ארונות מטבח

תודה לבעלי האתר LNRD על המאמר

ארונות מטבח קיימים במגוון עיצובים. בשלב תכנון הארונות מה שיקבע בסופו של דבר את עיצובם הם צרכי בעלי הבית, התקציב ושיקולי עלות וכמובן הסגנון המבוקש.

סגנון ארונות מטבח

חשוב שהמעצב יתאים את הסגנון והמראה הכללי שלהם לשאר חללי הבית, ובמיוחד אלו הסמוכים למטבח. כך למשל, בבית שבו שוררת אוירה מוארת וחמימה לא יתאימו ארונות מטבח מתכתיים בגוונים קרים ונוקשים, ובאופן דומה – אם סלון הבית מעוצב בסגנון כפרי , לא יהא זה הגיוני לעצב ארונות מטבח בסגנון מודרני.

סגנון מודרני של ארונות המטבח מבוסס בדרך כלל על עיצוב פשוט אך חדיש המקנה פתרונות חכמים לאחסון, בישול, אפייה והגשה. באופן זה ניתן יהיה למצוא ארונות מודרניים הכוללים מדפי קרוסלה נוחים, מדפים נשלפים אשר מעבר לנוחות השימוש גם תורמים לניצול מלא של השטח וארונות נגררים לבקבוקים ומיכלים גבוהים אחרים. אם הארונות מעוצבים בהזמנה אישית ניתן לבקש מהנגר לתכנן ארונות עם או בלי מדפים – לפי הציוד האמור להיות מותקן בהם.  כמו כן ניתן להתייעץ עם הנגר לגבי מוצרי הפרזול של ארונות מטבח – כאן יש לקחת בחשבון את יעדי התקציב, מכיוון שדווקא מוצרי הפרזול – מסילות, ידיות וצירי ארונות מטבח – הם אלו העשויים להגיע לעלויות גבוהות.

אם בחרתם למשל במסילות של ארונות המטבח ברמה גבוהה במיוחד, או שאתם עומדים לרכשן ממותג יוקרתי, קחו בחשבון שמחיר מסילה אחת עשוי להגיע אפילו לכמה מאות שקלים. גם בידיות ובצירים אפשר להשקיע באופן דומה – הכל כאמור תלוי בחשיבות שאתם מעניקים למוצרי הפרזול ולאפשרויות הכלכליות העומדות לרשותכם.

גורם נוסף העשוי לקבוע את איכותם ומחיריהם של ארונות מטבח הוא הדלתות ;  גימור הדלתות וחומרי הגלם מהם הן מיוצרות משפיעים הן על התקציב והן על המראה והסגנון. אלו המעוניינים בחומרי גלם מובחרים וידם משגת זאת מוזמנים לבחור בדלתות המיוצרות מעץ מלא, עץ אלון או מייפל וגם עץ לבנה.  בגלל צפיפותם מצטיינים עצים אלו בחוזק ועמידות גבוהים – החיוניים לארונות מטבח החשופים לרטיבות לחות ופגעי מזג אויר.