חברת תרופות

תרופות עם ובלי מרשם

כל חברת תרופות יכולה לספק לכם מגוון רחב של תרופות, עם או בלי מרשם, כמו גם ויטמינים ועוד. לפני שאתם בוחרים את התרופה עבור הצורך שלכם, כדאי לבדוק את החברה היצרנית ואת האיכות שהיא מציעה.

לכל אחד מאתנו יש צורך פיזי בתרופות, בשלב כזה או אחר. לפעמים הצורך עולה כאשר אנחנו לא מרגישים טוב או חווים טראומה פיזית או נפשית, ולעתים מדובר בצורך יומיומי בעקבות מחלה שלא ניתן לרפא אותה או בעקבות ניהול אורח חיים מסוים שלא כראוי, למשל צמחונות או טבעונות, ובעקבותיו נוצר חוסר כלשהו בגוף. במצבים כאלו, נוכל למצוא חברת תרופות שמתמחה בייצור תרופות שעונות לצרכים שלנו.

בחירת החברה הנכונה

כיום יש שלל חברות שמתמחות בייצור תרופות, ויטמינים ועוד, וכל אלו נועדו לענות על הצרכים הבריאותיים שלנו, ולמעשה לספק לגוף שלנו את מה שהוא צריך כדי לפעול בצורה הנכונה. כאשר מדובר בבעיה פיזית או נפשית, ארעית או קבועה, חשוב ליטול את התרופות או הוויטמינים לפי צורך.

היצע בתי המרקחת רחב למדי, ובכל אחד מהם יש שורות של מדפים שיכולים לתת לנו את הפתרון הנכון לנו בהישג יד. ההיצע יכול לבלבל, ולכן, כשהבחירה בתרופה כזו או אחרת היא בידינו (ולא בשל מרשם רופא שהמליץ על סוג מסוים), חשוב לעשות בדיקות רקע על החברות ולבחור חברת תרופות שיכולה להציע איכות גבוהה.

לא המחיר קובע

רובנו נוטים לעשות את הבחירה שלנו, כאשר היא לגמרי בידינו, לפי המחיר, וכמובן שנעדיף לקנות את התרופה הכי זולה. אך בדרך כלל זו לא הבחירה הנכונה.

אם כן, לא המחיר קובע, אלא האיכות. בין אם מדובר בתרופות המיוצרות על ידי חברת תרופות בפתח תקווה ובין אם מדובר בתרופות שמייבאים מחו"ל, חשוב לעשות את ההבחנה בין התרופות השונות בהתאם לאיכות שלהם. כמו כן, כל מי שצריך תרופה, חשוב שיבחר את זו שמתאימה לו באופן אישי (לפעמים זה דורש התנסות עם כמה תרופות שונות עד שמוצאים את זו שפועלת בצורה הטובה ביותר), שהרי חומרת הבעיה אצל מישהו אחד אינה דומה לזו שחווה מישהו אחר. לדוגמא, אם מדובר בכאב ראש, כל מי שסובל מבעיה זו צריך לבחור את התרופה שמתאימה לו בהתאם לחומרת הכאב שהוא חווה, והן בהתאם לתדירות הופעת כאבי הראש.

התייעצות עם הרוקח

כאשר לא מוצאים תשובה ברורה ולא ברור איזו חברה עדיפה, מומלץ להתייעץ עם הרוקח. רוקחים מקצועיים ומנוסים מכירים היטב את התרופות השונות ואת החברות שמייצרות אותם, ויכולים לייעץ ללקוחות איזו יכולה להתאים להם לפי סוג וחומרת הבעיה שהם חווים.

ולסיום, מומלץ גם לבדוק האם יש כיסוי לתרופות לחברי קופות החולים, מה שכמובן יפחית את המחיר שצריך לשלם.