ארוך, הוא תהליך לא פשוט. רבים הזוגות אשר מוצאים את עצמם מנסים לנווט במערכת יחסים שיש בה חילוקי דעות, רצונות שונים, יעדים ומטרות שמגבילים את בני הזוג מלבלות זמן איכות ביחד כמו גם ויכוחים בעניין גידול ילדים והתמודדות עם תא משפחתי.

בשל כך ישנם זוגות אשר פונים לטיפול זוגי שמטרתו לנסות לגשר בין בני הזוג, להקנות את ההבנה הנכונה ולהגיע לדרך המלך ביחסים.

אז למה טיפול זוגי כה חשוב? מתי תדעו כי אתם זקוקים לטיפול כזה? וכיצד מוצאים את הטיפול הנכון עבורנו? כל המידע החשוב בהמשך.

טיפול זוגי

טיפול זוגי החל את דרכו כבר במאות הקודמות כאשר הטיפול בתחילה היה מקובל כטיפול שנשעה על ידי כמרים, רבנים ואנשי רוח כאשר עם השנים הוא הפך למקצועי יותר וכיום הוא נעשה על ידי פסיכולוגיים שהוכשרו לכך. כיום יותר ויותר אנשים נשואים או כאלה שנמצאים במערכת יחסים פונים לקבלת טיפול בסיוע בשלל משברים בזוגיות שלהם.

מתי יש לגשת לטיפול זוגי?

רבים הזוגות הנמצאים בשלל קונפליקטים או במשבר במערכת היחסים, אך הם עדיין אינם יודעים אם הם נמצאים בסיטואציה שמצריכה טיפול זוגי או לא.

 בשל כך ישנם כמה סימנים שיוכלו להנחות אתכם בהחלטה, כאשר טיפול כזה יש להתחיל במידה ואתם מרגישים או חווים את הדברים הבאים:

  • טיפול זוגי דרוש במידה והאופציה לגירושין עולה כמה וכמה פעמים בקשר כמו גם איומים הולכים ונשנים אודות פרידה.
  • במקרים של בגידה של אחד מבני הזוג או של שני בני הזוג, טיפול זוגי הינו דבר חיוני וחשוב.
  • טיפול מסוג זה מתאים גם במקרים של משברים הנוצרים עקב מחלות, דיכאון ומצבים נפשיים שונים, בעקבות אבדן מקום עבודה ובעיות כלכליות.
  • עוד יש להיעזר בטיפול במקרים של ריבים בלתי פוסקים, וויכוחים עזים, ריחוק רגשי, השפלה הדדית, חוסר אמון ועוד.
  • גם במקרים בהם אין יכולת לפתור בעיות יש להיעזר במטפל זוגי. בעיות שלא נפתרות על ידיכם יצריכו התערבות של איש מקצוע.
  • גם בעת נישואים שניים או רצון למזער נזקים לילדים בעקבות משבר ביחסים חשוב להיוועץ עם איש מקצוע.
  • במידה וישינם קשיים באינטימיות ושיש רצון לשפר ולהעצים את המערכת הזוגיות.

 

טיפול זוגי

אז מדוע טיפול כזה כה חשוב?

בשל ויכוחים, שגרה שלא מצליחים לצאת ממנה, ריבים וחילוקי דעות בלתי פוסקים, משברים ומספר נושאים שמנינו – רבים הזוגות אשר חיים יחדיו בקשר שאין בו סיפוק או אהבה, תוך שישנם כאלה שממהרים לפרק את החבילה וללכת 'איש איש לנפשו'.

עם זאת לפני נקיטת צעדים או התפשרות על חיים בינוניים וחסרי אהבה, חשוב לפני הכל לנסות להגיע לפגישת ייעוץ אצל מטפל זוגי אשר יוכל לנסות לסייע לכם להחזיר את התשוקה, האהבה וההבנה למערכת היחסים שלכם.

אז איך מוצאים את הטיפול הנכון ביותר?

כדי לאתר את המטפל הטוב ביותר ואת הטיפול המתאים לכם ביותר, חשוב להכיר בתחילה את סוגי הטיפולים השונים. כיום ישנן שלל סוגי טיפולים הניתנים לאוכלוסייה באמצעות פסיכולוגיים, מטפלים זוגיים, ואף מטפלים בשיטות שונות כמו שיטות של דמיון מודרך ופסיכותרפיה.

כדי ליהנות מטיפול זוגי במחיר אטרקטיבי, ניתן לבדוק זכאות לטיפול זוגי בקופות החולים השונות, כאשר אפשר דרך הקופות השונות לחפש בגוגל: מטפל זוגי מומלץ, כללית, מטפל זוגי מכבי, מאוחדת או בכל קופה שאתם מבוטחים בה.

בכך תוכלו להתחיל בצעד קטן לסלול את הדרך להבנה והכרות חדשה עם בן או בת הזוג שלכם.