קינוחים אישיים בכוסות

קינוחים אישיים בכוסות חד פעמיות – הדובדבן שבקצפת

כשאתם מפיקים אירוע, אתם צריכים בין השאר לספק לאורחים שלכם קייטרינג, שכולל גם קינוחים. אחת הצורות להגשה היא קינוחים אישיים בכוסות קטנות, כאשר ההגשה יכולה להיות אישית לשולחנות או עצמית.

כל אירוע גדול דורש הפקה מושקעת, שכוללת בדרך כלל תקליטן, צלמים וכמובן גם אוכל. לא משנה באיזו שעה האירוע מתחיל ומתי הוא נגמר, אוכל הוא ללא ספק אורח קבוע בכל אירוע, ולכן חשוב להתייחס בכובד ראש לבחירות שעושים עבור כל מנה, וכמובן גם לצורת ההגשה.

קינוחים מתוקים לסיום האירוע

בין אם בחרתם לספק לאורחים שלכם מגוון מנות בהגשה עצמית ובין אם הלכתם כמה צעדים קדימה ותכננתם לכבודם תפריט מלא ועשיר שכולל מנות פתיחה, מנות ראשונות ועיקריות, תמיד תצטרכו לתת לאורחים שלכם גם מבחר קינוחים, שאיתם אפשר יהיה לסיים את האירוע עם תחושה טובה ומתקתקה בלב.

יש מגוון קינוחים שאפשר להגיש, אך במידה ואתם רוצים להגיש קינוחים אישיים בכוסות הבחירה שלכם תהיה קלה במיוחד, וזאת מכיוון שיש רק סוגים מסוימים של קינוחים שאפשר להגיש אותם בתוך כוסות אישיות.

למה דווקא כוסות אישיות?

כאמור, קינוחים אישיים בכוסות הופכים את הבחירה שלכם מתוך שלל הקינוחים להרבה יותר פשוטה, כי לא כל קינוח יכול להיות מוגש בתוך כוס אישית קטנה; יש קינוחים שנהוג וראוי להגיש אותם על צלחת כדי לשמור על אסתטיקה.

אם כן, הבחירה להגיש את הקינוחים בכוסות אישיות קטנות חוסכת לכם הרבה התלבטויות ולכן גם הרבה זמן. מלבד זאת, בדרך כלל קינוחים שמוגשים בכוסות הם זולים יותר – לדוגמא, קרם ברולה שמוגש בצלחת לעומת מוס שוקולד שמוגש בתוך כוס אישית – ולכן אתם גם חוסכים כסף.

אבל לא רק אתם מרוויחים מהגשת קינוחים בכוסות אישיות, כי אם גם האורחים שלכם באירוע. איך זה קורה? לאורחים הרבה יותר קל לאכול להנאתם את הקינוח מתוך הכוס. אכילת הקינוח מתוך הכוס היא הרבה פחות מלכלכת, כיוון שהקינוח יושב בתוך הכוס.

הגשה עצמית או הגשה לשולחנות

על אף שקינוחים בכוסות אישיות הם בעלי ניחוח פשוט יותר ופחות מרשים, אין זה אומר שאי אפשר להגיש אותם אל שולחנות האורחים באופן אישי כמו שעושים עם קינוחים בצלחות. משום כך, יש לכם שתי אופציות להגשה- הגשה אישית לכל אורח או הגשה עצמית.

האופציה הראשונה יכולה להיות נוחה יותר לאורחים שממילא התרגלו לקבל את המנות השונות אליהם לשולחן מבלי שיצטרכו לקום מהכיסא. מצד שני, גם לאופציה השנייה של הגשה עצמית יש יתרון- האורחים יכולים להגיע אל עמדת הקינוחים כל זמן שירצו ולקחת עוד ועוד קינוחים, במקום לחכות למלצר שיגיע עם מגש נוסף.