אין אונות

גברים רבים סובלים מבעיה של אין אונות הניגרמת בשל סיבות שונות בשנים האחרונות הסיבה המרכזית היא בשל רמת הלחצים הכלכליים והתעסוקתיים שרבים עוברים. טיפולים שונים מאפשרים להתמודד עם הבעיה.

המצב הכלכלי במדינה שהולך ומחמיר בעשור האחרון והקושי למצוא עבודה טובה ונוחות כלכלית גורם ללא מעט גברים בגילאים שונים לחוות מצב של אינאונות (אי יכולת לקיים יחסי מין) הניגרמת בשל הלחץ הנפשי הרב בוא הם מצויים ולעתים חוסר היכולת להתמודד עם אותו הלחץ.

מהי אותה אין אונות?

לעתים מדובר במצב חרדה של ממש ולעתים רק בתחושת עייפות וחוסר חשק מיני שגורם לבעיות זיקפה בעת הצורך (במצב אינטימי) ולאי יכולת לבצע יחסי מין כראוי.

המצב הנפשי הוא גורם משמעותי ביותר ביחסי מין ובתגובות הגוף מבחינה מינית על כל המשתמע מכך ולכל אברי הגוף וכאשר אצל הגבר הראש אינו שקט ואף טרוד וכאשר גם בשעת האינטימיות אין יכולת לנתק את המחשבות מהמצב הכלכלי או התעסוקתי של אותו הגבר, הוא לעתים יתקשה להגיע לריגוש של החוויה המינית ולמצב זיקפה בכלל או לכזו שתחזיק מעמד לאורך זמן מספק על מנת להינות מיחסי המין ולקיים אותם כראוי.

כיצד מתמודדים עם המצב?

ההתמודדות הבסיסית ביותר עם מצב שכזה הוא פניה לרופא המשפחה ובמטרה לקבל אישור לרכוש גלולות רפואיות שיעזרו להגיע מצב זיקפה ולקיים יחסי מין. גלולות אלו הן בעיקר ויאגרה וסיאליס. הן עוזרות פיזית להגיע למצב זיקפה על ידי הזרמה מואצת של הדם לאזור איברי המין. גלולות אלא אינן פותרות את המצב החרדתי.

אופציה נוספת היא פניה לקבלת טיפול על ידי גלולות נגד חרדה המרגיעות את המשתמש בהן ומאפשרות לו מפלס חרדה ולחצים נמוך יותר ובכך לחזור לתפקוד פעיל גם מבחינה מינית, אך יש מי שאין זה מספיק עבורם ועליהם לעבור טיפול של מספר מפגשים לעזרה במצב החרדה בו הם שרויים. רק לאחר שמצבם הנפשי ייטב הם יוכלו לחזור למצב של תפקוד מיני מלא ותקין.

למי פונים?

רצוי כי הפניה בעת בעיות זיקפה תהיה לרופא המשפחה ודרכו לרופאים מומחים בתחום המין או ישירות למרפאה העוסקת בטיפול בבעיות מין לגברים ונשים. יש ברחבי הארץ מספר קליניקות המתמחות בנושא זה ואשר מנוהלים על ידי צוות רופאים או רופא מומחה בעל הכשרה וניסיון רב למציאת הגורם המדוייק לבעיה המינית ולדרכי הטיפול הכי יעילות בה.

אין מה להתבייש וחשוב לטפל בכל בעיה שכזאת כמה שיותר מהר על מנת לחזור לשיגרת החיים וההנאה מיחסי מין תקינים.