המוות יקר: במה כרוכות עלויות הקבורה בישראל?

אמנם לא נעים לדבר על זה, אבל מחזוריות החיים בשלב מסוים נגמרת, מה שמאלץ את כולנו לקחת בחשבון את הנושא של קבורה. אנחנו כולנו מורגלים לרעיון שהחיים הם יקרים, אבל אף אחד לא סיפר לנו שגם המוות לא זול, במיוחד בארץ ישראל. אמנם ביטוח לאומי אכן מכסה את עלויות הקבורה של אדם שנפטר, אבל במקרים רבים אנשים מוצאים את עצמם מוסיפים כספים לא מעטים על חלקות קבורה של קרוביהם. מתי זה קורה, מדוע והאם ניתן להימנע מקבורה מאוד יקרה של קרוב שחלילה נפטר? האם המוות בישראל יקר? הנה מספר דברים שכדאי לדעת על קבורה בישראל – במה כרוכות העלויות?

תהליכי קבורה של אדם שנפטר: כמה עולה בישראל?

ישנם מקרים מסוימים אשר מצריכים מקרוביהם של הנפטר להכניס את היד עמוק לכיס, אך מתי זה קורה? ובכן, אם לקרובי הנפטר יש דרישה כל שהיא שנחשבת דרישה מיוחדת (כמו למשל בנוגע למיקום חלקת הקבורה), במקרים מסוימים אנשים ימצאו עצמם מוסיפים גם עשרות אלפי שקלים. כן, ממש ככה. אגב, אם אנשים מעוניינים להיקבר ביחד, הם בדרך כלל ירכשו מראש מצבה זוגית (כפולה) וכמובן שזה יהיה כרוך בתשלום. יחד עם מה שציינו עד כה, חשוב גם לדעת את הפרט הבא: אם אדם נפטר בשבת או בחג, העלות של פינויו תהיה כרוכה בסכום של-800 ₪. ויחד עם זאת, במקרים רבים גם ישנו הצורך (מתוך סיבות כאלו ואחרות) לאחסן את האדם הנפטר בחדר קירור. העלות של אחסון אדם שנפטר בחדר קירור היא 365 שקל לכל יום.

המוות יקר במה כרוכות עלויות הקבורה בישראל

רכישת מצבה עשויה להגיע לכדי אלפי שקלים

מעבר לכל מה שציינו עד כה, קיים נושא רכישת המצבה, עיצוב מצבות וכדומה. לגבי הנושא של רכישת מצבות מסוגים שונים, ככל שהמצבה תהיה מפוארת יותר, כך היא תהיה גם יקרה יותר. אנשים בוחרים מצבות בסיסיות בעבור קבירת הנפטר, הרי שבמקרים רבים ואחרים אנשים מרגישים את הצורך לרכוש מצבות מאוד מפוארות, שיכולות להגיע לסכומים של מאות אלפים של שקלים. בסופו של דבר, הכול עניין של עיצוב וחומרי גלם שונים שניתן להשתמש בהם בעבור בניית מצבות.

חברות פרטיות שמסייעות בכל מה שקשור לסידורי ההלוויה

במקרים מסוימים, אנשים גם בוחרים לשכור את השירות של חברות פרטיות וקטנות, שלמעשה מטפלות בכל נושאי הסידורים והארגונים שכרוכים בהלוויה. חברות אלו גובות סכומים של כ-1,000 ₪ ועד 2,500 ₪ בממוצע, וזאת בתמורה לשירותים כמו קביעת מועד הלוויה, הסעה של גופת האדם הנפטר להלוויה, ובאופן כללי, בכל מה שקשור לסידורים הנלווים לאירוע המצער. נדגיש כי שירות זה עשוי להועיל רבות לקרובים של האדם שנפטר, אבל גם נוסיף שהשירות הזה של אותן חברות פרטיות גם מקל על סבלם, מאפשר לכם להתמקד באבל. אם יש צורך בשירותים הללו, בהחלט יהיה כדאי להיעזר בהם. שלא תדעו צער.