בניית אתרים לימודיים

בניית אתרים לימודיים

ילדים גודלים כיום אל תוך עולם האינטרנט בטיבעיות באמצעות המחשב הבייתי או הטאבלט והסלולארי שלהם. על כן, בניית אתרים לילדים היא נישה ייחודית בתחום בניית האתרים והיא מוכוונת לילדים בגילאים צעירים בצורה ייחודית.

האינטרנט מצוי כיום בכל מקום הודות למכשירי המובייל השונים בדוגמת טאבלטים או טלפונים סלולארים שלא לדבר על המחשב הבייתי.

בשל כך, ילדים צעירים נחשפים כיום לעולם האינטרנט מוקדם מאי פעם וכמעט בכל בית עם ילדים בגיל שנתיים שלוש ניתן לראות את הזעטוטים מפעילים שירים ומשחקים בצורה עצמאית באמצעות מסכי המגע או העכבר.

החשיפה הגבוהה לאינטרנט וההתבגרות לתוך העולם הוירטואלי מובילה את אותם זעטוטים לידרוש אתרים שידברו אליהם ותאימו עבורם גם בגילאים הגדולים יותר של 7, 9 או 11.

על כן, כאשר עוסקים בשיווק דיגיטלי חשוב להתאים אותו ספציפית לצרכים וליכולות של ילדים בגילאי היעד של האתר המיועד על מנת לאפשר להם פעילות נוחה באתר, הבנה שלו ושימוש נח.

במה חייבים להשקיע בעת בניית אתרים לילדים?

כאשר בונים אתר אינטרנט המיועד לילדים חשוב להתמקד בין השאר:

התאמה של האתר למכשירי מובייל שכן ילדים רבים צורכים כך את האתרים שלהם כיום.

פונטים בסיסיים, אותיות גדולות וכפתורים ברורים שיקלו על אפשרויות ההקלדה.

צבעוניות רבה על מנת למשוך את העין וליצור עניין ויזואלי.

שילוב של וידאו ומוסיקה להגברת העניין בפעילות באתר והשהייה בו.

רקע צבעוני בצורות שונות או אפשרות בחירת רקע על ידי הילד עצמו.

יצירת אינטרקציה חברתית באתר על ידי פורום ו\או בלוג שיאפשר לילד לבטא את עצמו.

בניית אתרים לילדים נועדה קודם כל לתת להם עניין ואפשורת שהייה באתר למשך זמן רב כאשר מרבית האתרים הללו הם בבחינת הכל כלול באתר עצמו. כלאמר האתר יציע לילד חוויה חברתית שלמה הכוללת אפשורת קשר עם ילדים אחרים, משחק, שיתוף תמונות או טקסט וכדומה.

בניית אתרים לילדים דורשת חברות בניית אתרים המתמחות בכך. יש לשכור את שירותיה של חברת שניית אתרים שיודעת לעשות את ההפרדה בין עולם הילדים הוירטואלי לעולם הילדים הוירטואלי ולמקסם את יכולות האתר שבתכנון.

ילדים חושבים אחרת ממבוגרים וחשוב לבנות את האתר בצורה המויעדת במדוייק עבורם כפי שאתרים שעוסקים בנישות שונות של מבוגרים דוגמת אתרי בעלי מקצוע לבית לרוב שונים בעיצובם מאתרי בעלימקצוע של צווארון לבן או אתרים שהם פורטלים וכדומה. לכל נישה הזהות שלה וחשוב לאפיין ולכנן את האתר המיועד לילדים מראש בצורה המתאימה להם עם חברת בניית אתרים נכונה לעניין זה.

אתרי ילדים יכולים להיות בנישות שונות כאשר העקרונות הבסיסיים אותם ציינו הם מומלצים לכל פורמט אתר שכזה, אם מדובר בפרוייקט של בניית אתרים לימודיים או בניית אתרים למשחקים וכדומה. העקרונות זהים וקהל היעד חושב ופועל על בסיס זהה.