האם הגיע הזמן להגיע למיון יולדות? כך תדעו שהגיע רגע הלידה

מחכות בקוצר רוח לבואו של הקטן שלכן? ככל שתאריך הלידה המשוער שלכן מתקרב, השאלה מתי מגיע הזמן לגשת למחלקת היולדות עשויה להיות בראש שלכן יותר. נשים הרות רבות חוות תערובת של התרגשות וחוסר ודאות כשהן מצפות לרגע הקסום של הלידה. במאמר זה תגלו את הסימנים המעידים שהגיע הזמן להגיע למחלקת היולדות. מרמזים עדינים ועד סימנים ברורים, תכירו את השלב המכריע הזה בהיריון שלכן. בואו נתחיל!

זיהוי הסימנים המוקדמים

במהלך השבועות האחרונים של ההיריון, הגוף שלכן עשוי להתחיל לתת לכן רמזים עדינים שהלידה מתקרבת. שימו לב לסימנים המוקדמים הבאים:

 • התכווצויות וצירים: אלו הם התכווצויות שיכולים להתרחש לסירוגין בשליש השלישי. עם זאת, אם אתן מבחינות שהצירים הופכים סדירים, תכופים ואינטנסיביים יותר, הם יכולים להיות סימן שהלידה קרובה.
 • שינויים בצוואר הרחם: כשגופכן מתכונן ללידה, צוואר הרחם שלכן עשוי להתחיל להתרחב ולהתקצר. אם אתן חוות עלייה בהפרשות מהנרתיק או מבחינות בכמות קטנה של ריר בגוון דם, הם עשויים להצביע על כך שהלידה מתקרבת.
 • אינסטינקט הקינון: נשים רבות חוות פרץ פתאומי של אנרגיה ודחף עז לנקות, לארגן או לרכוש רהיטים לבית ולתינוק שיגיע רגע לפני הלידה. אם אתן מוצאות את עצמכן עוסקות בפעילויות כאלה, יכול להיות שגופכן מתכונן ללידה.

הסימנים הברורים יותר ללידה

 • צירים סדירים וחזקים: צירים הם סימן ברור לכך שהלידה בעיצומה. שימו לב לתדירות, משך ועוצמת הצירים. כשהצירים הופכים לסדירים, מתרחשים במרווחי זמן קבועים, ונמשכים כדקה או יותר, הגיע הזמן לגשת למחלקת היולדות.
 • ירידת מים: הקרע של שק מי השפיר, הידוע בכינויו ירידת המים, הוא אינדיקטור משמעותי נוסף לכך שהלידה החלה. הוא יכול להיראות כמפל או טפטוף איטי של נוזל. אם אתן חוות זאת, חשוב ליצור קשר מידי עם הרופא שלכן, גם אם הצירים עדיין לא החלו.
 • ירידה בתנועת העובר: ככל שאתן מתקרבות ללידה, ייתכן שתבחינו בירידה בתנועות התינוק. בעוד שהירידה הזאת יכולה להיות נורמלית בשל המקום המוגבל, כל ירידה משמעותית או היעדר של תנועת העובר צריך להיות מדווח לרופא שלכן מיד.
 • אינטואיציה ותחושת בטן: סמכו על האינסטינקטים שלכן! נשים רבות מדווחות על תחושת בטן חזקה כשמגיע הזמן להגיע למחלקת היולדות. אם יש לכן תחושה מציפה שמשהו עומד לקרות או שאתן זקוקות לטיפול רפואי, כמו למשל ליווי מהמרכז הרפואי שערי צדק, אל תהססו לפנות לרופא שלכן לקבלת הדרכה.

 

 

טיפים ללידה חלקה

עכשיו, כשיש לכן הבנה טובה יותר של הסימנים המעידים שהגיע הזמן ללכת למחלקת היולדות בואו לגלות כמה טיפים שיעזרו לכן להתכונן לרגע החשוב הזה:

 • צרו תוכנית לידה: דונו בהעדפות הלידה שלכן עם הרופא שלכן וצרו תוכנית לידה המתארת את הרצונות והציפיות שלכן ללידה. הכנת תוכנית יכולה לספק תחושת שליטה ולעזור לצוות הרפואי להבין את רצונכן.
 • ארזו את תיק בית החולים: הכינו תיק עם פריטים חיוניים לכן ולתינוקכן. כלול בגדים נוחים, מוצרי טיפוח, חזיות הנקה, חיתולים וכל פריט אישי שיגרום לכן להרגיש יותר בנוח במהלך שהותכן בבית החולים.
 • ארגנו הסעות: ודאו שיש לכן אמצעי תחבורה אמין שיביא אתכן למחלקת היולדות. שקלו להכין תוכנית גיבוי למקרה שאמצעי התחבורה המועדף עליכן אינו זמין בעת הצורך.
 • יידעו את צוות התמיכה שלכן: עדכנו את בן או בת הזוג, המשפחה או החברים הקרובים שלכן על סימני הלידה ומתי אתן חושבות שהגיע הזמן ללכת למחלקת היולדות. רשת תמיכה יכולה לספק סיוע רגשי ומעשי ברגעים קריטיים אלה.
 • הישארו רגועות ונינוחות: זכרו להישאר רגועות ונינוחות ככל האפשר בשלבים המוקדמים של הלידה. תרגלו טכניקות נשימה, השתמשו בטכניקות הרפיה, כגון האזנה למוזיקה מרגיעה או אמבטיות חמות, ונסו לשמר את האנרגיה שלכן.
 • הקפידו על שתייה ואוכל: חשוב לשמור על שתייה ואוכל במהלך הלידה. שתו הרבה מים וצרכו חטיפים קלים כדי לשמור על רמות האנרגיה שלכן. יש להתייעץ עם הרופא המטפל לקבלת הנחיות ספציפיות בנוגע לאכילה ושתייה במהלך הלידה.
 • פעלו בהתאם לייעוץ רפואי: פעלו תמיד בהתאם להוראות ולעצות שסיפק הרופא שלכן. הם שם כדי להבטיח את ביטחונכן ואת רווחתו של התינוק שלכן. אל תהססו לשאול שאלות או לבקש הבהרות במידת הצורך.

לסיכום

כשאתן מתקרבות לשיאו של ההיריון שלכן, זכרו לסמוך על האינסטינקטים שלכן, להקשיב לגוף שלכן ולבקש הדרכה מהרופא שלכן. באמצעות מודעות לסימנים ולאותות שהלידה מתקרבת, אתן יכולות לעבור את החוויה הטרנספורמטיבית הזו בביטחון. הכינו את עצמכן בעזרת יצירת תוכנית לידה, אריזת תיק לבית החולים ויידוע צוות התמיכה שלכן. הישארו רגועות ונינוחות, שתו מים במהלך הלידה ופעלו לפי הייעוץ הרפואי שניתן. מזל טוב!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.