מחשב נייד או מחשב נייח

רבים מהאנשים אשר מעוניינים ברכישה של מחשב נייח חדש לצרכי עבדודה וגם לצרכים אישיים מתלבטים האם לרכוש מחשב נייד או דווקא להשקיע במחשב נייח. למחשבים ניידים ישנו מגוון רחב של יתרונות, כאשר היתרון הגדול ביותר שלהם הוא הנוחות שבניידות, והאפשרות לקחת את המחשב לכל מקום. ניתן להתחיל פרויקטים במשרד ולגמור אותם בבית, לקחת את כל החומר לפגישות ועוד. בעוד היתרונות של מחשב נייד מאוד ברורים, אנחנו רוצים לעצור לרגע ולפרוש בפניכם את כלל היתרונות שיש למחשב נייח, כל המתלבטים מוזמנים להמשיך ולקרוא.

יצירה של עמדת עבודה נוחה

היתרון הראשון, ואולי החשוב ביותר שמחשבים נייחים מאפשרים הוא יצירה של עמדת עבודה נוחה. נכון סידור של שולחן עבודה עם כיסא, ויצירת פינת עבודה נוחה מתאפשרים גם עם מחשב נייד, אבל חיבור של מסכים נוספים זה לזה, מתאפשרת ביתר קלות ונוחות עם מחשבים נייחים. אנשים אשר עוסקים בעריכת וידאו, בעיצוב גרפי, בבניית אתרים ועוד, יכולים לעבוד בצורה נוחה הרבה יותר כאשר הם עובדים על מספר מסכים במקביל. לשם כך מומלץ להשקיע ברכישה של מחשב נייח, ושל עוד מסך אחד או שניים קטנים או גדולים יותר, וליצור עמדת עבודה נוחה ופרקטית, כאשר המסמכים החשובים פתוחים על המסך הגדול יותר, ואילו האחרים במסכים הנוספים.   

להחליף חלקים מבלי להיעזר בשירותי מעבדה

יתרון נוסף שיש לרכישה של מחשב נייח על פני מחשב נייד הוא היכולת להחליף חלקים שונים במחשב ללא צורך בשירותי מעבדה. אלו אשר עובדים עם מחשב על בסיס קבוע ודאי מכירים את התופעה בה המחשב מקרטע, לא זז, נתקע או מרעיש. תקלה באחד מחלקי המחשב יכולה להיות מאוד מאכזבת, ואף לתקוע את רצף העבודה. במקום לפנות למעבדת מחשבים לצורך תיקון התקלה, מחשבים נייחים יחד עם קצת ידע בסיסי במבנה המחשב, מאפשרים לבצע החלפה של חלקים תקולים באופן עצמאי וזריז. נוסף על כך, אם ברצונכם לשדרג רק חלק אחד בתוך מבנה המחשב כמו: דיסק קשיח, שדרוג של כרטיס מסך, החלפה של מעבד ועוד, תוכלו לעשות זאת בקלות.   

להרכיב מחשב מאפס

אחד היתרונות הגדולים, אם לא הגדול ביותר, שטמון ברכישה של מחשבים נייחים הוא היכולת שלכם להרכיב את המחשב אותו אתם רוצים, מההתחלה. תוכו לבחור מעבד על פי הצרכים שלכם, כרטיס מסך שתואם את פעילותכם במחשב, גודל מסוים של מסך שיהיה נוח לעבודה ועוד. רוב האנשים אשר רוכשים מחשב נייח עושים זאת למטרות עבודה, למטרות גיימינג, ולמטרות אישיות שונות. אלו זקוקים למבנה מסוים של מחשב על מנת שיענה על הצורך העיקרי כמו: הפעלת תוכנות כבדות, הרצת משחקים מתקדמים ועוד. בעבור אלו ניתן יהיה להרכיב מחשב על פי הצרכים, ולשים דגש על החלקים החשובים.