כל מה שרציתם לדעת על אין אונות

מהי אין אונות? מה הסיבות למצב פיזי ונפשי זה? וכיצד מטפלים? אם יש לכם או לבני הזוג שלכם קושי בקיום יחסים אינטימיים, חשוב שתדעו יותר על אין אונות ועל הדרך לפתור את המצב הזה ולחזור למערכת יחסים אינטימית מספקת.

אין אונות היא מצב שבו גבר אינו מצליח להגיע לזקפה מלאה. מצב זה מוגדר כתפקוד מיני לקוי אשר בו הגבר אינו מצליח לשמור על זקפה לאורך זמן, או שאינו מצליח כלל להגיע אל חדירה או אורגזמה גברית.

אנשים שסובלים מאין אונות אינם מסוגלים להגיע לזקפה או שהם יכולים להגיע לזקפה רק במצבים מסוימים בזמן שישנם כאלה שנהנים מזקפת בוקר או רק בעת גירוי עצמי. מצב זה יכול להשפיע לרעה על חיי המין ועל מערכות יחסים אינטימיות בין בני זוג.

אין אונות

אז מהן הסיבות לאין אונות?

סיבות לסיטואציה זאת יכולות להיות רבות ומגוונות כאשר הגורמים הם גורמים פיזיים ונפשיים. אין אונות עלולה להיגרם גם מבעיות במערכת העצבים או בזרימת הדם בגוף, כמו גם בשל קצרים בשיגור אותות פיזיים למוח המגבירים את זרימת הדם לאיבר המין הזכרי.

בכל הנוגע לאין אונות, סיבות יכולות להיות מגוונות ביניהן:

מצבים של סטרס ולחצים

לחצים במקום העבודה, המערכת הזוגיות, חרדות סטרס ועוד כולם משפיעים על התפקוד המיני. מצבי חרדות ולחצים עלולים להשפיע על היצועים ועל הזרמת הדם לפין ואינה מאפשרים לגבר להתמקד בעונג מיני ובמצבים של התעוררות מינית ותשוקה.

רבים הגברים הסובלים מאין אונות סובלים גם מהסחות דעת רבות אשר גורמות להם לאין אונות תוך שחרדות המשחררות קורטיזול בגוף פוגעות בטסטוסטרון ומשמשות את היכולות המיניות.

מצבים פיזיים

מלבד מתחים וחרדות אין אונות יכולה להיגרם גם מבעיות פיזיות שמקשות על התפקוד המיני. בכל הנוגע לאין אונות, מחלות כמו מחלות לב, סכרת, לחץ דם גבוה, אולקוס ועוד יכולות להשפיע על התפקוד המיני כאשר סיכון לחלות במחלות לב מקשה על התפקוד המיני והגעה לזקפה.

נטילת תרופות

אם אתם נוטלים תרופות באופן קבוע יכול להיות שתופעות הלוואי של התרופות הן שגורמות לכם לחוסר תפקוד מיני. תרופות אנטיהיסטמיניות הן כאלה שמשפיעות על הזקפה ועל התפקוד המיני ויש לבדוק האם ישנו קשר בין העדר הזקפה ונטילת תרופות קבועות שחלקן נוגדות דיכאון, חלקן נוגדות פרקינסון, מיגרנות ושאר מחלות.

העדר חשק מיני

סיבה נוספת שבגינה עלולים לחוות קשיים מיניים קשורה להעדר חשק מיני ומשיכה אל בן הזוג. רבים הזוגות הנשואים וכאלה אשר נמצאים במערכת יחסים ארוכה אשר סובלים מהעדר חשק מיני כאשר ישנם כאלה שחווים משברים ודיכאון ובשל כך חשים העדר יכולת לתפקד מיני ולהגיע לזקפה בזמן אקט מיני עם בן או בת הזוג.

חרדת ביצוע

סיבה נוספת לאין אונות יכולת לגרום בשל חרדת ביצוע. בחרדה נחשבת נפוצה והיא נובעת מפחד משתק שמא הגבר לא יצליח לספק את בת הזוג. בשל חרדת הביצוע מופרשים חומרים אל המוח המונעים את הזקפה, תוך שהחדרה מעיבה על חיי המין ועל המשיכה בין בני הזוג.

אז כיצד מטפלים באין אונות?

בשל כך שלאין אונות סיבות רבות חשוב לדעת כי ישנן כמו הסיבות המרובות גם כמה פתרונות יעילים למצב:

שיחות עם פסיכולוג ובין בני הזוג

נסו לשוחח עם פסיכולוג או מטפל זוגי אודות הבעיות שלכם בחדר המיטות נסו להבין ממה הן נובעות האם מהעדר משיכה? מחרדות ממצבים פיזיים ועוד. בכך ברגע שתמצאו את הסיבה תוכלו להגיע גם אל הפתרון.

נטילת תרופות

בדקו עם רופא המשפחה שלכם אילו תרופות תוכלו ליטול על מנת להגביר את החשק המיני. במקביל נסו לבדוק אם אתם נוטלים תרופות אשר מדכאות את החשק המיני ובדקו מהן האלטרנטיבות לתרופות אלה.

טיפול באמצעות סקסולוג

כיום באמצעות איש מקצוע שנותן הדרכה מינית ניתן להגיע לשלל פתרונות בשל אין אונות. בחרו איש מקצוע מקצועי ואמין והגיעו אל טיפול ראשון כדי להבין כיצד תוכלו להמשיך ולטפל בבעיה.

שאלות בנושא כל מה שרציתם לדעת על אין אונות

אין אונות
נגישות
גלילה לראש העמוד