טיול בצפת: אלה המקומות שאתם חייבים לבקר בהם!

צפת היא עיר קסומה בצפון המשלבת בתוכה: קדושה, אומנות, רוחניות והיסטוריה מדהימה. המקום גדוש בבתים עתיקים, טבע קסום, תצפיות, גלריות, חנויות ובתי כנסת מעניינים.

טיול בצפת יכול להפוך לטיול מעניין של יומיים שלושה רצופים כאשר רק הנסיעה אל הצפון ומשם לצפת מאפשרת חוויה עוצרת נשימה.

אז לאן חשוב וכדאי להגיע בטיול לצפת? אספנו עבורכם כמה יעדים מקסימים!

צפת

אם אתם רוצים להגיע לטיול ונופש בצפון, אחת ההמלצות החמות היא טיול בצפת, עיר קדושה ועתיקה שאפילו הזמרת מדונה רכשה שם בית בהיותה מתגיירת ולומדת לימודי קודש.

אבל מה מצפה לכם בעיר הזאת?

סיורים בגלריות בעיר העתיקה

העיר העתיקה של צפת מספקת מגוון גלריות שבהם פריטי אומנות החל מתמונות של אמנים מקומיים, כלי כסף ואומנות בזכוכית, גלריות המכילות פסלים ושאר חללים שאליהם ניתן להכנס ולצפות באומנות מקומית.

סיור בגלריות של צפת הוא סיור מופלא שבו ניתן להכיר את בעלי הגלריות המקומיים ואף לרכוש מזכרת כמו תמונה, פסלון, כלי זכוכית או פריט קרמיקה קטן כמזכרת מהחוויה.

רוב הגלריות בצפת נמצאות ברחוב אלקבץ, שם שלל גלריות, חנויות תכשיטים ומוצרי יודאיקה. סיור בין הגלריות והחנויות הינו סיור ב'שביל האומנות' כאשר רחובות אלה המלאים גלריות, מייצגים את רוח האמנות שנחה על העיר בעקבות השתקעותם של מגוון אמנים בצפת.

פסגת הר מירון

אם אתם רוצים להגיע אל הטבע הנפלא של הצפון, אחד היעדים הנפלאים והמרהיבים במקום הוא פסגת הר מירון. הפסגה ממוקמת על ההר כמובן תוך שניתן בזמן העלייה אל ההר לצפות בימה המדהימה הלוא היא הכינרת וליהנות משורה של טקסים רוחניים ומפגש עם שלל טיפוסים ותושבים אשר מגיעים למקום לקבלת מעט ניחוח של קדושה.

בית הכנסת של האר"י הקדו

– אם ברוחניות עסקינן, חשוב לדעת כי אחד היעדים שכדאי לבקר בהם בטיול בצפת הוא בית הכנסת של האר"י הקדוש. אדם זה היה אחד האישים החשובים בצפת והוא הנהיג קבוצות דתיות באזור ובעיקר את יהדות צפון אפריקה שהתמקמה בעיר.

בית הכנסת מרהיב והוא מעוצב בצורה ייחודית ומקסימה, תוך שניתן לבקר גם בקברו של הארי הקדוש שם ניתן לקבל ברכה וזאת בעת טבילה באחד מהמעיינות שבמקום.

אם אתם רוצים לבצע סיור בתי כנסת מלא, מומלץ להגיע בטיול בצפת גם לבית הכנסת אבוהב המעוטר בשלל ציורי קיר מרהיבים, אל בית הכנסת יוסף קארו שחודש לאחרונה, ובית סופר הסת"ם שבו ניתן להיפגש עם סופרי סת"ם צפת שהפכו לשם דבר באזור.

מחלבות

טיול בצפת אינו יכול להתחיל או להיגמר ללא טעימות מהאוכל המקומי כאשר באזור ישנה מחלבה שכדאי לבקר בה והיא מחלבת קדוש. המחלבה שייכת למשפחת קדוש המציעה סיור במחלבה, טעימות מהגבינות המיוצרות בשיטה ידנית וסקירה של חלב עיזים שמגיע מהצאן הגלילי שבמקום.

הסיור טעים, נעים ומרגיע תוך שבמחלבה ניתן לטעם שלל גיבנות משובחות כמו: קשקבל, פיקורינו, קממבר, ריקוטה, בולגרית, פטה ויוגורט.

פארק צפת

אם אתם רוצים ליהנות מנופים יפים, המון ירוק, עצים ושלל צמחים יפיפיים: מומלץ להגיע אל הפארק בצפת. פארק זה הינו בגודל ענק של 540 דונמים שבו שלל מעיינות, בוסתנים, נחלים ובריכות. אל הפארק ניתן להגיע כדי לטייל ולנוח, תוך יציאה אל שבילי הליכה אשר בהם ניתן לגלות עולם ומלואו אשר כולל את נופי הצפון המדהימים, חיות צפוניות מרהיבות והתגלות מרהיבה של שלל צמחים יפים.

נחל ראש פינה

דרך נוספת להגיע אל הטבע הקסום של הצפון אשר משתרע על אזור צפת היא הגעה אל נחל ראש פינה. נחל זה זורם בעיקר בימי החורף הסתיו והאביבי והוא מכיל 3 מעיינות ביניהם: מעיין עין פינה, מעיין עין אוני ואת עין כדר. ליד הנחל ניתן לנוח וליהנות מפריחות של עצים ובוסתנים, תוך צפייה בשלל ציפורים מיוחדות שמגיעות בשל המים הצוננים הזורמים במעיינות.

לסיכום, בפעם הבאה שאתם מתכננים טיול בצפת, קחו לכם יום או יומיים להגיע לעיר צפת הנפלאה ולגלות עולם מגוון שבו שלל מוקדי אומנות, קודש, טיפוסים מכל הסוגים ובעיקר קבלת מבט קצת שונה אל הצפון המרהיב והגדול.