זה נשמע כמו משהו מסובך, אבל מחזור משכנתא יכול לחסוך לכם כסף. ובמיוחד כשעושים זאת עם מומחים כמו חכם משכנתאות

אם גם אתם זכיתם לקחת משכנתא, נראה שגם אתם שמעתם על האפשרות למחזר משכנתא, ואף נראה שגם אתם מכירים מקרוב אנשים שבחרו בכך. עם זאת, מי שלא עבר את התהליך, לרוב אינו מבין לעומק במה מדובר, ובטח שאינו יודע למה חשוב לשים לב וכיצד ניתן למקסם את הפוטנציאל הגדול שמאחורי האפשרות. שנרחיב? ובכן כל מה שחשוב לדעת בנושא מרוכז עבורכם ממש כאן. שתי דקות וגם אתם הופכים למומחים בתחום!

מה זה מחזור משכנתאות?

המונח "מחזור משכנתאות" מתייחס למצב שבו זוכים לשנות את תנאי המשכנתא. הרעיון הוא לסלק את המשכנתא הקיימת ולהחליפה במשכנתא חדשה שמציגה תנאים משופרים. כידוע, כאשר לוקחים משכנתא, בעצם לוקחים הלוואה גדולה למשך תקופה ממושכת, כאשר ההלוואה הזו כפופה לתנאי ברזל שנקבעו במעמד החתימה. אותם תנאים נוגעים לריבית, לתקופת ההחזר וכדומה. עם זאת, כיוון שההלוואה נלקחת למשך כמה שנים, ייתכן שלאורך התקופה תבקשו לשנות את התנאים, כך שהם יהיו יותר כלכליים עבורכם. אותו שינוי רצוי מבחינת התנאים נקרא "מחזור משכנתא". פה נציין שאם מבקשים לפעול, הכרחי לדייק את התנאים, ועל כן רצוי להכיר את חברת "חכם משכנתאות". מדובר בחברת ייעוץ משכנתאות שמלווה את התהליך באופן אישי ומקצועי – באופן רווחי וכלכלי!

חשיבות ייעוץ אישי מקצועי

יש מקרים שעבורם אין זה כדאי למחזר את המשכנתא. יש מקרים שהתזמון עבור מחזור המשכנתא אינו אידיאלי, ויש מקרים שעבורם קריטי להבין כיצד ממנפים את המהלך. כיוון שלא מעט כסף עומד על הפרק וכיוון שמשכנתא הינה התחייבות שמשפיעה על איכות החיים הנוכחית והעתידית, הכרחי להבין כיצד פועלים באופן מושכל. הכרחי לקבל ייעוץ מקצועי ונקודתי, כאשר אין זה נכון לעשות "העתק הדבק" ממהלך של אדם אחר. אי לכך מי שייבחר להיעזר בשירותי "חכם משכנתאות", יזכה להתנהל מול עידו עוז. עוז הקים את החברה, בעל הכשרה מקיפה בתחום ובעל ניסיון עשיר בליווי של אינספור לקוחות מרוצים. מכאן שניתן להיות בטוחים שלצד הנחיה צמודה ובקיאות בתחום ניתן לא רק להקטין באופן ניכר את סך ההחזר החודשי, אלא גם למזער הוצאות משלימות.

 

 

מבקשים הצצה לתהליך?

כדי למחזר את המשכנתא באופן הכדאי ביותר, הכרחי לעבור כמה שלבים. הכרחי לאפיין צרכים אישים, לעבור על דו"ח יתרות משכנתא, לבצע ניתוח פיננסי כולל, לבחון אפשרות לסגור הלוואת עו"ש, להגדיל את המשכנתא, להשוות בין מגוון תמהילים של משכנתאות, לבחון אפיקי חיסכון נוספים, לבחון מהי ההשפעה של פריסה יותר נרחבת ואף חשוב לבחון את הסטטוס הכלכלי של משק הבית. כל זאת ביחד מסייע להגיע למסקנה הנכונה ביותר.

האם לכם זה כדאי?

תוהים האם גם עבורכם נכון למחזר משכנתא? ובכן אם בתקופה האחרונה קיבלתם סכום כסף משמעותי, אם הריבית במשק השתנתה לטובה (יותר נמוכה), אם האינפלציה בשוק נחשבת גבוהה, אם נוספו משמעותיות חודשיות משמעותיות, או אם חשים שיכולים לשלם יותר מדי חודש, בהחלט יש טעם לבחון האם תנאי המשכנתא הנוכחית משרתים נאמנה. חשוב לזכור שמשכנתא אומנם מחייבת, אך היא אינה בסימן של חתונה קתולית. מכאן שאם מבקשים להשפיע על היקף ההחזר החודשי, כך שתטיבו את הרמה הכלכלית, בהחלט יש צורך לקבל ייעוץ מקצועי, ממש כפי שחברת "חכם משכנתאות" בהנהלת עידו עוז מציעה.

לסיכום

שחשוב לזכור שאם המצב הפיננסי שלכם (או של המשק) השתנה, יש לדעת לעצור את השגרה ולבחון האם מחזור משכנתא עשוי להטיב את מצבכם הכלכלי. מה עוד חשוב להבין? שמחזור משכנתאות לא משפיע רק על הגובה של ההלוואה, אלא גם על ההחזר החנציין ודשי, על תקופת ההחזר, על הגובה של הריבית וכדומה. בהצלחה!