איך דוחים צו ראשון?

על מנת לדחות את הצו הראשון, עליכם להגיש בקשה מסודרת דרך אתר מיטב. כיצד עושים את התהליך ובמה הוא כרוך בעתיד? על כך ועוד – במדריך הבא.

דחיית צו ראשון: כך תדחו את הצו באופן קל ופשוט

בשעה טובה קיבלתם את הצו הראשון, אולם התאריך של הצו לא מסתדר לכם. כדי שלא תמצאו את עצמכם בבעיות מול צה"ל, כדאי שתבררו איך מבקשים דחיית צו ראשון. בדיוק בשבילכם החלטנו לאגד את כל המידע בעבור דחיית הצו, עם המשמעויות הנלוות לכך. ובכן, תוכלו לבקש דחייה של תאריך הצו באמצעות האתר הרשמי של מיטב. למעשה, אם בעבר נדרש להגיש בקשה בכתב ולחכות לתשובה מגורמי הצבא, כיום ניתן לבקש דחייה באופן קל ופשוט דרך האתר. אולם, חשוב לציין כי במידה והחלטתם לדחות את הצו לא תוכלו לקבוע את התאריך החדש, ואת הדחייה ניתן לבצע רק פעם אחת בלבד, אלא אם כן מדובר במקרה חריג. נוסף לכך, ישנם צעירים וצעירות אשר מגיעים לצו הראשון אך מפסיקים אותו באמצע. חשוב לשים לב כי במידה ולא השלמתם את המבחנים, תידרשו להגיע בשנית – וגם לכך יש השפעה מבחינת התפקידים אשר יוצעו לכם. לאור העובדה כי מחזורי הגיוס הם קבועים, כל עיכוב עלול להשפיע גם על השירות הצבאי שלכם, בייחוד אם את מתכננים לצאת לקצונה או להתקבל לתפקידים מסוימים אשר להם ימי מיון נוספים, לאחר הצו הראשון ולפני הגיוס לצבא.

איך אפשר לדחות צו ראשון

האם יש השפעה לדחיית הצו?

באופן כללי, עדיף לסיים את ההכנות לצו הראשון והתייצבות בהקדם, וזאת בשל העובדה כי דחייה של הצו משמעותה גם דחייה בתאריך הגיוס. מעבר לכך, לדחיית הצו אין השפעה על עתידכם הצבאי. שימו לב כי ישנם תפקידים ספציפיים (סיירות וכן תפקידים יוקרתיים נוספים) אשר המיונים אליהם מתקיימים בתאריכים קבועים, ולכן דחיית הצו עלולה להשפיע בהמשך על התפקידים אשר יוצעו לכם. כך או כך, חשוב מאוד להגיע מוכנים לצו הראשון – ובמידה וביקשתם דחייה, זה הזמן להתכונן בצורה הטובה ביותר.

כיצד להתכונן לצו הראשון לאחר דחייה?

דחייה של צו ראשון מאפשרת לכם להתכונן בצורה יסודית יותר, ועל כן מומלץ לנצל את הזמן בכדי להתכונן למבחנים. דרך מצוינת לעשות זאת היא באמצעות אתרים מקצועיים אשר מאפשרים לכם להתנסות במגוון רחב של מבחנים, ובהתאם לכך לבחון את קצב ההתקדמות שלכם. מעבר להכנה למבחנים, חשוב גם להתמקד בפן הפיזי. למעשה, הכושר הגופני שלכם מהווה גם הוא מרכיב משמעותי בצו הראשון, וזאת לאור העובדה כי במעמד הצו הראשון יקבע הפרופיל הרפואי שלכם. משום כך, מומלץ לנצל את הזמן בצורה נכונה ולהשקיע גם בהכנה למבחנים וגם בשיפור הכושר הגופני שלכם, כך שתוכלו להגיע מוכנים ככל האפשר ולנצל את הזמן אשר נותר לכם.

שאלות בנושא איך דוחים צו ראשון?

נגישות
גלילה לראש העמוד