קאוצ'ינג -הסיפור האמיתי

קואוצ'ינג, או  אימון אישי, הפך למשהו רווח מאוד בעולם ולמרות שהמהות של העניין עדיין לא ברורה בכל מקום. ניתן לומר שזה מגיע מהחלל ומהריק שנוצר עם ההיעלמות של הגורם הדתי מחייהם של האנשים החילוניים הממוצעים. אנו מחפשים חיזוקים והדרכה במקום אחר, והצורך שלנו הוא שזה יהיה כמה שיותר פרקטי. לדוגמא, נשים המחפשות ליווי אישי לתקופת הגירושין המורכבת ולגילוי עצמי מחודש יפנו למומחים בזה, ובדרך כלל כאלה שעברו את התהליך בעצמן.

תחום האימון מעוגן באופן מקצועי במספר מדינות אך לא באופן גורף, ולמרות שזה תורם למעמד המעט בעייתי שלו, אנשים רבים יודעים שכמו בכל תחום אחר, המקצועיות של האדם הספציפי חשובה יותר מהתארים הטכניים שלו, ומה שבאמת חשוב זה להיות בעל הכישורים הדרושים על מנת להיות מאמן אישי.

מדוע תחום האימון נחשב לבעייתי בשנים האחרונות?

תחום האימון צבר פופולריות רבה בפרק זמן קצר.

בסופו של דבר, המאמן הוא לא רק מנחה, אלא גם האדם שתמיד נמצא קרוב ומעודד. אך היבט נוסף למקצוע הוא האם העובדה שאדם חווה קושי כלשהו הופכת אותו למומחה בעניין? האם כל אישה גרושה יכולה ללוות נשים אחרות בתהליך זה? הרי כל מקרה לגופו, כל מערכת יחסים היא מסובכת  ומיוחדת. ואם אדם אשר מוכר כמאמן אך ורק על המקרה האישי שלו זה מספיק ?

ללא הבנה שלכל אדם יש את הדרך שלו והדברים שעושים לו טוב. אז למעשה המאומן ירגיש "לא בסדר" בגלל שהגישה של המאמן לא מתאימה לו,

כאשר בעצם מה שקרה הוא שהמאמן פשוט לא בעל הכשרה מספקת. כך, השימוש המופרז במושגים קואוצ'ינג ואימון הפכו את המקצוע לזול וחסר אמון.

זאת השכלה מוכרת ?

אחת הסיבות לכך שלקוחות ואנשים רבים עוזבים את הרעיון של קאוצ'ינג זה הפחד שלא קיימת הכשרה  מקצועית וגם בגלל ריבוי ההעוסקים בתחום בצורה לא מוסרית.

יצא לעיסוק שם רע, שקשה מאוד להיפטר ממנו.1 הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת הוא להחליף את המושגים בתודעה הציבורית

בדיוק לשם כך הוקם ביה"ס לאימון  CTI.

הוא מאפשר לקבל הכשרה מקצועית ברמהבינלאומית. בתי ספר מוכרים מאפשרים לשפר את התדמית של המקצוע, ולכן אם מה שמפריע לכם בהגשמת החלום להפיכת אדם שעוזר לאחרים זה הדעה של הסביבה – באמצעות בחירה במוסד ההשכלה הנכון ניתן לפתור בעיה זו בקלות.