ימי כיף וסדנאות יצירה

כמדי שנה, אתם שוקדים על הפקה של יום כיף לעובדים, וכמו תמיד אתם רוצים שיהיה מיוחד, מכובד וחווייתי. השאלה מה עושים ביום הכיף איננה פשוטה למענה ודי קשה להכרעה, אבל הודות לאין ספור אפשרויות – שרבות מהן בהחלט מומלצות ומתאימות – תוכלו לבחור נכונה. כדי להקל עליכם את המלאכה החשובה והמורכבת סקרנו במיוחד בשבילכם את פעילויות הגיבוש המוצלחות והפופולריות ביותר, על יתרונותיהן ועל חסרונותיהן. כך יהיה לכם קל יותר להחליט ולקבוע איזו פעילות גיבוש תתאים לכם השנה.

ימי כיף בחיק הטבע

ימי כיף לעובדי הארגון בחיק הטבע יכולים לכלול סיור באחת משמורות הטבע היפות המנקדות את נופי ארצנו. הטיול עצמו מהווה פעילות מגבשת, ודאי אם ישולבו בו פיקניקים ובמהלכם תקיימו פעילות מגבשת כלשהי, כגון משחקי חברה, חידונים, שאלונים, תחרויות ועוד. יתרונותיו של יום כיף בחיק הטבע הם שהוא קל להפקה ולארגון ושאינו כרוך בהוצאות רבות. חסרונותיו הם שהוא פחות חווייתי, מסעיר ויוצא דופן. יש גם לזכור שלא כולם אוהביםם ללכת ברגל ולטפס על הרים. אם תבחרו להפיק יום כיף שכזה, בחרו במסלול שיהיה גם קצר, גם קרוב וגם מיוחד, ושלבו בו פעילות מיוחדת ומגבשת שתתבל מעט את היום.

פעילות אתגרית

ימי כיף הכוללים פעילות אתגרית פופולריים במיוחד, וניתן לשלב בהם פעילויות גיבוש בסגנון אתגרי כוללות משחקים בסגנון הישרדות, משחקי משימות בסגנון המרוץ למיליון וכן פעילויות ניווט למיניהן. יתרונותיו של יום כיף שכזה הם שהוא מאפשר תרגול מיומנויות רצויות של העובדים, וכן שהוא מעניין, חוויתי וכיפי. חסרונות? לא מצאנו. בשורה התחתונה, אם תבחרו לקיים פעילות אתגרית ביום הכיף שלכם, שלבו בלוקיישן שבו תבחרו להתמקם גם פינות זולה נעימות שיאפשרו לעובדים לשבת בצוותא בכיף בין הפעילויות או אחריהן.

פעילות חווייתיות

תחת קבוצת פעילויות זו נכללות כל הפעילויות המעניינות, לרבות טיול ג'יפים, טיול אופניים, רכיבה על סוסים, רכיבה על גמלים ורכיבה על טרקטורונים. גם חדרי בריחה, חדרי קריוקי, משחקי כדור, סדנאות למיניהן, מופע בידור ועוד – כל אלה הן פעילויות חווייתיות שניתן לשלב ביום הכיף. היתרונות ברורים: יום כזה יהיה חוויתי, כיף, מסעיר ומגבש. החיסרון הבולט הוא שעל פי רוב, יש צורך לנסוע דרומה או צפונה כדי להפיק חלק מהפעילויות (אלא אם הגיעו גמלים לאזור המשרד שלכם, או שהוא ממוקם בצפון הארץ או בדרומה).

פעילויות רטובות

פעילויות גיבוש אלו מתאימות במיוחד לימי הקיץ החמים: הכוונה היא להתכנסות בחוף הים או בפארק מים ובילוי רטוב יחדיו. היתרונות של יום כיף מעין זה הם שהוא מרענן, כיף, חוויתי, קליל וקל להפקה. החיסרון הוא שהעובדים עלולים להתפזר ולעסוק כל אחד בענייניו. בסופו של דבר, כדי להבטיח גיבוש, שלבו ביום הכיף בחוף הים או בפארק המים גם פעילויות משותפות: ארוחות משותפות, משחקי חברה מגבשים ומופע בידור קלילים שיבטיחו זמן מהנה משותף. בחוף הים ניתן גם לשלב תחנות פעילות שונות, לרבות משחקי כדור, סדנאות למיניהן (סדנאות יצירה, ג'אגלינג, תיפוף וכיוצא באלה), תחרויות ועוד.

ימי כיף משפחתיים

שילוב של בני המשפחות של העובדים ביום הכיף מהווה בחירה רבת השפעה. ימי כיף משפחתיים ייראו אחרת לגמרי מימי כיף לעובדים בלבד. העובדה שבני הזוג וילדיהם של העובדים מצטרפים משנה גם את הדינמיקה וגם את כמות המשתתפים ואת מאפייניהם, ולפיכך משפיעה גם על תכניו של יום הכיף. כל פעילות מלבד סדנאות בישול וסדנאות יין (עליהן תקראו בהמשך) יכולה להתאים ליום כיף משפחתי, אבל יש צורך בהתאמת הפעילות לכלל המשתתפים. היתרונות הם שככל שמספר המשתתפים גדל – כך השמחה רבה יותר. בנוסף, ניתנת הזדמנות להכיר פן אחר של העובדים, מה שיכול ליצור גיבוש והיכרות עמוקה יותר. החיסרון הוא מורכבות ההפקה, מפאת מספר המשתתפים ומתוך הרצון להתחשב בכולם.

סדנאות יצירה

במסגרת פעילות סדנאות יצירה יכולים העובדים להשתחרר, ליהנות, לכייף ולצבור חוויות. במסגרת זו הם גם מצליחים לעבוד יחד, לתת ביטוי ליכולות שלהם ולהתחבר. היתרונות הם שהפעילות כיפית וקלילה, אבל החיסרון טמון בכך שהיא דורשת מיומנויות וכישורים שאינם מובנים מאליהם. ומה יעשו העובדים שאינם כה יצירתיים?

פעילויות טעימות

בהקשר זה השמים הם הגבול: ניתן לכלול ביום הכיף הרצאות על תזונה בריאה ו/או לשלב סדנאות בישול או אפייה, סדנאות יין וסדנת טעימות. היתרון חד משמעי: הפעילות כיפית וגם טעימה. החיסרון הוא חוסר המקוריות. הרי כבר עשו את זה קודם: הזכות לשלב סדנאות כאלה בימי כיף שמורה רק למי שטרם יישם את הרעיון כבר בעבר.

פעילויות מפנקות

פינות זולה, אוכל טוב, הרבה אלכוהול וסדנת עיסוי. זוהי פעילות מרשימה ומפנקת שהעובדים בארגון מאד יאהבו. היתרון מובן מאליו: זהו הפינוק האולטימטיבי. החיסרון קשור למקום שבו תתקיים הפעילות: חשוב למצוא מקום שיהיה אינטימי, מבודד ולא חם או קר מדי.